N: Privez Tunarica

Tukaj lahko dodate oglase, če kaj kupujete ali prodajate. Da se tema ne bo preveč razširila, prosim, da vsak sodelujoči odpre samo eno temo in potem tam dodaja svoje oglase...

Moderatorji: moderator2, moderator, Matejc

Kofi
Kapitan korvete
Prispevkov: 103
Pridružen: To Dec 30, 2014 17:18

N: Privez Tunarica

OdgovorNapisal/-a Kofi » To Jan 02, 2024 16:23

Iščem privez v Tunarici za 10m barko. Najamem, prevzamem, "kupim"...
Kofi
Gartner
Kontraadmiral
Prispevkov: 258
Pridružen: So Sep 07, 2013 17:51

Re: N: Privez Tunarica

OdgovorNapisal/-a Gartner » To Jan 02, 2024 19:32

V Tunarici je vse neuradno in ilegalno.
Kapetanija Trget pripravlja enake ukrepe, kot so jih sprejeli za priveze v Trgetu.
To še bo hec, nikakor nič ne kupuj, ker boš vse zgubu......
Goldy22
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Mar 07, 2019 06:09

Re: N: Privez Tunarica

OdgovorNapisal/-a Goldy22 » Sr Jan 03, 2024 09:39

Oj,
Kakšni so plani za tunarico?. Trget je precej hecna zadeva, morda tipična. Tam je bil kup divjih pomolčokv, privezov ob obali, ter kup neuradnih boj. Dvovezi, četverovezi, enovezi:) skratka vsak je naredil kar je menil da je najbolje. Potem so začela prihajati obvestila na barke in po enem letu so dejansko odstranili vse pomolčke, in nekaj boj. Barke na bojah so ostale, čolni pa so dobili priveze na novih pontonih. Postavili so tudi polje boj, ki pa je zelo nesrečno locirano na najslabšem možnem mestu, najbolj na udaru vetrov, kot je le možno. Tudi boje so slabe in neprimerno izvedene. Razdalja med bojami je 30m, vrvi so 18mm, verige je 2m, tako da se je že par jadrnic odtrgalo. Večina starih boj je zato ostala v uporabi, pojavile pa so se tudi že nove.

lpa
pale
Admiral
Prispevkov: 1902
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

Re: N: Privez Tunarica

OdgovorNapisal/-a pale » Sr Jan 03, 2024 13:26

v Tunarici se že 10 let govori da bo drgač pa je še vedno isto pa če bojo kaj delal bojo sam do glavnega pomola
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: N: Privez Tunarica

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Sr Jan 03, 2024 15:26

Kaj 10, mnogo več let se že govori o marini in že takrat niso vlagali v kamp, ker ga bo kao marina pohrustala. :mrgreen:
Kakih 45 let nazaj (leto gor ali dol) je močna burja zrušila tunaro, ki je bila že prej privezana na zajli. Najprej je zapokalo, potem je pa steber zajla potegnila v desno in ga je položilo točno čez fotrov gliser in enega gumona. Gumico je prepolovilo, fotrovemu je pa odbilo motor in dober kos krme. V tej štali sem mlad mulec ravno ven nesel rezervoar in sem bil z eno nogo v gliserju, z drugo na pomolu. Na srečo! Če bi bil malo počasnejši bi me plosknil hlod, če bi bil malo hitrejši bi me pa dala zajla na polovico.
Ko je skupaj z policijo obiskal prizorišče župan Labina je zaklel:"Pxxku mxxxrinu i baš sada, godinu pred startom gradnje marine." Tudi kasneje na sodišču v Labinu so omenjali to smolo, da ni mogla tunara počakat eno leto, ker zdaj mora občina kupovat nov motor.
Na sodišču je bil poleg besedičenja o zgodovinski vrednosti tunare glavni občinski izgovor to, da pod tunaro ni sidrišč, a jim je odvetnik dokazal, da so in da nam je kamp zaračunal to sidrišče.

Na kratko: Že več kot 40. let obstajajo tisti leseni pomoli, že več kot 40. let niso last nikogar in vsaj tako dolgo tam načrtujejo marino. V tistem času so imeli načrt, da začnejo na nasprotni strani zaliva od restavracije v kampu in jo potem potegnejo čez kamp. Ma saj zaradi bližnjega kamnoloma ta zaliv ni primeren za nič drugega kot marino. Ima mirno vodo, ki je vedno kalna v glavnem od tistega peska.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: N: Privez Tunarica

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Jan 03, 2024 19:35

Ja sam 40. Let niso bli v eu zdej pa so in eu jim diktira kup neumnosti na tem področju zato se zdele marsikaj dogaja, marsikaj se je pa že zgodilo s privezi. V glavnem nič pametnega.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: N: Privez Tunarica

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Jan 04, 2024 13:47

Mi prav dol visi, eni lapajo tako, eni drugače, zgodilo pa se ni nič in se tudi še kmalu ne bo. Imam tam domačina, ki mi je sosed na privezu in pravi, za enkrat vse miruje. V Tunarici ne bo marine, če bo, bo pa tam na drugi strani, kjer je kamnolom. Privez (pomol) imam že 12 let in tudi na kapetaniji v Rabcu pravijo, da če se bo kaj spremenilo, bodo podaljšali glavni pomol in slika na kateri so stari pomoli, zaokroženi z redčim krogom, bodo ti dobili priveze tam. Ne mešajte pa Trget in Tunarico. Če se bo pa treba prestavit, se pač bomo. Tisto kar sem plačal za pomol, se mi je že zdavnaj odplačalo, tako, da se ne sekiram. V vseh 12-tih letih sem imel mir tako ljudmi kot z vremenom.
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta