Internet na plovilu

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Če Jul 17, 2014 17:59

Imam simpo, že par let. Dokler nisem pogruntal sistema, mi je požrl 100kn v par dnevih. Potrebno je aktivirat tarifo MB. Ko mi poteče veljavnost, napolnim za 20kn, aktiviram opcijo MB (letos se paket imenuje malce drugače). Gor imam cca 700MB, ki jih nikakor ne uspem porabit. res, ne surfam veliko, vreme, novičke, maili, drugače pa na morju raje jadram, kot pa surfam po netu :twisted:
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

OdgovorNapisal/-a andrejv » Po Jul 21, 2014 14:10

Marchi napisal/-a:HT internet neomejeno 10,90€/30Gb/mesec.

A kdo to uporablja? A dela ok?



Ja, dela brez težav. Jaz imam na barki načeloma VIPovo kartico, na kateri imam vključeno opcijo 1 Gb na dan za 10 kun. Vendar imam istočasno vključen še HT internet neomejeno, tako lahko izbiram po potrebi kaj uporabljam.

So namreč kraji, kjer ima eden ali drugi boljšo hitrost. Recimo v Lumbardi, ima VIP samo EDGE, medtem ko HT 3G. Najde se pa tudi obratne primere. V takem primeru zamenjam kartice.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6955
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Jul 21, 2014 14:58

Na Kornatih kraljuje VIP.
Nerazumljivo, glede na to, da je T-mobile oz. HTelekom, nacionalni operater.
V Vruljah moraš pa itak na vrh hriba, da uloviš vsaj malo signala.
V bistvu kar fajn, ker si postavljen pred dejstvo uporabljat klasične načine za vremensko napoved, vhf, radio, pogled v nebo...
kovacy
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: So Okt 05, 2013 17:30

OdgovorNapisal/-a kovacy » Pe Sep 05, 2014 10:40

Sem tik pred nakupom 3G routerja TL-MR3020/TL-MR3040 s katerim bi rad povezal TP-Linkov USB modem MA180 oziroma MA260. Zanima me, če ima kateri izmed vas že izkušnje z dotično napravo, oziroma mi svetuje kakšen drug USB modem (Huawei, ZTE,...)/3G router. Napravo bi rad uporabljal na hrvaškem VIP omrežju pa tudi drugod v tujini (Recimo Vodafone Grčija in TIM Italija). Bi pa rad, da bi mi bilo menjavanje omrežja čim bolj enostavno, brez vnašanj APN nastavitev in podobno. Kako drugi rešujete to, ko recimo zamenjate SIM kartico?

TL-MR3020 https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema/router-tp-link-tl-mr3020

TL-MR3040 https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema/tp-link-brezzicni-prenosni-router-tp-link-tl-mr3040

Hvala in lep pozdrav :)
Uporabniški avatar
snoopy
Desetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Mar 25, 2013 20:20

OdgovorNapisal/-a snoopy » Ne Dec 07, 2014 09:06

Še boljše je kupiti kar 3G router kjer imaš možnost vstaviti SIM. Tako ni potrebe po nerodnih ključkih. Paziti je potrebno samo da podpira omrežje, ki ga bomo uporabljali.

Primer: http://www.aliexpress.com/item/Mobile-D ... 24981.html
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Ne Dec 07, 2014 11:19

Opcijo delitev povezav ima tudi vsak android, ki je 2.2 ali več

Tako, da se lahko kupi tudi takšen telefon vstaviš sim kartico in to je to
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
snoopy
Desetnik
Prispevkov: 13
Pridružen: Po Mar 25, 2013 20:20

OdgovorNapisal/-a snoopy » Ne Dec 07, 2014 12:08

Seveda. Samo iz izkusenj je domet in transfer rate veliko boljsi na modemu. Sploh ce je nanj prikljucenih 2+ naprav.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6955
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Apr 25, 2015 22:47

A še komu nagaja T-mobil?
"Crknili" sta mi dve sim kartici. Pošiljali so neke smsje, za nekaj nastavit, pa mi ni ratalo. A kdo ve zakaj gre?
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Ne Apr 26, 2015 08:12

Marchi napisal/-a:A še komu nagaja T-mobil?
"Crknili" sta mi dve sim kartici. Pošiljali so neke smsje, za nekaj nastavit, pa mi ni ratalo. A kdo ve zakaj gre?


Jaz imam Vip in deluje skoraj vsepovsod, so pa točke, ki so zelo lepe za sidrat pa ga ni, to me zelo moti.... ampak po mojem bo to kmalu stvar preteklosti, ker če si na morju itak telefoniraš in ti nabija impulze na gsm-u, vklopiš funkcijo tujina recimo, ki je res da 3 eur na dan, ampak ne plačaš telefona pa še internet imaš v tem znesku... prednost tega je predvsem, da se lahko preklopiš na več ponudnikov, če denimo v zalivu ne vleče VIP, greš na T mobile, itd....

Signal potem preko pametnega telefona daš v skupno rabo pa je. Danes ima že skoraj vsak doma tudi kak stari pametni telefon, ki je tega sposoben...da ne uničuješ recimo domačega ali službenega aparata
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Sr Apr 13, 2016 06:55

http://www.t-2.net/zadnje-novice/2016/0 ... vanju.html

To je novo..

Velja za vse operaterje.
Hvala na razumevanju
mato
Admiral
Prispevkov: 818
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Internet na plovilu

OdgovorNapisal/-a mato » Po Jun 08, 2020 07:23

Že dolgo ni bilo prispevka v tej temi.
Zadeve so se verjetno spremenile.
Zanima me kaj trenutno uporabljate na Hrvaškem za "internet to go".
Imam dva uporabnika, ki ne moreta brez, pa še internet TV bi gledali...

Torej wifi ruter z katerim ponudnikom in paketom ??
Mato :wink:
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Internet na plovilu

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Jun 08, 2020 07:53

mato napisal/-a:Že dolgo ni bilo prispevka v tej temi.
Zadeve so se verjetno spremenile.
Zanima me kaj trenutno uporabljate na Hrvaškem za "internet to go".
Imam dva uporabnika, ki ne moreta brez, pa še internet TV bi gledali...

Torej wifi ruter z katerim ponudnikom in paketom ??

Jaz ne kompliciran in vklopim dostopno točko na telefonu (Android) na katero se potem lahko priklopiš z PC itd. Zaračunava se pa po isti tarifi kot pri nas oz. je odvisno od tega kateri paket imaš sklenjen pri ponudniku (npr Mobitel).
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2761
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Internet na plovilu

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Jun 08, 2020 09:39

mato napisal/-a:Že dolgo ni bilo prispevka v tej temi.
Zadeve so se verjetno spremenile.
Zanima me kaj trenutno uporabljate na Hrvaškem za "internet to go".
Imam dva uporabnika, ki ne moreta brez, pa še internet TV bi gledali...

Torej wifi ruter z katerim ponudnikom in paketom ??


Sem imel in ker nisem prebral vseh fint so me oskubili in sem zato menjal za A1. Namrec, prvi mesec je res malo za placat naslenji mesec pa precej vec! Plus ce polnis in ne aktiviras paketa se ti stejejo megabajti uporabe po neki besni tarifi, jaz sem 100kn skuril v parih urah in niti nisem vedel zakaj mi je izpraznilo racun. Pokritost s signalom je tudi slaba.

Sel sem k A1, malo bolj transparentno. Za 105kn mas nekje 7GB podatkov, ki so mi jih ze drugi mesec nadgradili z dodatnimi 7GB. Ni nevem kaj a boljse varijante nisem nasel. Plus A1, kot so mi rekli domorodci, naj bi bil najbolje pokrit, kar pride prav po kakih zalivih. Glede ruterja pa mam en android Alcatel 3G wifi access point in je za silo OK. Ti rutercki/access pointi so poceni, mislim, da jih majo dol na posti. Al pa namest tega uporabis en star android telefon.

To je najugodnejsa ponudba nekako, mas pa tudi mocnejse pakete seveda.
Nazadnje spremenil 1stofficer, dne Po Jun 08, 2020 11:44, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Internet na plovilu

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Jun 08, 2020 09:45

+1
star androidni telefon zapalim prvi dan access point in potem pozabiš do konca dopusta 7+7 GB je normalno dovolj , da se pa še kak paket najdet.
pojdi se z bikom bost!
mato
Admiral
Prispevkov: 818
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Internet na plovilu

OdgovorNapisal/-a mato » Po Jun 08, 2020 12:37

Sel sem k A1, malo bolj transparentno. Za 105kn mas nekje 7GB podatkov, ki so mi jih ze drugi mesec nadgradili z dodatnimi 7GB. Ni nevem kaj a boljse varijante nisem nasel. Plus A1, kot so mi rekli domorodci, naj bi bil najbolje pokrit, kar pride prav po kakih zalivih. Glede ruterja pa mam en android Alcatel 3G wifi access point in je za silo OK. Ti rutercki/access pointi so poceni, mislim, da jih majo dol na posti. Al pa namest tega uporabis en star android telefon.


To imaš pri hrvaškem A1, Kateri paket?
Mato :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti