Postopek prepisa iz CRO zastave na SLO lastnik Slovenec

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

sailord
Kapitan
Prispevkov: 197
Pridružen: Če Avg 13, 2015 11:19

Postopek prepisa iz CRO zastave na SLO lastnik Slovenec

OdgovorNapisal/-a sailord » Če Apr 07, 2022 22:58

Kakšen je postopek prepisa barke pod hrvaško zastavo s slovenskim lastnikom v register RS. Pogodba v slovenščini najbž, izbris iz hrvaškega registra, koliko traja vse skupaj? Hvala!
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Postopek prepisa iz CRO zastave na SLO lastnik Slovenec

OdgovorNapisal/-a pinosat » Pe Apr 08, 2022 08:23

Če je izdelana po letu 1998, obvezno CE certifikat za motor in čoln, original, običajno to hranijo na kapetanijah. Traja ... različno, meni toliko, da sem raje zaprosil za OIB , si zrihtal opunomoč in pustil na hrvaški registraciji. Sicer je pri meni bil hrvaški lastnik, ampak, ne vem, če to kaj menja zadevo v zvezi s temi CE certifikati, to so me naši najprej opozorili, da mora biti priloženo.
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
Tomzi
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: To Okt 23, 2007 08:29
Kraj: Hrastnik

Re: Postopek prepisa iz CRO zastave na SLO lastnik Slovenec

OdgovorNapisal/-a Tomzi » Ne Apr 10, 2022 12:26

Moj primer ta mesec.... Plovilo in motor letnik 2009, dolžina 535cm. Prepis iz HR na SLO zastavo. Potreboval oz. predložil sem na hrvaškem overjeno kupoprodajno pogodbo (v hrvaščini), original hr. Odločbo o brisanju iz hr. registra, CE certifikat za plovilo in za motor. Predhodno sem na SLO kapitaniji rezerviral identifikacijsko številko (registracijo) in izpolnil obrazec za vpis plovila. Čoln sem peljal na pregled, kjer so ob predložitvi zgoraj naštetih dokazil opravili pregled plovila in obvezne opreme. Zavarovanje plovila ob pregledu ni bilo zahtevano. Vseh taks in stroškov je bilo cca. 120 EUR.
Sem se pa predhodno pozanimal na kapitaniji IZ, kjer so mi vse natančno in prijazno razložili. En teden po vpisu sem na dom prejel nov vpisni list. Odštevami dni do splovitve :D

Čeprav je prispevek star, vseeno podajam svež opis postopka.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov