HR položnice

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

dejmimer
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Jun 27, 2019 12:22

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a dejmimer » So Feb 10, 2024 14:22

MareC napisal/-a:prigovor@pomorstvo.hr pišeš sem in povprašaš kaj si še dolžen oz pošlješ scan plačil


Super, hvala Mare.
dejmimer
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Jun 27, 2019 12:22

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a dejmimer » So Feb 10, 2024 14:25

bojan11 napisal/-a:Se dobro da si povedal da placujes 80€ letno, bom lahko dvignil tarifo :D Hec, jaz racunam 40€ + PDV.


OK, te pingnem, ko tole uredim. Če še sprejemaš nove naročnike :wink:
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a bojan11 » So Feb 10, 2024 22:10

dejmimer napisal/-a:
bojan11 napisal/-a:Se dobro da si povedal da placujes 80€ letno, bom lahko dvignil tarifo :D Hec, jaz racunam 40€ + PDV.


OK, te pingnem, ko tole uredim. Če še sprejemaš nove naročnike :wink:


Ja, to ni problem, samo iskreno povem da ne maram da se mi potem non stop gnjavi. Ko pride je v roku cca 14 dni vse poslano naprej ali po posti/mailu/Vibru//Whatsapp itd na naslov prejemnika. Ce ni placano, ne posiljamo vec.
dejmimer
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Jun 27, 2019 12:22

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a dejmimer » Ne Feb 11, 2024 00:53

bojan11 napisal/-a:Ja, to ni problem, samo iskreno povem da ne maram da se mi potem non stop gnjavi. Ko pride je v roku cca 14 dni vse poslano naprej ali po posti/mailu/Vibru//Whatsapp itd na naslov prejemnika. Ce ni placano, ne posiljamo vec.


Se razume.
Tudi meni ni v interesu svojega časa "zgubljati". Že tako ga je premalo. Predpisi zahtevajo pooblaščenca in to pač sprejmem. Nimam izbire :) Ko dobim položnico, jo plačam, napišem reply (da pooblaščenec ve, da sem prejel/uredil) in ajd čau, smo na vezi naslednje leto.

Ne vem kaj in kje je šlo narobe s temi (nekaterimi) plačili, bom že uredil. Čisto možno, da sem jaz kaj narobe pretipkal :?
Kar me pogreje je to, da mi nekdo več let računa storitev, ki zajema reševanje ravno takih težav, potem pa se moram znajti po svoje - totalen ignore. Bodi vsaj tolko človeka, da odgovoriš svoji stranki.

Za info, kaj sem plačeval v dobri veri:
...
storitev pooblastila ponujamo kot razširjeno storitev, ki zajema sledeče:
– prejemanje pošte in posredovanje lastniku – za obdobje 1 leta
– pripravljenost za zastopanje in komunikacija v primeru, da državni organi žeiljo stopiti v stik z lastnikom – za obdobje 1 leta
– pravno svetovanje glede splošnih pravnih vprašanj v zvezi s Pravilnikom o brodicama, čamcima i jahtama iz leta 2020
– letno preverjanje evidence plačil dajatev in enkratno (ne vsakoletno) reševanje problemov v zvezi z morebitnimi
izgubljenimi plačili. Ponavljajoča napaka se računa po ceniku.
– obveščanje o spremembah v zakonodaji in vaših obveznostih
– obveščanje o datumu tehničnega pregeda in svetovanje ob pripravi na TP
– občasno dajanje nasvetov v zvezi z obveznostmi lastnikov plovil in
– skrb za ažurnost podatkov v elektronskem vpisniku plovil.
...


Torej Bojan, z veseljem bom od tebe prejemal tisti 2 položnici na leto, pa še za pivo nama bo ostalo :D
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Ne Mar 03, 2024 09:53

Pred par leti je mojemu pooblaščencu naenkrat prenehala prihajat pošta, razloga nisem nikoli uspel najti, pa tudi nihče mi ni znal pojasniti. Potem sem pač kontaktiral po mailu z davkarijo in kapetanijo, sicer je trajalo, a so mi vedno prijazno poslali podatke za plačilo.
Druga težava je plačilni promet. Žal na moji banki ni bilo druge možnosti, kot plačilo v tujino. Plačal sem provizijo jaz in prejemnik. Če sem npr. davkariji bil dolžan 100E, ob nakazilu nikoli niso dobili 100E, ker jim je njihova banka avtomatsko odtegnila provizijo od teh 100E. In tako sem postal kronični dolžnik. Koliko je provizija prejemnika, nikoli nisem uspel izvedet. Sem pač po občutku nakazal nekaj več, da nisem bil več dolžnik. Ker že par let nimam barke, lani jeseni presenečenje. Iz Istarske davčne uprave so mi sporočili, da imam preplačilo obveznosti nekaj čez 50E in naj jim pošljem štrevilko TRR, da mi vrnejo :D
Plačeval sem tudi direktno na banki na Hrvaškem, na okencu, a je bila provizija še višja, kot pri bančnem nakazilu.
Potem sem našel njihovo spletno pošto, kjer ob minimalni proviziji z kartico (virtualno) plačaš položnice. Verjetno večini poznana zadeva.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: HR položnice

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Mar 05, 2024 09:23

Zdej ko majo veverčke je lažje. Tist kuna biznis je bil pa zapleten ja.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov