Limski kanal, vplutje

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

MicTic
Viceadmiral
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 12:48
Kraj: Ljubljana

Limski kanal, vplutje

OdgovorNapisal/-a MicTic » Sr Jul 05, 2023 12:16

V petek 7.7. bi rad vplul v Limski kanal. Ali ima kdo informacijo do kam je možna plovba in kje je dovoljeno sidranje oz. če je potrebno privez na boje?
Slišal sem, da so umaknili prepoved vplutja. Ali je to res?
Ali ima kdo kako informacijo in kak link na kako spletno stran, kjer to piše.
Hvala za info.
Flying is beautiful.
Sailling is better!
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Limski kanal, vplutje

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Jul 05, 2023 15:54

Poglej online peljar.
__________________
lp
motorni
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Limski kanal, vplutje

OdgovorNapisal/-a andrejv » Sr Jul 05, 2023 16:42

To, ali je dovoljena plovba ali ni, je velik misterij. Dejstvo je, da barke plujejo po njemu. Jaz sem vplul čisto do konca leta 2021, pa me ni nihče ustavil. Sem pa za vsak slučaj izklopil AIS. Ampak to ni zagotovilo, da se res sme pluti v njemu. Takrat sem iskal v več virih, pa nisem dobil pravega odgovora. Recimo enavtika piše drugače, kot link, ki ga je prilepil motorni, po teh navedbah je prepovedano samo glisiranje. Na koncu zaliva je tudi nek ponton, kamor se da privezati.

https://enavtika.si/sl/zanimivost-limski-kanal-istra

Dejstvo je, da je v preteklosti bilo prepovedano, možno pa je, da sedaj ni več.
Slike iz moje plovbe:

Slika

Slika

Če boš šel, javi kako je šlo.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Limski kanal, vplutje

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Jul 05, 2023 20:33

Dolgo je bilo prepovedano (nekje malo bolj notri od vhoda je bila velika rumena boja, ki je nakazovala, do kam je dovoljena plovba), potem pa je boja izginila in se je to nekako potiho ukinilo. Ali tudi formalno, ali ne, težko rečem, ker zadeve so bile urejene v nekih starih YU uradnih listih..sem enkrat nekaj iskal in celo našel, naslednjič pa ne več. Lahko pa rečem, da se normalno pluje do konca, kjer je tudi luka, ki ima TRANZITNE priveze in celo nekaj boj. Čez jo ima LU Poreč: https://www.porec-port.com/hr/luke/luka-vrh-lima Če si še vedno v dvomih, pokliči ali mailaj Lučko Upravo.

Aja, sidranje je možno v zalivih na vhodu v Limski, malo notri pred piratsko špiljo (bar) je tudi en majhen zalivček, kjer se da in sme, dlje notri pa nimaš opcij, saj je globina takoj ob obali velika. Na koncu pa, kot rečeno, lučica.
dejmimer
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 74
Pridružen: Če Jun 27, 2019 12:22

Re: Limski kanal, vplutje

OdgovorNapisal/-a dejmimer » Sr Jul 05, 2023 22:24

Neki stari vrači so nekoč govorili, da se ne sme, samo tega je že uhuhu...
Zadnja 4 leta, od kar jaz plujem tu, je vsako leto več prometa. Tudi glisiranja :roll: Na koncu zaliva, na pontonskih privezih, ki jih omenja @hrošč se vsako tolko lahko z lokalnim "šerifom" dogovoriš za kratkotrajen postanek - seveda če ni gužve.
Letos še nisem bil, prejšnja leta pa ni bilo nobene panike.

Tudi v piratskem baru se lahko privežeš za kak krajši postanek, če le nisi tam v času ko vozijo turistične ladjice.
MicTic
Viceadmiral
Prispevkov: 490
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 12:48
Kraj: Ljubljana

Re: Limski kanal, vplutje

OdgovorNapisal/-a MicTic » Sr Jul 05, 2023 22:30

Hvala vsem na odgovorih.
Javim mojo izkußnjo.
Flying is beautiful.

Sailling is better!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov