Spust čolna na Slovenski obali.

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

leonadee
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: To Jun 29, 2021 12:30

Re: Spust čolna na Slovenski obali.

OdgovorNapisal/-a leonadee » Sr Sep 06, 2023 06:46

Pozdravljeni
Spust čolna v ladjedelnici Izola je še aktualna ali so mogoče to že ukinili?
Pa seveda, če še zmeraj lahko za 10€ pustiš avto z prikolico pri njih?

Hvala za odgovore
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Spust čolna na Slovenski obali.

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Dec 26, 2023 09:30

Ve kdo?
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Spust čolna na Slovenski obali.

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » To Dec 26, 2023 21:03

Lani koristil le spust v marini Izola. 10€ po manipulaciji (izpust/dvig na klančini). Plačilo v baru nad JK Burja. Vendar je bilo še aktualno parkirišče pod Arrigonijem-dimnik iz opeke, ki je stalo cca. 8€/dan.
Ker DUTB tam nima več parkirišča, je alternativa parkirišče v marini (18€/dan avto, 30€/dan prikolica). :shock:
V jahtnem centru je bila v poletju klančina 15-20€/manipulacija. Kako je s parkiriščem ne vem.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Spust čolna na Slovenski obali.

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Dec 27, 2023 22:29

Res smo banananas republika, da nimamo ene rampe in parkirišča normalnega za vse celinske čolne na sprehod pelat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 263
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Spust čolna na Slovenski obali.

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » Sr Dec 27, 2023 23:48

PD Ankaran je bilo fajno zatočišče za domačine ter celince z željo po dnevnemu izletu s čolnom. Bilo...
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Spust čolna na Slovenski obali.

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Dec 28, 2023 17:12

Zanima me dvigalo, ker na nobeni rampi ni dovoilj prostora, da do spusta zmanevriraš prikolico z 9 m čolnom na njej. Povsod je en zvito nagruntan ovinek, ali steber, ali nekaj drugega, da ne prideš zraven.
Razen na Ptuju. Tam gre. :D
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Spust čolna na Slovenski obali.

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Jan 01, 2024 22:39

SR 290 napisal/-a:Zanima me dvigalo, ker na nobeni rampi ni dovoilj prostora, da do spusta zmanevriraš prikolico z 9 m čolnom na njej. Povsod je en zvito nagruntan ovinek, ali steber, ali nekaj drugega, da ne prideš zraven.
Razen na Ptuju. Tam gre. :D

Je še nekaj klančin v bližini, ki to najbrž omogočajo. Poleg tistih v marinah Portorož, Izola in Koper (ki jih vse uporabljajo tudi tamkajšnji jadralni in ponekod veslaški klubi, je še tista pri Ladjedelnici v Izoli.

Klančina, ki po mojem tak dostop tudi na naši morski obali fizično še vedno omogoča, pa se je verjetno nisi spomnil, je vregatnem centru Jadralne zveze SLovenije, Obala 6b Portorož, kjer sta poleg tudi JK Pirat in ŠD Keka. Mislim da je na drugi strani iste stavbe še ena, ki - kolikor je videti s ceste - ni zagrajena, ampak ne vem v kakšnem stanju je, ker sem bil tam nazadnje na usposabljanju za podaljšanje licence za lansko leto in takrat sem lovil čas (javni prevoz ki je bil malo zmešan) in v mraku tudi nisem šel pogledat. Za uporabnost in uporabo pokliči pomorsko fakulteto (ki uporablja tisti prostor). Ker imaš najbrž zanje in za študente zanimivo plovilo, bi se - če drča ni preveč zapuščena - najbrž moralo dati zmeniti.

Večinoma se sicer tudi ta uporablja za male jadrnice na karelih in spremljevalne gumenjake (VSR in podobno), vendar so prikolice često kombinirane, tako da je na njih poleg spremljevalnega gumenjaka še 8 optimistov, in tiste niso prav kratke - nisem pa nikoli meril dolžine, da bi ti lahko zatrdno rekel, da gre tudi 9 m - kar te zanima.

Ne vem, ali oziroma pod kakšnimi pogoji bi to lahko uporabljali tudi drugi, ampak najbž ne boli če vprašaš na kontakt pri Jadralna zveza Slovenije.

Lani sem na morju največkrat (brezplačno) uporabljal klančine v Sesljanu (bili smo povabljeni gostje JK Čupa, povabili so me pa tudi iz Sirene v Barkovljah, vendar v Sireni še nisem bil po morju). Klančine v množini zato, ker je ena za male jadrnice s kareli in druga 500+m proč za ostalo. Parkiranje v Sesljanu ni brezplačno in v sezoni je velika gneča tako za dostop do klančine za gumenjak kot za parkirno mesto. in je tudi z dolgo prikolico manevrirati (predvsem zaradi gneče vse prej kot enostavno, se pa da).

Dvigala za katere vem, pa imajo Marine Koper, Portorož (v obe vem da redno dostavljajo nova plovila (vem, ker so občasno naši sponzorji), v Kopru smo lani predlani v začetku decembra za prevoz v Lj dvignili Bavario 54, ki je zdaj v Grčiji), tudi Marina Izola in Ladjedelnica v Izoli tudi omogočata dvig in spust (v obeh smo tudi že dvigali za servis in popravila podvodja).
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Spust čolna na Slovenski obali.

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Jan 02, 2024 11:31

Marjan Tomki napisal/-a:Je še nekaj klančin v bližini, ki to najbrž omogočajo. Poleg tistih v marinah Portorož, Izola in Koper (ki jih vse uporabljajo tudi tamkajšnji jadralni in ponekod veslaški klubi, je še tista pri Ladjedelnici v Izoli.


V marinah Portorož, Izola in Koper nimaš nobene možnosti, da prideš z gliserjem nad 7,5 m do te klančine. Nekje je steber, drugje premalo prostora, da se prikolico zavrti v klančino...
Tiste pri ladjedelnici v Izoli ne poznam, na ono v Portorožu pa nisem pomislil.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Spust čolna na Slovenski obali.

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jan 02, 2024 16:05

Ona od pomorske fakultete je potem tudi (skoraj) gotovo preozka za manevriranje s prikolico, čeprav imajo oni tam v morju dva ok. 10m dolga in vsaj 2,5m široka čolna na vesla, ki jih verjetno tudi vsaj za vzdrževanje tam vzamejo iz vode.

Tista pri jadralni zvezi pa je s platoja, ki je po mojem vsaj 10 m širok in je tudi drča približno toliko široka (in je ob kaki regati z več sto malimi jadrnicami čez glavo zasedena), ampak če se bo dalo zmenit, bi tehnično moralo iti.

V marini Izola bi tudi mogoče šlo, če bi lahko poravnal prikolico tako, da te spustijo, da poravnaš na njihovem klubskem prostoru (JK Burja - od tam na klančino je naravnost, brez zavojev) - na povezavi je pogled na karti.

Ladjedelnica Izola - tudi poglej na karti

Marina Portorož - takoj zraven bencinske. Pred preureditvijo te pred nekaj leti bi mogoče šlo, samo je tudi tedaj takoj zraven bilo praviloma privezanih kup plovil in bi že na vodi zmanjkalo dolžine. Stalni uporabniki so male jadrnice s karelov in gumenjaki trenerjev jadranja, ki jim pa gre ampak so manjši. Ta res odpade.

Marina Koper - če bi bilo prosto na ploščadi, da obrneš in poravnaš, bi moralo sicer biti mogoče, mislim pa da je večinoma zastavljeno z jadrnicami na kopnem. Redni uporabniki jadralni klub in veslači, in praviloma pustijo ravno tolliko prostora, da je dovolj zanje.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne To Jan 02, 2024 17:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Spust čolna na Slovenski obali.

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Jan 02, 2024 16:53

Sem pa našel zanimivo ponudbo ladjedelnice Izola, kjer lahko imaš čoln čez poletje na suhem za manj kot 1000 eur.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Spust čolna na Slovenski obali.

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jan 02, 2024 17:06

Privoščim, pa še dvigalo in drča sta oba blizu.

Mimogrede - mislim, da so vam so delali nekatere kompozitne dele za zasneževalnike v Formateku, če sem prav prepoznal po kalupih, ko sem lani pomladi hodil tja - bo to šlo v redu naprej tudi po Marjanovi smrti?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov