Uvoz RD iz Japonske

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

igork
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: To Avg 23, 2016 11:31

Uvoz RD iz Japonske

OdgovorNapisal/-a igork » So Dec 16, 2023 11:08

Pozdravljeni, sem lastnik Honde BF 150 in mi je po 400 urah prebilo glavo ( porozen odlitek - stene )
Pri iskanju resitve sem ugotovil da je to kar pogosta napaka in da je na trgu zelo tezko dobiti renovirano glavo , nove so pa pri nas obupno drage . Po iskanju na internetu sem ugotovil da se da dobiti originalne rezervne dele na Japonskem po bistveno nizjih cenah ( skoraj 3krat ceneje) Za laze razumevanje V Italiji mi ponujajo novo glavo - samo odlitek za 1800 eur, kpl glava pa se vrti med 3in 4000 eur.
Ali ima kdo iskusnje z uvozom rezervnih delov iz Japonske ?
Ali kdo ve kje bi se dalo dobiti renovirano glavo za ta tip motorja?
Hvala za info in pomoc
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Uvoz RD iz Japonske

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Dec 16, 2023 12:57

In v čem je problem? Zakaj je ne kupiš na japonskem?

To je k24 glava, si preveril če paše avtomobilska glede na to da je k24 avtomobilski motor?
Nazadnje spremenil AEgir, dne So Dec 16, 2023 13:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
igork
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: To Avg 23, 2016 11:31

Re: Uvoz RD iz Japonske

OdgovorNapisal/-a igork » So Dec 16, 2023 13:04

Saj ravno to sprasujem - nikoli se nisem nicesar narocil tam in nebi rad ugotovil da ne smem to uvoziti zaradi taksnih ali drugacnih omejitev. Poznam bolj Italijanski trg in oni ne morejo uvoziti naprimer blok motorja itd . kolega Italijan je moral zadevo vrniti - cela stala. - imam ze dovolj problem glede na to da kar se mi je zgodilo in ne bi rad imel se kaj drugega
Hvala za odgovor
Lp
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3223
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Uvoz RD iz Japonske

OdgovorNapisal/-a Grega295 » So Dec 16, 2023 13:06

Iz Japonske sem enkrat uvozil nekaj foto opreme. Paket ustavi carina in te pozove, da predložiš račun in klasificiraš izdelek. Vse preko carinskega web portala Pošte. Glede na kategorijo izdelka, ti na osnovno ceno nabijejo carino in DDV. Plačaš in dobiš vse skupaj.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Uvoz RD iz Japonske

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Dec 16, 2023 13:07

Jaz sem uvažal in pošiljal dele na vse kontinente, v rusijo ipd in tega z italijo ne verjamem. Karkoli lahko prodaš v italijo samo 30% robe se izgubi ker je poštni sistem narejen po italjansko.

Kako pol za vraga majo v italiji avtomobile ki niso italjanski, če ne morejo blokov uvažat?!
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
majval
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Maj 14, 2017 08:09

Re: Uvoz RD iz Japonske

OdgovorNapisal/-a majval » Pe Dec 22, 2023 14:20

Pri bloku je bil mogoče problem zaradi številke motorja...ker nov blok pride verjetno prazen brez številk in tu je potem veliko sive cone...s krajami komplet motorjev in potem prestavitvijo v novi blok kamor bi se vtisnile tvoje številke in bi imel kompleten motor...
Jaz sem dal pred kratkim varit izpušni kolektor v Zagreb in so res profesionalci s 30 letnimi izkušnjami z varjenjem glav in blokov motorja...v delavnici vidiš ni da ni...od glav dirkalnih motorjev do 2 metra dolgih glav večjih delovnih strojev...tako da so oni sigurno pravi naslov za tovrstna popravila...

https://www.centarglavamotora.hr/storitve-obdelave-motorja

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov