Na Hrvaško po morju

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

james.7
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 08:56
Kraj: Vrtojba-portorož

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a james.7 » Ne Jul 18, 2021 17:17

...pri nas ne boš izgubil dosti časa, več časa boš privezoval barko kot urejal papirje. Jajca so na Hrvaškem ker moraš še na kapitanijo in obvezno zaslišanje z policajem...še posebno v Umagu.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Jul 18, 2021 17:19

Ej fantje kompliciraste preveč. Jernej pokliči me se mi ne da več tu preveč pisat. 031556885 .
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Jul 18, 2021 17:52

Ne objavljaj svoje telefonske številke na spletu Alesjo, če nočeš, da te začnejo nadlegovat (pa ne mislim Jernejm).

Ali jo pa vsaj napiši v drugačni obliki, ki jo boti težje prepoznajo. Recimo o31 pet56 osem85 :wink:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Jul 18, 2021 19:19

Niti malo se ne obremenjujem zaradi tega sem odprt človek in boli me ..........ne delam škode nikomur
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Jul 18, 2021 19:30

tist je blo u Novem gradu
K je un debeljko policaj hotu mojo u kopalkah videt
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Jul 18, 2021 19:37

polanc napisal/-a:tist je blo u Novem gradu
K je un debeljko policaj hotu mojo u kopalkah videt

Prav imaš :wink:
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Sr Jul 28, 2021 17:49

A ima kdo idejo za tole situacijo:
Drug teden grem na dopust z barko (Slo registracija) iz IT v Cro; z isto barko je bil prej na Cro sorodnik s familijo, ki se je vrnil na vez v IT brez da bi se odjavil kjerkoli v Cro. Pač ravno dober veter, jadra so bila nastavljena... pa se jim ni ustavljalo.
Cro letno plovno dovoljenje je plačano.

Kaj naredit?
Se delati francoza in lepo po predpisih na CRO mejni prehod v prvi oz. drugi istrski luki... pa nikome ništa - ali je za pričakovati kakšne komplikacije zaradi ne-odjave prejšnjih dopustnikov?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Jul 28, 2021 18:06

Rok-11 napisal/-a:A ima kdo idejo za tole situacijo:
Drug teden grem na dopust z barko (Slo registracija) iz IT v Cro; z isto barko je bil prej na Cro sorodnik s familijo, ki se je vrnil na vez v IT brez da bi se odjavil kjerkoli v Cro. Pač ravno dober veter, jadra so bila nastavljena... pa se jim ni ustavljalo.
Cro letno plovno dovoljenje je plačano.

Kaj naredit?
Se delati francoza in lepo po predpisih na CRO mejni prehod v prvi oz. drugi istrski luki... pa nikome ništa - ali je za pričakovati kakšne komplikacije zaradi ne-odjave prejšnjih dopustnikov?

Jaz bi se malo francoza naredil, prejšnji dopustniki so šli domov, barka je med tem počakala v hr. in ti si prišel na svojo barko, se prijaviš, plačaš tt. in idemo dalje. :wink:
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a fakinx » Če Jul 29, 2021 14:09

Daj alesjo, lepo prosim, ne uči krive vere.
Pri vstopu barke v HR je potrebno posadko prijavit in ko gre iz HR tudi odjavit. Schengenska pravila, povsem enako kot na vsakem kopenskem prehodu, ko policaj skenira osebne. Včasih se mu ne ljubi ampak to še ne pomeni, da ni tako pravilo!
Človek bo šel z barko in drugačno posadko, drugim skipperjem celo, preko Jadrana, mejne črte, z blinkom na radarju velikim kot hruška, kam? V prvi zaliv in se delal butla, ko se mu bo na bok privezal pičuljan in se mu bodo na krov vkrcali 3 policaji??? Saj verjetno mu ne bo nihče težil do Pule, potem pa ga bodo zahakljali samo zato, ker lahko. Imamo na tem forumu kar nekaj zgodbic, kako je izgledalo, ko so ljudje prišli preko Jadrana in so se "malo skopali" (seveda čez noč), preden so šli na carinski pomol. Nazadnje so zahakljali (na izstopu!) 2 angleža v Cavtatu, ker nista bila prijavljena kot državljana 3. države (Brexit pač).
Lahko se mu celo zgodi, da ga obtožijo črnega čarterja in zaplenijo plovilo!!!
Si to želimo?
Pravila so pravila, niso težka za razumet in vzamejo nekaj časa in naredijo nekaj sitnosti, je pa vsaj potem dopust sproščen...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Jul 29, 2021 22:06

:) Ah saj ne učim nič narobe, če je pač barka šla ven iz hr. in se potem vrne brez da bi komu rekli je bolje da se ne preveč priča brez kompliciranja, jaz bom drug teden izplul iz it. grem v hr. normalno se bom prijavil in plačal kar je treba, da spim brez skrbi, ko pa se vrnem me niti malo ne briga al se odjavim ali ne, kot bo meni štimalo, veš na morju včasih ne moreš it na odjavo :wink: :lol: pa prjetno plovbo želim vsem :)
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a omas » Pe Jul 08, 2022 13:03

V torek zjutraj bom dal barko v Izoli v vodo. Odjavite se moram v Piranu, samo ne vem kam naj tam vezem? Grem prvič delat to odjavo.. V Umagu vem, drugi pomol na desni. Pa katere papirje rabim za naše in Hrvate? Registracijo, zavarovanje, izpit za barko, izpit za VHF. Še kaj drugega? (davka pri nas še nisem plačal)
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Jul 08, 2022 13:12

omas napisal/-a:Odjavite se moram v Piranu, samo ne vem kam naj tam vezem?

Na pomol pred kapetanijo. Takoj desno za vhodom v mandrač. Pa pri izplutju pazi na betonski blok v vodi na levi strani.
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a omas » Pe Jul 08, 2022 13:26

Ok hvala. Kaj pa papirji? Registracija, zavarovanje, izpit za barko in izpit za VHF je dovolj?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Jul 08, 2022 13:35

Dovolj. A si lastnik barke?

Če nisi, rabiš še pooblastilo lastnika.
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a omas » Pe Jul 08, 2022 14:55

Sem lastnik. Kaj pa davek?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti