Na Hrvaško po morju

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a heron » Ne Maj 23, 2021 15:19

Ali ima kdo izkušnje s tem kje so bolj prijazni in manj komplicirajo pri vplutju na Hrvaško?
Ali se je v Umagu bolje prijaviti v mestu ali v marini?
Ali ja kak drug prehod bolj uporabniku prijazen?
Prišel bom iz Italije iz Tržaškega zaliva in bom imel manj kot 14 dni od druge doze cepljenja. Ne vem. če zaradi tega komplicirajo ali ne.
Upam, da je potrdilo o cepljenju na telefonu (pdf) in kartonček s cepljenja dovolj.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Maj 23, 2021 15:40

V Umagu je bolje, če se prijaviš v marini, v mestu moraš še čez cesto v stavbo h kapetanu, v marini pa opraviš vse na enem mestu.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Maj 23, 2021 15:45

V Umagu so po mojih izkušnjah nabolj sitni. Še najboljše izkušnje imam v Novigradu.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Maj 23, 2021 16:05

H2O napisal/-a:V Umagu so po mojih izkušnjah nabolj sitni. Še najboljše izkušnje imam v Novigradu.

Jaz v Umagu nisem nikoli imel nobenih težav, v mestu ali v marini.
Nekaj let nazaj, ko sem izplul iz it. sem se pa prijavil šele na Lastovu, kjer pa so bili daleč najbolj prijazni :D tako prijazni, da smo po prijavi šli na pivo i malo popričali, itak sem tisti dan bil edina stranka :)
Nazadnje spremenil alesjo, dne Ne Maj 23, 2021 16:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Maj 23, 2021 16:12

Tudi jaz sem opazil, da so v južni Dalmaciji ponavadi bolj prijazni, kot v Istri, Kvarnerju in srednji Dalmaciji, ampak verjetno tudi zato, ker tam ni toliko turistov.

P.S. na Korčuli sem slišal domačina, ki si je mel roke, ko je pristajala ladja polna turistov, rekoč: stižu pare :twisted:
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a mirante » Ne Maj 23, 2021 18:13

Letos še nisem videl, da bi v Umagu v marini na mejnem prehodu visela hrvaška zastava, zato sklepam, da je delal le mejni prehod v mestu. Tam se izmenjujejo policajka in trije policaji - le eden od njih je tečen in počasen. Prav tako je "pameten" eden od luških kapitanov.
Novigrad ima manj prometa in normalno proceduro.
Vem, da policaji večinoma gledajo datume in celo ure na potrdilih. Heron, svetujem ti, da pred odhodom za vsak slučaj narediš še brezplačni HAT v katerem od SLO zdravstvenih domov.
Zelo pomaga in pospeši postopke na morski meji, če svoje podatke in dokazilo o testu ali cepljenju pred prihodom vneseš v HR spletni obrazec na entercroatia.mup.hr
https://www.tepes.info/domov/jadranje/
Uporabniški avatar
Kristijan
Kapitan
Prispevkov: 177
Pridružen: To Jan 26, 2016 18:45

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Ne Maj 23, 2021 18:38

Prehod v marini bo letos zaradi upada prometa in pomanjkanja policajev zaprt (sem prejšnji vikend vprašal v marini kdaj ga bodo odprli, saj v mestu prehod ne dela med vikendi).
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a mirante » Ne Maj 23, 2021 20:15

Morski mejni prehodi (policija) delajo neprekinjeno 24/7, le izpostave kapitanije imajo omejen delovni čas. V Istri je 24/7 odprta le kapitanija v Puli, drugje pa papirje pač štempljaš naslednji dan na kateri drugi kapitaniji, če se vmes premakneš. Za izhod iz HR izven delovnega časa kapitanij je dovolj, da odjavo narediš le na policiji.
https://www.tepes.info/domov/jadranje/
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » To Maj 25, 2021 16:05

Sam ponavadi vstop izvedem v Poreču, kjer so prav prijazni in gre vse OK. Dostikrat sicer malo traja... a to je zato, ker na Kapetaniji pademo v kakšno hudo debato...
Navins
Prispevkov: 2
Pridružen: To Maj 04, 2021 21:34

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a Navins » To Maj 25, 2021 19:15

Kako pa kaj delajo v teh časih na kapitaniji za nakup vinjete? že kdo bil pri njih?
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a evovii » To Maj 25, 2021 20:27

Navins napisal/-a:Kako pa kaj delajo v teh časih na kapitaniji za nakup vinjete? že kdo bil pri njih?

https://mmpi.gov.hr/more-86/lucke-kapet ... umag/13925
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a Domi » To Jun 01, 2021 08:56

Meni je najbolj priljubljen Rovinj, saj mi posadka takoj po odjavi v Piranu zaspi :).

Ali mislite, da obstaja možnost, da mi zdravi in necepljeni ter brez palčke v nosu sploh dobimo dovoljenje vpluti na Hr:?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jun 01, 2021 09:11

Domi napisal/-a:Meni je najbolj priljubljen Rovinj, saj mi posadka takoj po odjavi v Piranu zaspi :).

Ali mislite, da obstaja možnost, da mi zdravi in necepljeni ter brez palčke v nosu sploh dobimo dovoljenje vpluti na Hr:?

Seveda obstaja možnost, nikjer se ne prijaviš in niti odjaviš :) :wink:
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a Domi » To Jun 01, 2021 10:15

alesjo napisal/-a:
Domi napisal/-a:Meni je najbolj priljubljen Rovinj, saj mi posadka takoj po odjavi v Piranu zaspi :).

Ali mislite, da obstaja možnost, da mi zdravi in necepljeni ter brez palčke v nosu sploh dobimo dovoljenje vpluti na Hr:?

Seveda obstaja možnost, nikjer se ne prijaviš in niti odjaviš :) :wink:


Saj tudi to je sigurno opcija, ne vem pa kake so lahko posledice.... :roll:
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a Domi » To Jun 01, 2021 10:16

Domi napisal/-a:
alesjo napisal/-a:
Domi napisal/-a:Meni je najbolj priljubljen Rovinj, saj mi posadka takoj po odjavi v Piranu zaspi :).

Ali mislite, da obstaja možnost, da mi zdravi in necepljeni ter brez palčke v nosu sploh dobimo dovoljenje vpluti na Hr:?

Seveda obstaja možnost, nikjer se ne prijaviš in niti odjaviš :) :wink:


Saj tudi to je sigurno opcija, ne vem pa kake so lahko posledice.... :roll:

POznam malo morje ljudi, ki se še niso odjavili/prijavili pa veselo plujejo...... Podobno kot tisti, ki so dali plovila na HR zastavo in nikoli več plačali takso ali kupili vinjeto, ker zdaj smo njihovi (ma to je druga tema)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti