Na Hrvaško po morju

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jun 01, 2021 10:22

Če se sukaš po zunanjih otokih ponavadi ni nikjer nikogar, ki bi te kaj vprašal, moram rečt, da veliko let plujem pa jadranu, pa me še nikoli ni nihče na morju kontroliral, razen v tržaškem zalivu parkrat.
plima
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe Jul 16, 2010 19:37

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a plima » To Jun 01, 2021 22:27

Nekoč sem imel psa in ko je bil cepljen proti steklini je dobil trikotni aluminjasti obesek za na ovratnico kot potrdilo o cepljenju. Mi bomo dobili (če se bomo cepili) zaenkrat samo potrdila o cepljenju verjemite, da pa ni daleč, ko nas bodo čipirali (pse itak že).
Meni se zdi že to z potrdili o cepljenju, prebolelosti, testiranju kot pogoj za vstop v lokale, prireditve, prehod meje i.t.d skrajno diskriminatorno. To je totalno kratenje človekovih pravic in svobode gibanja. Za vsem tem stoji dobičkonosnost na ravni države in svetovne ekonomije, ki jo podpira velik del svata. Cepljenje se reklamira kot reklame za IKEJO, HOFER, nakup avta...s to razliko, da je cepljenje pogojeno z ostalimi ugodnosmi. Še malo pa bo cepljenje pogoj za pridobitev službe.
Vsak človek je gospodar svojega telesa in ima pravico samoodločbe. Nisem proti cepljenju, naj se odloči vsak sam, sem pa zagovornik striktnega nošenja mask tam kjer je to potrebno.
dejmimer
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Jun 27, 2019 12:22

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a dejmimer » To Jun 01, 2021 22:42

Super...
In kaj nam to pomaga pri prehodu na HR po morju? :twisted:
james.7
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 08:56
Kraj: Vrtojba-portorož

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a james.7 » Sr Jun 02, 2021 19:36

Dobro leto plujem po piranskem zalivu in tam redno patrulira slovenska policija ki nadzira plovbe in tudi vstope v Slovenijo. Lani ob prihodu iz hr. v slovenijo sem zavil direkt proti marini brez da bi se ustavil pri naših za prijavo pa so me tik pred marino ustavili. (morem povedat še da z obešeno hrvaško zastavo... bravo, in pa da imajo v Savudriji radar... 2x bravo. ..) Pa me vpraša zakaj se nisem prijavil na policiji? Odgovor... Hja, dobro piha, (res je) pa sej sm se v Umagu... :lol: o bog... Morem rečt da nisem imel pravega odgovora... Spravim jadra, gledam policaja pa mi kaže s prsti (money money...) 400€... Sm reku kaj zdej?... Pogleda po barki (familja, otroci...) Pa se me usmili in reče pejdi v piran vsaj prijavo naredit...
Ok hvala, adijo...
...pridem v piran in povem policaju da sm jst tisti ki ga je policaj na morju pred marino ustavu ker se ni prijavil... Ok, pa me praša da kaj si mislim...? :lol:... Ja....
Pokliče kolega v patruljo pa ga oku... da zakaj mi ni dal kazni... Hehe... Se praskam po glavi... Dobr je... :oops:
No kukrkoli, na koncu sem spisal prijavo in verjetno mi je policaj uredil papirje da bo zgledalo kot da se ni nič zgodilo. Hvala lepa...
Nauk zgodbe... Brez zajebancije, pri plovbi na hr. odjava v Piranu - prijava v Umagu...in tako nazaj...

L.p.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Jun 02, 2021 20:08

james.7 napisal/-a:Dobro leto plujem po piranskem zalivu in tam redno patrulira slovenska policija ki nadzira plovbe in tudi vstope v Slovenijo. Lani ob prihodu iz hr. v slovenijo sem zavil direkt proti marini brez da bi se ustavil pri naših za prijavo pa so me tik pred marino ustavili. (morem povedat še da z obešeno hrvaško zastavo... bravo, in pa da imajo v Savudriji radar... 2x bravo. ..) Pa me vpraša zakaj se nisem prijavil na policiji? Odgovor... Hja, dobro piha, (res je) pa sej sm se v Umagu... :lol: o bog... Morem rečt da nisem imel pravega odgovora... Spravim jadra, gledam policaja pa mi kaže s prsti (money money...) 400€... Sm reku kaj zdej?... Pogleda po barki (familja, otroci...) Pa se me usmili in reče pejdi v piran vsaj prijavo naredit...
Ok hvala, adijo...
...pridem v piran in povem policaju da sm jst tisti ki ga je policaj na morju pred marino ustavu ker se ni prijavil... Ok, pa me praša da kaj si mislim...? :lol:... Ja....
Pokliče kolega v patruljo pa ga oku... da zakaj mi ni dal kazni... Hehe... Se praskam po glavi... Dobr je... :oops:
No kukrkoli, na koncu sem spisal prijavo in verjetno mi je policaj uredil papirje da bo zgledalo kot da se ni nič zgodilo. Hvala lepa...
Nauk zgodbe... Brez zajebancije, pri plovbi na hr. odjava v Piranu - prijava v Umagu...in tako nazaj...

L.p.

Jaz pa že veliko let naredim tako, iz it. malo tudi po slo morju grem v hr ponavadi prijava v umagu, došao iz it. ko se vračam iz hr v it samo pičim in nikom ništa, mogoče tudi kdaj zavijem v slo.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Jun 07, 2021 08:22

james.7 napisal/-a:...pridem v piran in povem policaju da sm jst tisti ki ga je policaj na morju pred marino ustavu ker se ni prijavil... Ok, pa me praša da kaj si mislim...? :lol:... Ja....
Pokliče kolega v patruljo pa ga oku... da zakaj mi ni dal kazni... Hehe... Se praskam po glavi... Dobr je... :oops:
No kukrkoli, na koncu sem spisal prijavo in verjetno mi je policaj uredil papirje da bo zgledalo kot da se ni nič zgodilo. Hvala lepa...
Nauk zgodbe... Brez zajebancije, pri plovbi na hr. odjava v Piranu - prijava v Umagu...in tako nazaj...

L.p.

Pomoje un policaj k te je spustu brez kazni ne bo nobenega več spustil, ker pol ima sam sranje ker si ga zašpecal....
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a Galex » Če Jun 17, 2021 12:08

A lhk vprasam glede tega prehoda meje.slisal sem ze vsaj 3 verzije...
Glede na to da nisen cepljen in nisem prebolel covid...a se moram za na hrvaško (po morju) testirat al ne?
In kdo to preverja...ker kolegi ki so sli jih na prijavi v novigradu ni nihce nic vprasal...
Nocem se pa obracat nazaj brezveze pa tud tamalim tlact palck v nos po nepotrebnem...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Jun 17, 2021 14:19

david_bergoc napisal/-a:A lhk vprasam glede tega prehoda meje.slisal sem ze vsaj 3 verzije...
Glede na to da nisen cepljen in nisem prebolel covid...a se moram za na hrvaško (po morju) testirat al ne?
In kdo to preverja...ker kolegi ki so sli jih na prijavi v novigradu ni nihce nic vprasal...
Nocem se pa obracat nazaj brezveze pa tud tamalim tlact palck v nos po nepotrebnem...

Vsak dan bo manj možnosti, da bi kdo kaj vprašal med prehodom meje in prijavo, najpomembneje pa je da cekine prineseš v prelepo njihovo. :wink: :D
james.7
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 08:56
Kraj: Vrtojba-portorož

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a james.7 » Če Jun 17, 2021 19:15

... Jst se bom držal tega kar piše tukaj

https://enavtika.si/sl/novice/7772-novi ... -30-6-2021

Vsekakor velja isto kot pri prehodu po kopnem...
Bartol
Kapitan korvete
Prispevkov: 94
Pridružen: Če Avg 13, 2015 16:47

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a Bartol » Če Jun 17, 2021 20:38

Dejansko lahko prideš na mejo brez kakršnihkoli potrdil, testov in ostale navlake in se odločiš za 10-dnevno karanteno, ki je lahko tudi na tvojem plovilu, v kolikor je bivalno.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Jun 17, 2021 21:20

Bartol napisal/-a:Dejansko lahko prideš na mejo brez kakršnihkoli potrdil, testov in ostale navlake in se odločiš za 10-dnevno karanteno, ki je lahko tudi na tvojem plovilu, v kolikor je bivalno.

To je pa najmanjši problem, jaz vedno bivam na plovilu in včasih tudi par tednov ne grem na kopno :wink: kaj pa naj bi tam delal, če sem na morskem dopustu :lol: :lol: :wink: :D
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a motorni » Pe Jun 18, 2021 08:57

Bartol napisal/-a:Dejansko lahko prideš na mejo brez kakršnihkoli potrdil, testov in ostale navlake in se odločiš za 10-dnevno karanteno, ki je lahko tudi na tvojem plovilu, v kolikor je bivalno.

Pa je tole s karanteno na plovilu že kdo preveril, če je res?
__________________
lp
motorni
james.7
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 08:56
Kraj: Vrtojba-portorož

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a james.7 » Pe Jun 18, 2021 18:06

...po moje ga ni junaka. :D
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a Galex » Ne Jun 20, 2021 11:44

jaz bom počakal do torka če sprostijo vstop na Hrvaško za državljane držav iz zelenega seznama...glede na tale evropski semafor bi mogli tudi mi bit med njimi...če pa ne, se gremo v torek zjutraj očitno testirat...
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: Na Hrvaško po morju

OdgovorNapisal/-a Galex » Ne Jun 20, 2021 17:26

ne vem pa če dejansko je dovolj tisti sms da si negativen ali mora biti prav potrdilo...
Kako boste naredili drugi ki greste na ruto iz SLO ?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov