izpit

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Sep 21, 2023 14:41

AEgir napisal/-a:Dobr vsaj neomejena veljavnost ostaja zaenkrat. Sem bil prepričan da bo veljava 10 let po novem.

Sej jo bodo spremenil po 10 letih
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a modro morje » Če Sep 21, 2023 15:17

SR 290 napisal/-a:Tole so mi glihkar odgovorili:

Spoštovani,

v zvezi z vprašanjem z dne 19.09.2023, glede zamenjave potrdila o usposobljenosti za voditelja čolna, vam sporočamo, da pričnemo z zamenjavo listin v obliko polikarbonatnih kartic od 01.10.2023 dalje. Vsi imetniki listin za upravljanje s čolnom, jih boste morali zamenjati v roku petih let (do 01.10.2028). Listine ostajajo neomejene veljavnosti.

Vloga s podrobnejšimi navodili za plačilo pristojbine in upravne takse so objavljene na spetni strani eUprave: eUprava - Vloga (gov.si) , ki pa jo tudi prilagamo v priponki.

Vlogo z zahtevanimi prilogami posredujte po pošti na naslov Uprave RS za pomorstvo, Kopališko nabrežje 9, 6000 Koper ali jo oddajte osebno v času uradnih ur na sedežu Uprave RS za pomorstvo.

Novo listino prejmete priporočeno na domač naslov v roku sedem dni od oddaje naročila.


Na spletni strani nisem našel neke vloge, ki bi ustrezala funkciji "zamenjava listin". A bi mogoče SR 290 bil pripravljen deliti to priponko, ki je tuki omenjena? Ali pa morda link na vlogo, če ta res obstaja? Hvala.
Navigare vivere est.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Sep 21, 2023 15:38

Vloga s podrobnejšimi navodili za plačilo pristojbine in upravne takse so objavljene na spetni strani eUprave: eUprava - Vloga (gov.si) , ki pa jo tudi prilagamo v priponki.


https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&i ... &disp=safe
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a modro morje » Če Sep 21, 2023 15:44

SR 290 napisal/-a:Vloga s podrobnejšimi navodili za plačilo pristojbine in upravne takse so objavljene na spetni strani eUprave: eUprava - Vloga (gov.si) , ki pa jo tudi prilagamo v priponki.


https://mail.google.com/mail/u/0?ui=2&i ... &disp=safe


Link ne deluje. Napaka 404. Mogoče ti dam moj email naslov na ZS?
Navigare vivere est.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Sep 21, 2023 15:48

Obrni se na luško kapetanijo v Koper. Oni so za to odgovorni, ne jaz.
Meni je odgovorila gospa Jana Štibilj.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Sep 21, 2023 15:52

A bodo vsaj zdruzili potrdilo o isposobljenosti in za VHF skupaj, al bo tud to treba 2x delat?
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Sep 21, 2023 16:28

1stofficer napisal/-a:https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=4105


Tle gor je obrazec. In navodila
Uporabniški avatar
Kraken
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: So Jul 07, 2012 00:22
Kraj: Srednjeveško mesto

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a Kraken » Sr Okt 25, 2023 15:03

Darh napisal/-a:A bodo vsaj zdruzili potrdilo o isposobljenosti in za VHF skupaj, al bo tud to treba 2x delat?


Ne, ne bodo, dve kartici rabiš in dvojno takso plačaš, brez heca. :roll: Še gospe na upravi, ki izdajajo te kartice se opravičujejo, da je nerodno in niso nič krive, da žal ni kot pri izpitu za avto. Tam imaš vpisanih poljubno število kategorij in eno kartico. Za plovbo boš pa potreboval očitno denarnico za kartice- v dobi, ko le te že izumirajo.
Ter dvojno takso, 45€- a stari izpit je bil plastificiran kot članske izkaznice v lokalni knjižnici 20 let nazaj in se je razlepil že prvo sezono...in take so izdajali vsa ta leta.

Da bo absurd še večji, lahko vlogo izpolniš preko E-uprave, kjer jo nato moraš FIZIČNO STISKAT in poslat po klasični pošti. Ne omogočajo elektronske vloge leta 2023, kljub temu, da je vloga dostopna na e-upravi in jo lahko izpolniš preko e-uprave. Vložiti je pa ne moreš. Klasična pošta, ali pa jo fizično odneseš na sedež uprave v Koper... S tem da moraš opraviti menjavo, skratka stare veljavne izpite predat in vmes ko čakaš nove... ne vem, niso mi znali povedat točno, če izdajo karkoli nadomestnega...

To bo še "zabavno", ko bo prišel datum prvega poletja po poteku veljavnosti starih izpitov...
What's amazing about the kraken stories is that, of all the sea monster tales we have, we have the best evidence that this creature was based on something real.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Okt 25, 2023 16:13

Sem ravno vlozil zamenjavo obeh starih z novimi. 2x22 eur in res je, ne morš vložit elektronsko. Pomoje zato, ker je treba vlogi prilozit stara dva dokumenta. Plus dve slike (no, morda bi bila ena dovolj ker sem posiljal skupaj).So pa vsaj na obrazcu kode za skenirat za placilo. Da ne tipkas tistih 200 stevilk v spletno banko, kar se mi zdi se najbolj zoprno od vsega
Uporabniški avatar
Bo_4
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne Sep 10, 2017 18:21
Kraj: Ljubljana

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a Bo_4 » Sr Okt 25, 2023 20:22

Nove dokumente sem pravkar prejel (voditelj čolna in VHF-GMDSS), zahtevek vložil osebno na upravi za pomorstvo Koper in plačal 45€. Za oba dokumenta zadostuje ena slika :wink:
Parkiral v garaži nasproti uprave kjer je 1ura parkiranja zastonj ! 8)
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Sr Okt 25, 2023 21:09

Se pravi, da si veselo plačal 45 eur, ker je bila dovolj ena slika in si eno uro zastonj parkiral. :mrgreen: :mrgreen:
Saj v naslednjih par letih nas vse čaka ena ura zastonj parkiranja in 45 eur za nekaj, kar že imamo, a se je nekdo odločil, da rabimoiž novo, ker bi tisti nekdo rad malo zaslužil.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Okt 26, 2023 08:43

To je novo, da je v Kopru parkiranje za eno uro brezplačno?
Nazadnje, ko sem parkiral na parkingu v bližini Kapitanije Koper me je ob povratku pričakal avto z močno poškodovanimi zadnjimi levimi vrati. Med avti ni prostora, da bi zlezel ven in tako je nekdo iz terenca zlezel tako, da mi je naredil škode ža 600€.
Ne vem zakaj za JU ne velja isto pravilo kot za gospodarske subjekte, če nimaš parkirnih mest za stranke, NE MOREŠ DOBITI UPORABNEGA DOVOLJENJA!!???
Uporabniški avatar
Bo_4
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne Sep 10, 2017 18:21
Kraj: Ljubljana

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a Bo_4 » Če Okt 26, 2023 22:44

Ajoj @SR 290 zakaj sarkazem ? ne nisem cepetal od navdušenja ko sem plačeval za nekaj kar že imam. Nasprotno, bes in nemoč se kopičita in samo še citat "upri se suženj" potrebujem, ko ugotavljam, da so kar v vrsti tisti, ki bi mi kot "jahtašu" kar nekaj zaračunaval in to od nesposobnih obrtnikov do arogantnih oblastnikov :evil:
P.S. z vsem spoštovanjem do posameznikov, ki zgoraj zapisano niso !
ampak jaz sem že star in ...
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Okt 27, 2023 08:11

Sarkazma nisem namenil tebi, temveč tistemu, ki si izmušljuje te molzne stroje.
Uporabniški avatar
Bo_4
Kapitan fregate
Prispevkov: 122
Pridružen: Ne Sep 10, 2017 18:21
Kraj: Ljubljana

Re: izpit

OdgovorNapisal/-a Bo_4 » Pe Okt 27, 2023 21:49

:D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti