Prehod meje HR -> SLO

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Prehod meje HR -> SLO

OdgovorNapisal/-a evovii » Sr Avg 16, 2023 09:13

Živijo,

Imam barko pod Slo zastavo in sem že več kot 10 let v Umagu. Nazadnje ko sem hodil v Slo na tehnični pregled sem šel še po starem sistemu (odjava HR, prijava SLO in potem nazaj). Sedaj ko je HR v Schengenskem območju predvidevam, da se lahko prosto zapeljem v Slo oz ali je še kakšna omejitev?

Ta vikend bi skočil iz Umaga do Izole pa me zanima če se moram kje najavit? Po logiki mi ni treba ampak vseeno preverim še tukaj, da ne bo kakšnih težav.

LP Andrej
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Prehod meje HR -> SLO

OdgovorNapisal/-a andrejv » Sr Avg 16, 2023 09:42

evovii napisal/-a:Živijo,

Imam barko pod Slo zastavo in sem že več kot 10 let v Umagu. Nazadnje ko sem hodil v Slo na tehnični pregled sem šel še po starem sistemu (odjava HR, prijava SLO in potem nazaj). Sedaj ko je HR v Schengenskem območju predvidevam, da se lahko prosto zapeljem v Slo oz ali je še kakšna omejitev?


Ni potrebe. Samo zapelješ se v Slo in nazaj. Jaz sem se iz HR vrnil nazaj v Slo ravno prejšnji teden. Tudi pri vplutju v HR se ti ni treba nikjer ustavljati in prijavljati, če imaš plovno dovoljenje urejeno. Jaz sem ga letos uredil online in se nisem nikjer ustavljal.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Prehod meje HR -> SLO

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Avg 16, 2023 10:15

evovii, no problem, važno da imaš veter v laseh in travarco v zobeh :lol: :lol: 8) l.p.alesjo
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Prehod meje HR -> SLO

OdgovorNapisal/-a evovii » Sr Avg 16, 2023 11:05

Hvala :)
Se mi je zdelo, da nič ne rabim...sem hotel še "za zihr" preverit, da ne bi bilo potem kakšnega presenečenja ;)
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Prehod meje HR -> SLO

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Avg 16, 2023 20:57

Če greš pa s HR zastavo v SLO, pa ne rabiš nič posebnega? Mi vinjete nimamo, kolikor vem..? HR plovno je 6nm od obale in otokov, niso teritorialne vode ali kaj podobnega.
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Prehod meje HR -> SLO

OdgovorNapisal/-a MKN » Po Okt 30, 2023 15:33

Prehod meje v novih razmerah, ko Slovenija nadzira prehod oseb na meji s Hrvaško. Pravzaprav so na cesti to stare razmere, vsaj za vhod v državo. Nisem pa nikjer zasledil, če so se enaka pravila uveljavila tudi za prehod meje na morju.
Za aviacijo vem, da letala še vedno lahko letajo na ruti recimo Brač-Ptuj oziroma jim ni potrebno za prihod v RS pristati najprej na mednarodnem letališču, če so vzletela na Hrvaškem, ki je del Schengenskega območja.

Ali je kdo kjerkoli zasledil kakšo uradno informacijo kako je pa s tem na vodi?

Lp MKN
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Prehod meje HR -> SLO

OdgovorNapisal/-a fakinx » Pe Nov 03, 2023 19:48

Nikjer se nisi dolžan ustavljati.
Edino Policija te lahko na morju ustavi in preveri (kot tudi doslej) in lahko se ti zgodi, da te pričaka policist na pomolu pri nas. To je pa tudi to.
Brez skrbi, še vedno je Schengen.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov