Parkiranje Krk- občina Dobrinj

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Parkiranje Krk- občina Dobrinj

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Sr Jun 14, 2023 21:42

Pozdravljeni,

ker vem, da nas je kar nekaj, ki puščamo prej kune, sedaj evre na tem območju malo opozorila.

Lansko leto je koncesijo za vsa občinska parkirišča prevzelo podjetje Komun (naj vas ime ne zavede, gre za povsem privatno podjetje). In kot kaže, so kar zavzeti pri svojem poslu.

Danes parkiram v Klimnen pred mestno plažo (popreje je bil parking brezplatan). Se z otroki okopamo in gremo. Pred avtom vidim parkiran Cameo taxi. ( Žena je kasneje povedala, da je imel na zadnjem blatniku nalepko Komun)
Na mojem avtu ni bilo kazni ( 100%). Se pripeljemo pred apartma, še nekaj zlagam ven, pospravljam robo v kučičo, praznim prtljažnik (še vedno brez kazni) Gremo v apartman, se očedimo, da gremo v "lajf" v Malinsko. Glej ga zlomka pridem do avta ( naj ponovim, da je avto v danem trenutku parkiran pred privat apartmajem na privat parkirišču) in za brisalcem listek s kaznijo (15 ojvrov molim)

Tipo je kot kaže prekleto zagret. Celo toliko, da si je zame vzel kar nekaj časa. 10min čakal pred avtom, potem pa mu pred nosom odpeljem ;). Me našel pred apartmajem in mi pripel listek.

Saj situacija je vsaj meni komična, kje je tukaj računica, ker je zame porabil preko 1h časa... Za 15evrov, kjer gre takoj 3 ojvre državi, + vejetno določen procent občini.

Dobronamerno opozorilo, in čim maj kazni l.p. Matic
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Parkiranje Krk- občina Dobrinj

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Jun 15, 2023 07:41

Hvala za info. In ko smo ravno pri Klimnem. Pri novem podaljšanem pomolu je makedamska plahta zemljišča, ki je do sedaj služila parkiranju tistim, ki mamao tam plovila. In glej ga zlomka, sedaj so tam postavili kotličke, da se ne da več parkirat. Tiste s peskom prekrite površine so sedaj same sebi namen (Razen če ne mislijo ob pomolu postavit ležalnike in marele). Ne veš a bi se smejal ali jokal

Pa res zavzeti. Vsaj za nekaj :lol:

Slika
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Parkiranje Krk- občina Dobrinj

OdgovorNapisal/-a admin » Pe Jun 16, 2023 19:31

Če je to podjetje Komun d.o.o. to NI privatno podjetje, ampak občinsko komunalno podjetje, ki kosi travo, pospravlja plaže, smeti in tudi parkirnina... Mogoče te je zavedlo, ker je d.o.o., vendar to je običajno tako, da ima določena občina poseben d.o.o., ki skrbi za komunalo. Ustanovitelj in 100% lastnik je Občina ali na hrvašekm pogosto Grad. V primeru Komun d.o.o. je to Občina Dobrinj.

Glede komunalnih redarjev na Dobrinštini je pa bolj problem to, da jim je lokacija "Motika" in "Mala sten", kot pa da bi bili preveč zagnani. Mogoče pa je letos končno kaj drugače.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti