Privez Novigrad nore cene ?!

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

morjejupi123
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: So Jun 07, 2014 21:22

Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a morjejupi123 » So Jun 07, 2014 21:48

Zdravo,

letos razmišljam o dopustu v Novigradu in me zanima kaj mi svetujete glede priveza - gre za 5-metrski čoln, privez pa bi najel načeloma za 7 dni.

Že prvi odgovor na povpraševanje me je tako šokiral, da sem se takoj registriral na ta forum! Namreč pisal sem email povpraševanja v Marina Nautica Novigrad koliko stane privez in sem dobil nazaj odgovor 54eur/dan :shock: :lol: . Zdaj pa ne vem, sem najprej poslal povpraševanje ravno v najdražjo marino v Istri ali je to neka njihova fora v smislu "probat ni greh" ali kaj podobnega, ker to se mi zdi dobesedno noro, sploh pa za 5m čoln kjer niti ne rabim vode/elektrike ?

Skratka, kaj mi svetujete (prvi korak je verjetno ne v marino :) ?), morda ima kdo od vas tudi kakšen kontakt ali bi sam oddal privez v Novigradu za kakšen teden ?
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4390
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Ne Jun 08, 2014 06:40

Welcome to the club :wink:

p.s.: Navtika je luxus :roll:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Ne Jun 08, 2014 07:54

Mnja, poizkusi tu - http://www.aquarius.com.hr/

Ni daleč stran in vsaj jaz sem dobil precej ( beri -mnogokratnik) nižjo ceno, ko me je še zanimala cena na dan.

Vmes imaš Červar, čeprav zna biti tam problem prosti vez.
https://vodovod-rh.si/
morjejupi123
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: So Jun 07, 2014 21:22

OdgovorNapisal/-a morjejupi123 » Ne Jun 08, 2014 12:21

OK zdaj sem še malo raziskal, všeč mi je opcija v mestni luki Novigrad, piše da je 16kun/m za dnevni/tranzitni vez (domnevam da pod to spada tudi lokacija pri valobranu na skrajni zahodni strani?) ?

A mislite da se da to dobit za kakšen teden ali je skoz zasedeno ?

Sem gledal še neke druge threade na tem forumu (npr. http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... c&start=45 ), baje se nič ne da zmenit po telefonu :) ? A mi lahko nekdo še pojasni te neformalne postopke, iz postov sem dobil občutek kot da se moram najprej na slepo pripeljati iz Ljubljane brez čolna (že samo stroški LJ-NG-LJ so 50e), ker vnaprej ne morem vedeti če bom dobil plac, nato upati, da v bližnji gostilni ravno ta dan najdem luškega nadzornika, častiti pir in potem se mogoče da kaj zmenit, seveda če je sploh frej ? Z veseljem sicer v družbi spijem par pirčkov, samo kako naj si uskladim termin dopusta in tudi za termin za čoln se moram zmenit (nimam ga v lasti), če sploh ne vem če ga bom lahko kam vezal ?
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Ne Jun 08, 2014 13:46

Jaz sem si zmeraj rezerviral apartma, ki je imel tudi privez za čoln. Načeloma so to apartmaji ob morju, so pa privezi bili zmeraj zastonj. Če boš v apartmaju, razmišljaj v to smer.
Ljubitelj narave
morjejupi123
Poddesetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: So Jun 07, 2014 21:22

OdgovorNapisal/-a morjejupi123 » Ne Jun 08, 2014 17:18

Ideja je dobra, ampak v tem primeru apartma+boja ne gre, ker gremo do kolega ki ma počitniško hišo.

Aquarius je tut zanimiva opcija, sam to se moraš pa pol vozit z avtom pa je pol v avtu vse usrano pa od soli, to bi rajš v skrajni sili, če res ni druge..

Gregor, se mi zdi da se v prej omenjenem primeru mal mešata pojma luksuz pa luksuzne cene ;)


Še vedno ostaja torej vprašanje mestne luke Novigrad (2 posta zgoraj), kdo ma kaj izkušenj s tem v zvezi ?
Uporabniški avatar
elbarto
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 13:50

OdgovorNapisal/-a elbarto » Ne Jun 08, 2014 19:51

Ce ima kolega hiso zmesaj doli 2 zaklja cementa in peska pa vrzi v vodo in bojo gor....
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Jun 08, 2014 19:58

elbarto napisal/-a:Ce ima kolega hiso zmesaj doli 2 zaklja cementa in peska pa vrzi v vodo in bojo gor....

Še ceneje, dobi eno lepo skalo z luknjo :lol: :lol: , malo heca :lol: :lol:
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Ne Jun 08, 2014 23:43

Ja, včasih je res tako šlo in je bilo enostavno..sedaj pa, ko so luke urejene, ko je lučka uprava, marine..vsaj v samem mestu nimaš šans. Govorim sicer za Vrsar, a je verjetno povsod podobno. Drugo je Dalmacija in manjše lučice, sploh na otokih..
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Jun 11, 2014 13:30

.

Glej, TOLE , in sem prepričan, da boš z gospodom Radinom razčistil kaj se da napravit.

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Če Jun 26, 2014 00:46

Gospod Radin je Ezio, ki ga omenjam v enem prej omenjenem linku... To je lokalni mornar, ki vse drži v rokah... Mam večletne izkušnje z njim... Če ga na videz ne poznaš ga boš težko ujel, ko boš zvedel kako zgleda, ga je pa povsod dosti.

Moj nasvet je, da enostavno pridi, zaveži in on te bo našel za kasiranje, če te ne bo pa kak dan kasneje. Če prav razumem maš 5m za en tedn?

Na pomolu čisto na začetku je za manj kot 10m vedno placa za ene 3-5 čolničkov, tja pride kasirat na večer, če te ne bo tam bo pač zastonj... Drugače pa če ga stisneš nekam pred "kulo", pa da ni od nikogar mesto, pol tut ni panike... Skratka mislim, da boš lažje zrihtal če boš totalni "tošo" kot pa da računaš, da se boš to tam v naprej zmenu.

Kdaj pa nameravaš it? Danes je blo še vse prazno od 1.7 dalje pa naj bi blo kr na full... Tako je vsako leto, ampak vedno se da kam stisnit. Če še kej rabiš piši jst sm tm vsak vikend, moj čoln pa naj bi bil tam čez 2 vikenda... Pa ene 3 mesece
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Jun 26, 2014 07:09

Opozoril bi vas edino, da je na pomolu (valobranu) tudi en študent, ki pomaga privezovat plovila. V kolikor imate namen prespat in pa potem zjutraj spizdit se vam slabo piše če boste še kdaj prišli v Novigrad. Ezio vodi evidenco katere barke so mu ušle in ko se naslednjič vrneš te počopa. Kolega je dobu po dveh letih :shock: :shock:

Drugače je pa možakar fejst kolega, tud jaz sem v NG kar pogosto tako, da se z Eziom že dobro poznamo.

No1. A se midva poznava? Si imel ti predlani vezano tam?
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Jun 26, 2014 07:10

Aja pa še glede cen. Msilim, da je Novigrad kar ugoden zato pa smo gorenjci skoz dol :D
Uglavnem na boji je okol 10kn/m na pomolu pa je blo par kun dražje.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Če Jun 26, 2014 09:26

evovii napisal/-a:Drugače je pa možakar fejst kolega, tud jaz sem v NG kar pogosto tako, da se z Eziom že dobro pozn

No1. A se midva poznava? Si imel ti predlani vezano tam?


Eci je ok ko si v njegovem krogu jst sm ga 3 leta lovil, iskal... Po urniku njega nikoli ni tam, hodil v ng samo zaradi tega rečmo 20x... Zdej vse tiptop.

Ne vem a se poznava, mam že 2 ali tretje leto vez pred kulo...?
Wellcraft 2600 Martinique
avion
Poročnik fregate
Prispevkov: 68
Pridružen: Pe Jul 20, 2012 13:14

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a avion » Sr Jun 27, 2018 15:33

Zdravo,
Malo obujam tale topic. Ali je kar se tiče privezovanja manjšega gumenjaka (4m) kaj novega v NG-ju? Sedaj so mestno marino še nekoliko povečali? V tem poletju imam pač par dni biti dol s čolnom.
Poleg tega me še zanima, kje mi svetujete, da čoln spustim s prikolico v vodo. Nekateri omenjajo klančino v Karigadorju. Kje v Karigadorju pa je ta klančnina?
Že vnaprej hvala za odgovore ter lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti