Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

bernikmi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Avg 05, 2019 08:02

Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Po Dec 20, 2021 16:04

Pozdravljeni,

Sem novopečeni lastik izpita za čoln, tako da bi rad za naslednje leto ko gremo na morje s seboj vzel malo boljši čoln in motor (sedaj smo imeli 3m in 2.3KM)

Zanima me kakšen je postopek vpisa čolna v register plovil na Hrvaškem. Imam napihljiv gumenjak dolžine 3.8M na katerega mislim dati 20KM motor.
https://bestway.si/coln-sunsaille-hydro ... 80-x-46-cm

Lansko leto mi je Hrvat na Pašmanu rekel da se to vpiše direktno v Biogradu, da lahko po mailu pošlješ vse podatke, plačaš in dobiš potem oznako čolna po pošti.
Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje s tem, kam se lahko obrnem da se to uredi in kakšen je postopek.
Čoln je nov zapakiran v škatli, motor bom še kupil nov drugo leto, preden gremo na morje.

Hvala že v naprej za odgovor
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Dec 20, 2021 17:45

pojdi se z bikom bost!
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a janadino » To Dec 21, 2021 07:37

Niti približno tak enostavno....
Najprej moraš pridobiti OIB -davčno
Pooblaščeno osebo na HR za sprejem pošte s pooblastilom in overjenim podpisom
Pa pregled boš moral opraviti če ga nimaš ali pa ni veljaven
Pošlji po mailu v Biograd kaj vse imaš pa ti bojo odgovorili.
Pa vse kaj se boš zmenil po mailu tudi ni nujno da bo držalo...
To so moje izkušnje
Guma je guma, zaenkrat.
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a marez » To Dec 21, 2021 08:00

Podpis ne rabi biti overjen.
bernikmi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Avg 05, 2019 08:02

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a bernikmi » To Dec 21, 2021 09:29

Hvala. Sem mislil da je to bolj enostavno. A je potem lažje če ga pri nas v SLO vpišem ?
Samo to kolikor vem moraš peljati čoln v Koper, pa ga pol tam napihniti, pa verjetno bojo hoteli še opremo da mam zraven (sidro k ga tko ne morem nikamor privezati na tem čolnu in ostale dodatke ...) ?
U bistvu iščem najbolj enostaven način da vpišem čoln v register za te 3 tedne ko smo na Hrvaškem da bom miren pred policaji pa kapetanijo če me ustavijo :-)
Darh
Admiral
Prispevkov: 1168
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a Darh » To Dec 21, 2021 09:29

Jaz sem moral imeti overjen podpis za prejemanje poste!
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a hrošč » To Dec 21, 2021 09:35

Odvisno kdaj si delal vpis/prepis. Po relativno novem overitev ni potrebna! Sam sem delal prepis v Poreču letos maja in je bilo tako. Lahko pa seveda kak lokalni šerif dela po starem. Nekje na tistem zgornjem linku posebej piše, da overitev ni potrebna.

OIB oz. davčno si lahko pridobiš tudi preko interneta.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a janadino » To Dec 21, 2021 10:02

Glede na to da je spraševal za Biograd sem napisal moje izkušnje in je točno tak kot sem napisal tudi bilo.
Je pa verjetno od kapetanije do kapetanije različno....žal...
Guma je guma, zaenkrat.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Dec 21, 2021 12:57

Jaz sem ga letos vpisal v Zadru. Ni lih komplicirano, je pa zelo zamudno. Ko imaš vse papirje moraš vložit zahtevek za vpis čolna...potem pa čakaš in čakaš (vsaj čez poletje je bilo tako, mogoče zaradi gužve..?) da se zmeniš za tehnični. Enkrat ko so poklicali za tehnični sem ga opravil v treh minutah. No in potem dobiš registracijo. To je to. Nimajo več prometnega dovoljenja kot je bilo včasih, zdej je vse elektronsko.
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » To Dec 21, 2021 20:35

Za krajše dopuste oz počitnice se po mojem ne splača več registrirati na HR,ker nimajo več trajne registracije,postopek pa so ti že morjeplovci razložili....premisli,saj v SLO že v vsakem večjem kraju občasno( v sezoni) opravljajo preglede,za manjši gumenjak pa ga sploh ni treba napihovati,važno da se vidi tablica iin oprema..Srečno
Coastliner
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a marez » To Dec 21, 2021 22:59

Če misliš čoln voziti vsako leto v času dopusta iz SLO na HR, se ti ne splača registrirati na Hrvaškem. Vsakoletne dajatve za čoln z HR registracijo so cenovno nekje tam, tam primerljive z ceno,, vinjete,,.
marez
Kontraadmiral
Prispevkov: 245
Pridružen: To Jul 20, 2010 21:03
Kraj: novo mesto-vir

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a marez » To Dec 21, 2021 22:59

Če misliš čoln voziti vsako leto v času dopusta iz SLO na HR, se ti ne splača registrirati na Hrvaškem. Vsakoletne dajatve za čoln z HR registracijo so cenovno nekje tam, tam primerljive z ceno,, vinjete,,.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1168
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a Darh » Sr Dec 22, 2021 04:52

marez napisal/-a:Če misliš čoln voziti vsako leto v času dopusta iz SLO na HR, se ti ne splača registrirati na Hrvaškem. Vsakoletne dajatve za čoln z HR registracijo so cenovno nekje tam, tam primerljive z ceno,, vinjete,,.

Ze zaradi zavarovanja se splaca, ker v mojem primeru so mi nase zavarovalnice naaracunale z kaskom vred od 600-1000e pri njih ( pa imam se vec zavarovano) pa 180 e.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Če Dec 23, 2021 12:49

Darh napisal/-a:
marez napisal/-a:Če misliš čoln voziti vsako leto v času dopusta iz SLO na HR, se ti ne splača registrirati na Hrvaškem. Vsakoletne dajatve za čoln z HR registracijo so cenovno nekje tam, tam primerljive z ceno,, vinjete,,.

Ze zaradi zavarovanja se splaca, ker v mojem primeru so mi nase zavarovalnice naaracunale z kaskom vred od 600-1000e pri njih ( pa imam se vec zavarovano) pa 180 e.


Joj, joj, beri drobni tisk, potem pa napiši kaj in za koliko imaš zavarovano! Hrvaške zavarovalnic za tako ceno nimajo odgovornosti za materjalno škodo tretjim osebam. Pri kasku glej odbitno franšizo!
Ne boš izumil tople vode, ker je poceni ponavadi najdražje.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Darh
Admiral
Prispevkov: 1168
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Postopek vpisa gumenjaka na Hrvaškem

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Dec 23, 2021 13:06

Odbitna fransiza 1%, letos uveljavljal, dobil v istem dnevu odskodnino nakazano na trr, kot sem podpisal nevem kako se rece, neko skodno poravnavo.
Zqvarovano za 10000e, vkljucuje tudi privez na lastni boji!
Za nase zavarovalnice sem pa pozabil napisat, da ja cena je bila taksna kot sem ti rekel ( Sava, Generali,Triglav) imel sem se slovensko registracijo, se zanimam pri sosedih, izvem ceno in sem zato sel na Hr zastavo!
Nase zqvarovalnice mi niso hotle zavarovat ( sava in generali) na hr zastavo.
Ce te pa vec zanima pa pridi, pa ti pokazem papirje!


Lpd

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti