Prestop meje z Italijo

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

plima
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe Jul 16, 2010 19:37

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a plima » Ne Apr 25, 2021 19:41

Zdravo.

Ali ježe kaj novega glede prehoda IT meje. Kaj zahtevajo obmejni organi?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Apr 25, 2021 20:28

plima napisal/-a:Zdravo.

Ali ježe kaj novega glede prehoda IT meje. Kaj zahtevajo obmejni organi?

Če greš v it ni nikjer nobenih organov, če se vračaš iz it so samo slo organi, ki lahko razbivajo jajca, na maloobmejnih prehodih pa ni nobenih organov, ki bi lahko grenili življenje poštenih in neškodljivih ljudi :wink: :) tako, da jaz grem po lastni presoji, kot vedno, v teh res ubogih časih, kot bi bili neki teroristi, bodo pa omejitve v it skoraj popolnoma sproščene po 27em aprilu, za sigurno pa se nikoli ne ve. l.p.alesjo
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Apr 26, 2021 02:22

Pravkar sem se vrnil iz Italije in iz prve roke povem, da so policaji na meji izgubili razsodnost in se dejansko izživljajo nad državljani, saj si ne morem drugače razložiti, da kljub temu, da sem imel vse dokumente in dokaze, da so mi izdali odločbo o karanteni!?!? V avtu sem imel tendo, odmontirano kalužno črpalko, slike s telefona, pogodbo za privez, original obrazec za plačilo davka za plovilo, račun za privez, kopijo pogojev za prehod meje z označenimi izjemami in cel kup dokumentov, ki skupaj z dokazi jasno izkazujejo, da je bil najih prehod meje več kot upravičen in da popolnoma in brez kančka dvoma ustrezava pogojem zapisanim v uredbi. Pri sebi sva imela celo kopijo izjave in emaila za Italijanske organe, ki so naju ob prihodu ustavili in tudi preverili. Prezentirala sva jim ISTE dokumente in za njih je bil prehod meje brez opravljenega testa upravičen in so naju spustili popolnoma brez problemov. Italijanske dokumente sem še doma dopolnil z izjavo, da pri nujnem varnostnem pregledu plovila in priveza ne bova imela nobenega kontakta s tretjo osebo. Pojasnil sem tudi, da greva direktno do barke v Ribiškem naselju in se po isti poti vrneva čimprej, vsekakor pa v predpisanem roku. Bili so izjemno prijazni in mi celo rekli, da lahko popravim uro prihoda v Italijo na 12h03 čeprav sem dokumente izpolnil še doma, uro prej. Kljub vsem dokazom naju je ob vrnitvi isti dan po manj kot 10 urah policaj na slovenski meji poslal v karanteno!?? Mislim, da sva pač imela smolo in naletela na nekoga, ki meni, da bi bil upravičen prehod meje samo, če bi bila "voda preko palube barke" ali "če bi se potopila" (citat policaja)!???? Kasneje, ko nama je že izročil odločbi, sem ga vprašal in mu pojasnil njegov absurd, " Ali menite, da v kolikor bi vas poklicali sosedje, da vam v hiši pušča plin, za vas to ne bi bil dovolj tehten razlog?" Bil je tiho. Nato povem, "Po vaše bi bila torej upravičena izjema šele, ko bi hiša zgorela!?!?????" Tudi ne vem kaj bi v takem primeru sploh lahko slikal? Kaj naj si pošten človek ob vsem tem misli, saj je v uredbi za "Izjeme brez karantene in negativnega testa PCR" jasno zapisano v 13. točki "osebi, ki mejo prehaja iz nujnih razlogov, vezanih na odpravo neposredne nevarnosti za zdravje, življenje, premoženje, nastanek materialne škode, ali iz poslovnih razlogov in se vrača čez mejo v 12 urah po prehodu meje;". ŽALOSTNO!

Zgodba se prične takole. V soboto me je poklical prijatelj, ki ima barko prav tako privezano v Ribiškem naselju le nekaj bark stran. Pove, da imam dva od treh bokobranov dvignjena in ležita na palubi, verjetno zaradi zadnje burje. Trk s sosednjo barko je preprečeval zgolj še en bokobran pa še tega so sile potegnile do vodne linije. Kaj to pomeni za barko vsi morjeplovci zelo dobro veste. Napoved za prihodnje dni je slaba in poškodbe v takem primeru so praktično neizogibne. Ponoči nisem spal, zato sva zjutraj z ženo pregledala vse možne variante kaj storiti. Ni bilo druge kot iti na barko. Barka je bila kot vsi veste pred kratkim popolnoma obnovljena (povezava na članek) in ni teorije, da bi jo prepustil gotovi usodi.
Ob prihodu na barko sem bil zelo vesel, da sem prišel pravočasno, saj se je izkazalo, da je bilo več kot nujno, da sva po dolgem času pregledala barko. Močna burja je v času sneženja bokobrane pometala na palubo. Ob prihodu sem bil tako šokiran, da nisem slikal, saj sem bil vesel, da sva prispela pravočasno in glede na prihajajoče vreme, zadnji hip. Na naših privezih je imelo precej bark potrgane tende, dvignjene bokobrane... Nikjer ni bilo nikogar. Slikal sem Marchijevo barko in mu poslal SMS. Njegova je bila OK sosednja na levi pa je imela vse potrgano in pogled je bil zelo žalosten.
Ob prihodu na barko sem se seveda takoj lotil dela. Poštimal sem vse bokobrane, odmontiral spray hood tendo, zategnil zajle ograjice... skratka vse kar naredi dober gospodar v takem primeru. Ko pridem v notranjost barke pa sledi šok. Gorele so lučke kalužnega (bilge) alarma!!! Takoj vse pregledam. Pri motorju je bilo precej vode in nekaj v salonu. Ročno s stikalom vklopim črpalko v motornem prostoru in hudimana ne posesa vode. Ni čudno, da svetijo vse lučke alarmov. PUMPE NE DELUJEJO!!! V cevi vidim črpalka dvigne vodo le cca 3-4cm !???. Voda ne pride niti približno do impelerja. Kaj sedaj? S kanglico izprazniva in z gobo popivnava vodo iz vseh vogalov pod podnicami. V motornem prostoru je bila sladka voda. Počistiva in posušiva vse. Od kje voda pride v barko moram še ugotoviti, saj mi danes ni uspelo. V salonu je bila slana voda in to me bolj skrbi. Lotim se popravila kalužne črpalke motornega prostora in kmalu ugotovim, da je odpovedala najverjetneje zaradi starosti in prav tako tudi tista v salonu. KATASTROFA, na barki nimam sedaj niti ene delujoče črpalke. To je zagotovo največja mora nas vseh navtikov. Vsi ki berete ta forum dobro veste kako stresno je to lahko, še posebej, če je napovedan cel teden dežja, v barko pa ti nekje vdira voda. Kje točno še ne vem, me pa zelo skrbi saj ni dolgo od remonta, ki je trajal leto in pol. Ne vidim večjega problema to ugotoviti pod normalnimi pogoji, vendar sedaj v času korone, ko nam je kratena pravica celo vzdrževanja naše imovine to ni tako enostavno. Za energijo sem poskrbel, vendar če črpalke ne delajo je to lahko katastrofa. Ko sem prišel domov sem šel takoj v delavnico in razdrl črpalko. Najprej sem hotel vedeti kaj je vzrok za okvaro obenem pa sem jo tudi slikal za vsak primer. TAKOJ moram ukrepati in ju zamenjati v naslednjem dnevu ali dveh, saj bo deževalo cel teden!
KAJ BI NAREDILI VI NA MOJEM MESTU?

Na neupravičeno odločbo pa se bom definitivno pritožil. O tem bom seveda tudi poročal.

Prej omenjena slika na našem pomolu. Barka na levi ima potrgano cerado in tendo.
Slika
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Apr 26, 2021 06:44

lepo greš čez maloobmejni ni nobene kontrole,prehodi rožna dolina,miren,šempeter,en cel kup na krasu,ipd sam osebno sem šel v času najhujše blokade in ni nobeden težil,ali pa greš na test daš 100 evr in mirna B....,
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Apr 26, 2021 07:02

1. Sem pošten in se brez pomisleka vedno držim pravil. Sem verjel, da so tudi policaji pošteni in razumni. Očitno sem se uštel.
2. Testi so večinoma brezplačni, vendar včeraj jih nikjer ni bilo možno opraviti.
3. Test za prehod meje za nekaj ur in ob takih pogojih je popolnoma nelogičen in ne dokazuje ničesar niti me ne varuje pred okužbo.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Apr 26, 2021 07:13

glej se kregat z policajem kaj je logicno ne vem ce je to logicno,on dela po zakonu,kjer spet ni logike,oz pes lovi svoj rep
postenje se lahko imenuje tudi iznajdljivost,oz pravila si lahko postaviš sam pomembno da ne kršiš pravil drugega
testiranje je itak brez veze sam sem se testiral stalno in test je pokazal sele čez 4 dni da sem bolan enako moji zeni
testiranje je z zakonom uzakonjen biznis,za spreminjat zakon so volitve kamor morjeplovci ne hodimo radi ker smo takrat raje na morju in potem imamo posledice,kot sedaj da nam vladajo neposteni,jebi ga tako se svet vrti
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Apr 26, 2021 07:42

Poleg tega je po polnoči večina Italije prešla na RUMENO REGIJO. Med drugim tudi regija Friuli Venezia Giulia torej Tržaška regija!

Na dan 26.4.2021
Uradno v Italiji je Friuli Venezia Giulia - RUMENA REGIJA...
Uradno v Sloveniji pa je CELOTNA ITALIJA RDEČA REGIJA... !??? :shock:


Še vedno pa veljajo isti pogoji kot včeraj.
Citat:
Prehajanje državne meje z Italijo
Na rdečem seznamu so vse administrativne enote Italije (uporablja se od 26. aprila 2021).
Osebo, ki prihaja iz Italije se zaradi morebitne okužbe z virusom SARS-CoV-2 napoti v karanteno za deset dni.
...
Izjeme brez karantene in negativnega testa PCR
...
13.osebi, ki mejo prehaja iz nujnih razlogov, vezanih na odpravo neposredne nevarnosti za zdravje, življenje, premoženje, nastanek materialne škode, ali iz poslovnih razlogov in se vrača čez mejo v 12 urah po prehodu meje;

Torej za moj primer velja enako kot včeraj.
plima
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe Jul 16, 2010 19:37

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a plima » Po Apr 26, 2021 09:20

Verjetnost okužbe v tujini je manjša kot v SLO, ker se ukrepov (nošenje mask, razkuževanje) v tujini bolj strikno držijo. V trgovskih centrih pri nas skoraj nikjer več sproti ne raskožujejo nakupovalnih vozičkov, razkužila za roke običajno zmanjka v dozah, se pa najdejo tudi tipi brez mask. Sploh pa testiranje ob kratkotrajnem obisku tujine je brez veze, saj se simptomi okužbe pokažejo šele po par dnevih. Kakšna pa je razlika v verjetnosti okužbe če gremo na barko v HR, v IT ali v SLO. Nobene razlike ni. Razliko vidijo samo naše oblasti zaradi lastnih interesov in koristi. Vse skupaj je brez veze. Dokler nam bodo vladali ti bedaki bo pač tako kot je.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Apr 26, 2021 11:02

plima napisal/-a:Dokler nam bodo vladali ti bedaki bo pač tako kot je.

Upam, da jih bodo volilci na naslednjih volitvah kaznovali za sranje po glavi.

Btw, podpora vladi pada kot kamen: https://www.24ur.com/novice/slovenija/zaupanje-v-jansevo-vlado-na-najnizji-tocki-od-zacetka-mandata.html
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Apr 26, 2021 15:21

@Nikola T.:

Zgodba se prične takole. V soboto me je poklical prijatelj, ki ima barko prav tako privezano v Ribiškem naselju le nekaj bark stran. Pove, da imam dva od treh bokobranov dvignjena in ležita na palubi, verjetno zaradi zadnje burje. Trk s sosednjo barko je preprečeval zgolj še en bokobran pa še tega so sile potegnile do vodne linije. Kaj to pomeni za barko vsi morjeplovci zelo dobro veste. Napoved za prihodnje dni je slaba in poškodbe v takem primeru so praktično neizogibne. Ponoči nisem spal, zato sva zjutraj z ženo pregledala vse možne variante kaj storiti. Ni bilo druge kot iti na barko. Barka je bila kot vsi veste pred kratkim popolnoma obnovljena (povezava na članek) in ni teorije, da bi jo prepustil gotovi usodi.
Ob prihodu na barko sem bil zelo vesel, da sem prišel pravočasno, saj se je izkazalo, da je bilo več kot nujno, da sva po dolgem času pregledala barko. Močna burja je v času sneženja bokobrane pometala na palubo. Ob prihodu sem bil tako šokiran, da nisem slikal, saj sem bil vesel, da sva prispela pravočasno in glede na prihajajoče vreme, zadnji hip. Na naših privezih je imelo precej bark potrgane tende, dvignjene bokobrane... Nikjer ni bilo nikogar. Slikal sem Marchijevo barko in mu poslal SMS. Njegova je bila OK sosednja na levi pa je imela vse potrgano in pogled je bil zelo žalosten.
Ob prihodu na barko sem se seveda takoj lotil dela. Poštimal sem vse bokobrane, odmontiral spray hood tendo, zategnil zajle ograjice... skratka vse kar naredi dober gospodar v takem primeru. Ko pridem v notranjost barke pa sledi šok. Gorele so lučke kalužnega (bilge) alarma!!! Takoj vse pregledam. Pri motorju je bilo precej vode in nekaj v salonu. Ročno s stikalom vklopim črpalko v motornem prostoru in hudimana ne posesa vode. Ni čudno, da svetijo vse lučke alarmov. PUMPE NE DELUJEJO!!! V cevi vidim črpalka dvigne vodo le cca 3-4cm !???. Voda ne pride niti približno do impelerja. Kaj sedaj? S kanglico izprazniva in z gobo popivnava vodo iz vseh vogalov pod podnicami. V motornem prostoru je bila sladka voda. Počistiva in posušiva vse. Od kje voda pride v barko moram še ugotoviti, saj mi danes ni uspelo. V salonu je bila slana voda in to me bolj skrbi. Lotim se popravila kalužne črpalke motornega prostora in kmalu ugotovim, da je odpovedala najverjetneje zaradi starosti in prav tako tudi tista v salonu. KATASTROFA, na barki nimam sedaj niti ene delujoče črpalke. To je zagotovo največja mora nas vseh navtikov. Vsi ki berete ta forum dobro veste kako stresno je to lahko, še posebej, če je napovedan cel teden dežja, v barko pa ti nekje vdira voda. Kje točno še ne vem, me pa zelo skrbi saj ni dolgo od remonta, ki je trajal leto in pol. Ne vidim večjega problema to ugotoviti pod normalnimi pogoji, vendar sedaj v času korone, ko nam je kratena pravica celo vzdrževanja naše imovine to ni tako enostavno. Za energijo sem poskrbel, vendar če črpalke ne delajo je to lahko katastrofa. Ko sem prišel domov sem šel takoj v delavnico in razdrl črpalko. Najprej sem hotel vedeti kaj je vzrok za okvaro obenem pa sem jo tudi slikal za vsak primer. TAKOJ moram ukrepati in ju zamenjati v naslednjem dnevu ali dveh, saj bo deževalo cel teden!
KAJ BI NAREDILI VI NA MOJEM MESTU?


Vsekakor bi na plovilo dal sistem za nadzor bilge pump.

Sem malo presenečen nad tem, da v svoji barki, ki jo imaš spedenano tako v nulo kot nihče tukaj, tega nimaš. Jaz sem si to za foro naredil sam (kljub temu da imam 5m gumico), ti s svojimi razvojnimi potenciali lahko narediš še 10x boljšega če hočeš. Pa itak ni potrebno, ker je to vse komercialno razvito in zelo poceni v primeru s potencialno škodo.

To je samo dobronameren komentar.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Apr 26, 2021 16:52

Kot veš sem barko pred kratkim obnovil in še nisem uspel vsega končat. Še lučk nimam vseh montiranih je pa res da projektiram nov bilge alarm še predno se je to zgodilo. Do sedaj so pumpe vedno delale BP, sedaj pa je barka predolgo stala pa tudi probat jih nisem uspel, saj praktično nisem bil na barki.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3223
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Apr 26, 2021 21:16

Nikola T. napisal/-a:KAJ BI NAREDILI VI NA MOJEM MESTU?

Čim prej na PCR ali hitri test, da prekineš karanteno ali pomahaš z izvidom na meji. Jaz koristim Juventina na Vilharjevi - https://juventina.si/covid-test/; delajo tudi ob nedeljah in praznikih, začnejo že ob 7h zjutraj.
Vse glede policajev itd. boš reševal kasneje; zrihtaj pumpe in javi, če rabiš karkoli. Marco impelerske pumpe imajo po moje v Motomarine na zalogi. Problem št. 2 - kje pušča in kako to sanirat, pa upam, da ti uspe čim prej ugotoviti & rešit. Enkrat mi je en serviser pravil, da v eni barki niso mogli najti kje pušča in da so vse pobrisali, nato pa je posul kuhinjsko moko po vseh sumljivih mestih in tako na koncu našel kje je curljalo.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Apr 26, 2021 22:01

Iztok, ne se sekirat, nima se smisla ukvarjat s sistemom in scat proti vetru. Znajdi se po svoje, kot mi vsi.
Kakšen test pa res pomaga, kot pavi Grega. Pa ko boš enkrat na barki, ostani tam par dni, da zrihtaš zadeve, ker te nihče ne bo preganjal.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Apr 26, 2021 22:18

Jaz sem šel danes na barko in tudi pogledal nekaj plovil prijateljev ter jim seveda javil kako je z njimi, kar se teh testov tiče it. organov sploh ne zanimajo, samo naši ubogi organčki jih zahtevajo če se vrneš v slo, seveda odvisno kje prečkaš mejo in ker živimo vsi v eu praktično mej sploh ne bi smelo biti in če posameznik hoče jih sploh ni. :)
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Prestop meje z Italijo

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Apr 29, 2021 22:44

Na kratko. Danes malo po 10. uri so me obvestili, da so preklicali neutemeljeno napotitev v karanteno. Zopet sem svoboden. Takoj sem šel z biciklom v firmo.

V takih primerih in ob vseh postopkih s policaji in drugimi uradnimi osebami vidim, da je pomembno, da mirno in enostavno pojasniš dejstva, pokažeš dokumente, predstaviš argumente in seveda dokaze, potem pa mirno opazuješ in si misliš svoje tudi, če je policaj nataknjen in nesramen. Dobro, da sem se zadržal. Bil sem prepričan, da nisem nič naredil narobe in da mi je bila kršena z zakonom oziroma uredbo dana pravica, do koriščenja izjeme. Nobeno individualno mnenje policaja ni nad zakoni in nihče ti ne more niti ne sme te pravice odvzeti. To si velja zapomniti.

Pri reševanju tega zapleta mi je največ časa vzelo to, da sem izvedel kdo je pravzaprav pristojen za preklic karantene v takem primeru. Da boste vedeli to je vedno postaja mejne policije, ki je napotitev izdala!
Moram pohvaliti službo informacij na MNZ, saj so se po predstavitvi vseh dejstev v imenu policije opravičili.

Sedaj pa moram čimprej nabaviti in namontirati nove bilge pumpe, da bom lahko mirno spal. :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov