HR položnice

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Panty Dropper
Štabni vodnik
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Okt 30, 2017 13:32

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a Panty Dropper » Pe Jan 12, 2024 13:42

miranK napisal/-a:Tudi dobil na domači naslov. :D
Iz "Ministrsvo mora,prometa i infrastrukture" Zagreb
Pošto,oz.račune dobivam na domači naslov odkar imam HR registracijo.Več let.
Redno plačujem, brez zamud. :!:
Brez pooblaščenca..... :wink:


Enako tudi jaz, že 15 let.
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Pe Jan 12, 2024 18:26

Tako kot Darh,pred petimi leti,obvezno pooblascenec,ta dobiva pošto in mi jo plača oz prepošlje,no včeraj pa sem še enkrat pisal v ZG,vprašanje,če mi ugodijo.Mogoče in najverjetneje pa je vcasih bilo drugače in je tako ostalo....
Coastliner
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Sr Jan 24, 2024 21:59

Koliko pisanja okoli tega:iz Ministrstva danes prejel Email in v priponki račun(seveda takoj plačal ker je bil rok 27.01.)Poblaščenec ni prejel računa,čeprav v ZG trdijo drugače.Nočejo pa slišati,da bi prejemal račun na dom. naslov.Imel sem srečo,da sem vztrajal,toliko o tem........Morjeplovci,še malo(najbolj hrabri pa verjetno že)pa nas bo vreme zvabilo......,pozdrave VSEM.
Coastliner
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Jan 25, 2024 12:05

Jaz oz. pooblascenec se vedno nic prejel, ne zame, ne on zase, pa je original Hrvat :D
Kako urejate, ce se niste prejeli?
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Če Jan 25, 2024 20:07

Darh poslal sem ti na zs mobi
Coastliner
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a MareC » Pe Jan 26, 2024 06:17

stangarbojan napisal/-a:Darh poslal sem ti na zs mobi

in zakaj je potrebno skrivat zadeve, kot, da si odkril ne vem kaj zapletenega in za to veš samo ti :roll: :roll:
čisto enostavno pišeš na prigovor@pomorstvo.hr podaš podatke o reg oznaki plovila in tvoj OIB , poveš da bi rad kontno kartico "dugovanja" ker ti pooblaščenec ne pošilja ažurno podatkov in glej ga zlomka v roku 24 ur dobiš odgovor z podatki plačanih in neplačanih zadev
zelo enostavo
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Pe Jan 26, 2024 07:56

Nikakršnja skrivnost in odkrivanje top vode,nisem hotel več "smetit" in edino Darha je to še zanimalo,samo ZATO in tako kot si opisal sem rešil tudi sam in bo najbrž tudi on.Nočejo pa slišati o pošiljanju pošte na dom. naslov(to imate verjetno še "stari mački"),ampak samo preko pooblaščenca na HR ,medtem pa lahko pošta kam zavije al pa se izgubi....(moj pooblašcenec trdi da zadnjega računa NI prejel)........,so mi pa v odgovoru iz minisrstva(ZG) "pripeli" račun,ki naj bi ga poslali,tako da sem lahko svojo obveznost tudi poravnal....,Marec,bo zdaj O.K.,NI bil namen "skrivanje"....
Coastliner
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Ne Jan 28, 2024 20:49

Jaz sem zase preveril prejsnji teden in se ni bila posta poslana. Imam pa problem ker sem dal punomocje cca 70-80 lastnikom plovil in mi sedaj non stop telefon zvoni kdaj bo prisla posta.
Uporabniški avatar
dole
Viceadmiral
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Mar 05, 2009 16:38
Kraj: gorenjska - center galaksije

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a dole » Po Jan 29, 2024 06:19

Dobil v petek (kapetanija Zadar). Počasi bo niso pozabili.

LP
mirno morje
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Feb 08, 2024 13:59

Evo, danes je poloznica pri pooblascencu.
Zadniic, ko sem jim pisal samo avtomatski odgovor, da prosijo za malo strpnosti, da so v guzvi.
dejmimer
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Jun 27, 2019 12:22

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a dejmimer » Pe Feb 09, 2024 06:21

Hej!

Dobil sem položnico od pooblaščenca, zraven pa nasvet, da naj plačam tudi stare položnice. In pa priložen izpis, ki kaže, da 3 od 4 starih položnic še ni plačanih. :shock:

Ker sem vse takoj plačeval, sem pripel potrdila spletne banke in odgovoril pooblaščencu, da je to že plačano in vprašal kje/kako to zdaj uredim. Ni bilo odgovora. Pa sem vprašal še enkrat. Še vedno tišina.

Ima kdo od vas izkušnje s tem? Kam se lahko obrnem?

Pa še podvprašanje - priporočate kakega pooblaščenca? Tale moj vzame nekih 80 eur na leto, za kar bi pričakoval vsaj odgovor :?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a MareC » Pe Feb 09, 2024 06:57

dejmimer napisal/-a:Hej!

Dobil sem položnico od pooblaščenca, zraven pa nasvet, da naj plačam tudi stare položnice. In pa priložen izpis, ki kaže, da 3 od 4 starih položnic še ni plačanih. :shock:

Ker sem vse takoj plačeval, sem pripel potrdila spletne banke in odgovoril pooblaščencu, da je to že plačano in vprašal kje/kako to zdaj uredim. Ni bilo odgovora. Pa sem vprašal še enkrat. Še vedno tišina.

Ima kdo od vas izkušnje s tem? Kam se lahko obrnem?

Pa še podvprašanje - priporočate kakega pooblaščenca? Tale moj vzame nekih 80 eur na leto, za kar bi pričakoval vsaj odgovor :?


prigovor@pomorstvo.hr pišeš sem in povprašaš kaj si še dolžen oz pošlješ scan plačil
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Pe Feb 09, 2024 22:03

Pri teh poloznicah je tudi tako da je potrebno vsako poloznico placati tocno po sklicu. Namrec je ze bil primer da so ljudje kar sesteli zneske naprimer za 2-3 leta in placali po enem sklicu. To potem knjigovodsko ne stima pri Hrvatih in je na enem sklicu preplacilo na drugem pa minus. 100% preverjeno.

Se dobro da si povedal da placujes 80€ letno, bom lahko dvignil tarifo :D Hec, jaz racunam 40€ + PDV.
mato
Admiral
Prispevkov: 818
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a mato » So Feb 10, 2024 08:31

bojan11 napisal/-a:Pri teh poloznicah je tudi tako da je potrebno vsako poloznico placati tocno po sklicu. Namrec je ze bil primer da so ljudje kar sesteli zneske naprimer za 2-3 leta in placali po enem sklicu. To potem knjigovodsko ne stima pri Hrvatih in je na enem sklicu preplacilo na drugem pa minus. 100% preverjeno.

Se dobro da si povedal da placujes 80€ letno, bom lahko dvignil tarifo :D Hec, jaz racunam 40€ + PDV.


Jaz sem za 2023 zafrknil sklic. Ni bilo plačano. Hitreje je bilo še enkrat plačat kot pa od uradnikov dobit odgovor.
po 2 mesecih sem dobil odgovor, da je sve plačano. Seveda ko sem pa med tem še enkrat plačal. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mato :wink:
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Feb 10, 2024 11:55

Jaz sem tudi že zahebal sklic pa so mi po določenem času (nekaj mesecev) vrnili denar, pol pa začeli javkati da nisem plačal po pol leta. Mal so čudni s temi plačili.

So mi pa za 2023 poslali 27 decembra.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov