Servis barke na Hrvaškem v marini - s kolegi

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

Servis barke na Hrvaškem v marini - s kolegi

OdgovorNapisal/-a matejofski » So Mar 18, 2023 11:36

Zdravo, ogromno tem je bilo o tem, soloh glede kontrol dela ma črno v Verudi :) nekih novejših tem ne najdem in imam vprašanje glede trenutne situacije glede tega. Mogoče kak pravnik, velja še vedno na Hrvaškem, da barko lahko ureja lastnik in njegovi sorodniki do 1. kolena? Namreč AF bi radi porihtali, nekaj ventilov in vse je polno, razen Verude :) V Bunarini vidim vsak vikend cele ekipe, ki delajo na barki, pa nikome ništa :) glede na to, da se tudi na Hrvaškem stvari nenehno spreminjajo (spomnimo se npr. omejitev števila ljudi na crew listah....), bom vesel opisa aktualnega stanja oz. izkušenj.

Hvala, LP.
Matej
SeaHub - Nikoli sami na morju
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Servis barke na Hrvaškem v marini - s kolegi

OdgovorNapisal/-a CAR » So Mar 18, 2023 12:09

Pri nas v ACI marini pripravljajo nek sklep, da v kolikor bo prisel delati mojster, ki nima koncesije v naši marini, bo moral plačati nek fee za vsak dan dela. Do sedaj so nemci vlekli serviaerjie tudi iz Nemčije.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

Re: Servis barke na Hrvaškem v marini - s kolegi

OdgovorNapisal/-a matejofski » So Mar 18, 2023 13:17

To v ACI velja že nekaj časa, kolikor vem. Vsaj v Pomerju - v katerem ACIju si?

Mene bolj ta privat 'vidik' zanima, ko barko urejamo s kolegi, koliko to dejansko spremljajo - in ali npr. kakšna pogodba o ptedaji barke v najem oziroma kakšen drug pravni akrobatski manever to reši:) namreč če lahko skupaj pijemo in jemo, zakaj ne bi tudi delali? Pa to nišo profesionalci, ampak smo vsi profesionalni amaterji ;)
SeaHub - Nikoli sami na morju
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Servis barke na Hrvaškem v marini - s kolegi

OdgovorNapisal/-a CAR » So Mar 18, 2023 14:01

V Aci Supetarska draga. To s kolegi naj ne bi komplicirali, itak se pa vidi kaj so kolegi in kaj profesionalni mehanik ko pride z reklamnim avtom in obleko.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Navtik1
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Po Avg 06, 2018 20:23

Re: Servis barke na Hrvaškem v marini - s kolegi

OdgovorNapisal/-a Navtik1 » Ne Mar 19, 2023 10:05

Sam sem lansko leto imel barko 5 dni v verudi na suhem vezu ko sem obnavljal AF in še par malenkosti. Delala sma dva in ni bilo nobenih problemov.
Nasplošno sem bil kar zadovoljen, vse je potekalo kot dogovorjeno. Veliko je bilo tudi mojstrov, ki so delali na drugih barkah in sem jih povprašal za kakšen nasvet ali izposojo kakšnega orodja in so mi vsi rade volje pomagali.
Skratka dobra izkušnja in brez problemov v mojem primeru.

Lahko pa mogoče povprašaš še v marini Polesana v Puli. 1 operacija dvigala za jadrnico do 9m pride 120€, mislim pa da imaš tudi 3dni suhega veza brezplačno.
dejmimer
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Jun 27, 2019 12:22

Re: Servis barke na Hrvaškem v marini - s kolegi

OdgovorNapisal/-a dejmimer » Ne Mar 19, 2023 16:48

V Polesani ne smeš sam delat AF, ostalo lahko. :roll:
Bom moral barko drugam prestavit da si ga lahko sam napacam gor. Za druge stvari pa zaenkrat ne komplicirajo.
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

Re: Servis barke na Hrvaškem v marini - s kolegi

OdgovorNapisal/-a matejofski » Če Mar 23, 2023 21:16

dejmimer napisal/-a:V Polesani ne smeš sam delat AF, ostalo lahko. :roll:
Bom moral barko drugam prestavit da si ga lahko sam napacam gor. Za druge stvari pa zaenkrat ne komplicirajo.


To so take hecne finte.... Delaš na svoji barki, plačaš jim vse in še več za koriščenje prostora... In pol ti nekdo reče, kaj lahko in česa ne. Saj vem, on je gazda, ti si gost ... Ki najbolje,da plača in plačuje in čimmanj sprašuje ;)
SeaHub - Nikoli sami na morju
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Servis barke na Hrvaškem v marini - s kolegi

OdgovorNapisal/-a Paco » Če Mar 23, 2023 21:25

Sploh ne razumem te teme ??

Marina je privatna, privatna pomeni , da lastnik postavlja pravila in gost jih sprejme.

A je kaj drugace kot ce si na suhem vezu na Jezici naprimer pa ti ne dovole AF ja spirat v Savo...itd. ( to seveda ne pomeni da lastnik ne krsi pravil) vendar ponavadi je tako

Moja hisa , moja pravila

Ali sem kaj spustil?


Drgac pa , ja tud meni gre dostikrat v nos in iscem obvoze, nekaj zaradi cen a se vec zaradi pogoste nestrokovnosti in slamparije lokalnih .
pojdi se z bikom bost!
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

Re: Servis barke na Hrvaškem v marini - s kolegi

OdgovorNapisal/-a matejofski » Pe Mar 24, 2023 16:14

Paco napisal/-a:Sploh ne razumem te teme ??

Marina je privatna, privatna pomeni , da lastnik postavlja pravila in gost jih sprejme.

A je kaj drugace kot ce si na suhem vezu na Jezici naprimer pa ti ne dovole AF ja spirat v Savo...itd. ( to seveda ne pomeni da lastnik ne krsi pravil) vendar ponavadi je tako

Moja hisa , moja pravila

Ali sem kaj spustil?


Drgac pa , ja tud meni gre dostikrat v nos in iscem obvoze, nekaj zaradi cen a se vec zaradi pogoste nestrokovnosti in slamparije lokalnih .


Sem pričakoval tudi kakšen takšen odgovor :)

Se popolnoma strinjam, le ta pravila v 'moj prostor, moja pravila' se nenehno spreminjajo, ponavadi sploh niso jasna, enoznačna, enotna in je tem pravilom kot plačnik-koristnik teh objekov (ki so zasebni in namenjeni generiranju prihodka s strani nas, uporabnikov) težko slediti. Da v tem kontekstu ne omenjamo pravil RH,....

Paco, če pa teme ne razumeš, jo preprosto preskocis in je problem rešen:)

Se mi pa ne da prepucavati, smo pač različni - različnost nas bogati :)

LP, Matej
SeaHub - Nikoli sami na morju
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Servis barke na Hrvaškem v marini - s kolegi

OdgovorNapisal/-a Paco » Pe Mar 24, 2023 17:48

???

Odgovoril sem zgolj na del o pravicah delovanja, napisal, da tudi sam z veseljem popravim ce le kje puste s svojimi....

Kateri del ni jasen gost-》lastnik ?

Vedno imas opcijo da se ne strinjas in odides, pa ce si bo 1000 premislil lastnik je to zopet njegova stvar, seveda v okviru zakona , a ne.

O drzavi RH ne bi zgubljal besed mi slabo pride ze ob dnevniku pri nas brez da se njihovega gledam.

Vljudno sem poskusil poljudno prikazati realnost ampak ni slo brez zajedljivega tona odvecnosti.

Ce pa ze hoces biti zajedljiv je preskakovanje in branje tudi za tebe opcija :-) ali ne :-)

Btw : ko smo ze pri mnenjih in pravici do njih ,
a to da se seahubu brezplacna reklama dela na prostovoljnem forumu, a to je fair do admina ki placuje vse skupaj?
pojdi se z bikom bost!
matejofski
Viceadmiral
Prispevkov: 505
Pridružen: So Jul 24, 2010 18:55

Re: Servis barke na Hrvaškem v marini - s kolegi

OdgovorNapisal/-a matejofski » So Mar 25, 2023 08:17

Over and out :)
SeaHub - Nikoli sami na morju

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov