Privez Novigrad nore cene ?!

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Sr Jun 27, 2018 17:14

Privez za 4m plovilo? Ma kje si to videl? :D

Drugace pa...eno mocno sidro jo zakacis med kamni..verigo in bojico...za par dni v morju mislim da ne bodo tezili
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a bluesky » Sr Jun 27, 2018 21:28

avion napisal/-a:Nekateri omenjajo klančino v Karigadorju. Kje v Karigadorju pa je ta klančnina?
Že vnaprej hvala za odgovore ter lp


Zraven pomola.
BlueSky
avion
Poročnik fregate
Prispevkov: 68
Pridružen: Pe Jul 20, 2012 13:14

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a avion » Sr Jun 27, 2018 22:50

morosito napisal/-a:Privez za 4m plovilo? Ma kje si to videl? :D

Drugace pa...eno mocno sidro jo zakacis med kamni..verigo in bojico...za par dni v morju mislim da ne bodo tezili


Jah dejansko je NG sedaj tako pozidan...povsod plaže, da si res ne predstavljam kje bi lahko čoln na divje privezal. Tudi dejansko ni nikjer (vsaj da bi jaz vedel) kje privzen čoln na takšen način. Bi bilo pa super, če bi bila taka možnost, tako da če je, prosim le na dan z besedo.
Uporabniški avatar
WSurfer
Kapitan
Prispevkov: 163
Pridružen: Sr Jul 29, 2015 22:51
Kraj: Domžale - Novigrad

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a WSurfer » Sr Jun 27, 2018 23:50

Za privez bo najbolje, če se pred spustom čolna v morje oglasiš pri Eciu oz. Stefanu pa se boste pogovorili o opcijah priveza. Najugodnejši je za valobranom pri svetilniku. Sicer pa, če boš vplul v ND te bo Stefano sigurno opazil že na samem začetku pri svetilniku tako, da se boš z “upraviteljema” srečal slej kot prej. Verjetno da za čoln manjše dolžine ne bo problem najti mesta. Za daljše zadeve in daljše obdobje pa je v tem času že nekoliko težje najti mesto v mestni marini namenjeni komercialnim privezom.

Kar zadeva spust čolna po klančini se le-ta nahaja v hotelskem kompleksu pri campu Sirena kjer med drugim izposojajo vodne skuterje in ostalo opremo...


Mogoče še nekaj kot zanimivost:
Označba za Novigrad v Istri se uporablja kratica ND
Označba za Novigrad pri Zadru pa NG
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Če Jun 28, 2018 07:51

4m je pa tako malo, da ne vem če rabiš kaj veliko... v lučki upravi je Ezio, zraven bara Skipper on je vse kar se mestnega mandrača tiče.
Klančina je v NG pri hotelu Maestral po moje najbližje, za nobeno drugo ne vem oz. je tudi v marini na strani za barkami skrita in ne vem če je v uporabi ker so barke na suhem v napoto.
Wellcraft 2600 Martinique
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Če Jun 28, 2018 12:59

Imas hiso da si vezan v novi grad? Ce pa nisi vezan na to nesto pol zakaj nebi sel nekaj km bolj juzno? Itak ce si v novigrad, rovinj, ali celo blizu pule jaz tu ne vidim nobene razlike...razen morja ki je bolj cisto..pa po mojem se manj slovencev...to je moje misljenje :)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jun 28, 2018 15:00

$ m lahk tud v Lovrečici
avion
Poročnik fregate
Prispevkov: 68
Pridružen: Pe Jul 20, 2012 13:14

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a avion » Če Jun 28, 2018 15:44

Ja, sem vezan na Novigrad zaradi nastanitve. Lovrečica mi je pogojno tudi ok. Kje v Lovrečici se pa da vezat?
Uporabniški avatar
WSurfer
Kapitan
Prispevkov: 163
Pridružen: Sr Jul 29, 2015 22:51
Kraj: Domžale - Novigrad

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a WSurfer » Če Jun 28, 2018 16:02

V Lovrečici je tudi manjša lučica, skupaj s klančino...
https://luun.hr/portfolio_page/lovrecica/

Vse skupaj pa spada pod Lučka uprava Umag-Novigrad
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jun 28, 2018 19:46

mi se tu radi sidramo,nam je lepo da se za vikend mal premaknemo.Včasih greva ven na kapučino in sprehod .Ma ni za dol past sam je tko preprosto domače,za enostavne ljudi kakršen sem sam
Venturer
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: So Feb 11, 2017 21:45

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a Venturer » Sr Mar 08, 2023 12:59

Zdravo,

Obujam temo, in sicer me zanima ali se dandanes čez sezono sploh še da dobiti kak vez za 5-7m čoln v NG pa če kdo ve kakšne so cene, marina in mandrač ?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Mar 08, 2023 13:25

Za marino imaš cenik tu (Price & Booking).
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Privez Novigrad nore cene ?!

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Če Jun 08, 2023 09:50

Venturer napisal/-a:Zdravo,

Obujam temo, in sicer me zanima ali se dandanes čez sezono sploh še da dobiti kak vez za 5-7m čoln v NG pa če kdo ve kakšne so cene, marina in mandrač ?
.
Mandrač ne moreš vezati kot "nautičar" (turist) ker sta samo dve možnosti:
-privatne barke-prebivalci (nekateri slovenci rečejo komunalni vez)
-gospodarski namen (ribiči, firme...)
Verjetno pa si malo narobe opredelil, ker Mandrač je tisti del med Skipperjem, Pervinom... naprej od dvigala Marservisa v kanalu do Mandrača.
Za nautike sta v pristojnosti Lučke uprave dejansko dve lokaciji s privezi (ter nekaj polj z bojami):
-Porporela (pred trdnjavo-kulo, zadaj za običajno parkirano Lozno in Perlo)
-pomol (Diga tam s svetilnikom na vhodu v zaliv)

Princip za komercialni vez pa je Lučka uprava določila pred nekaj leti precej enostavno, plačaš 3 mesece "enako kot v marini" in dobiš 3 mesece zastonj. Nekako bi temu lahko rekel 1/2 cene. Nekaj malega je razlike tudi med sezono in zimo, pa 1.1.23 z uvajanjem EUR so podražili-dobesedno zaradi prehoda na novo valuto. Kljub vsej propagandi, da se to ne sme...

Za barko do 8m je bilo 1 mesec v 2022 to 315€, za barko do 8m pa je od 1-6 2023 to 1365€. Bolj kot cena je problem, da seveda "prostora ni". Malo je sreče, da je pogovorno zahteven Ezio v penziji že dobro leto, novi mladi Stefano pa je veliko bolj "normalen".
Wellcraft 2600 Martinique

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov