Spuščanje čolna v morje na SLO obali

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Urban
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe Okt 05, 2007 08:52
Kraj: Slovenska Bistrica

Spuščanje čolna v morje na SLO obali

OdgovorNapisal/-a Urban » Ne Apr 19, 2009 19:33

Zanima me kje se da na slovenski obali čoln spraviti brezplačno v morje. Sepravi s potopom prikolice. Namreč muči me firbec in bom 1.maja šou za kak dan se malo vozit in bi informacije bile super;)

ps
Prva sezona z gliserčkom, do zaj zložljiva gumica.
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Ne Apr 19, 2009 19:53

Ure dnevi leta tečejo....
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Apr 19, 2009 21:42

Bok
V ladjedelnici v Izoli je spust in tudi avto in prikolico lahko tam pustiš.Ni sicer brezplačen,veliko pa ne more stati,saj je vsak vikend kdo ,ki tam spusti čoln ali skuter...
LP Iztok
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Apr 19, 2009 21:51

Jadro se je pritoževal da je 10 e za spust preveč..Cenim in spoštujem vsak evro,toda za ta denar imaš še avto in prikolico deponirano,navtika pa je DRAG luksus.Meni se zdi super ugodno.Pred 15 leti sem moral na Ranci na Ptuju za to že plačati 5 jurjev..Pa ne mislit,da sem kak bogatun,ornk delam za ne veliko denarja..
LP Iztok
Urban
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe Okt 05, 2007 08:52
Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Urban » Po Apr 20, 2009 07:33

Saj vem na ranci prije 15 eur da se voziš celi dan, spust in dvig vštet v ceno, Je res da sem doli v 20 min, samo se mi zdi tak omejen prostor, ker od 1. maja do 1. junija je še bol omejen plovni režim za 2/3 zmanjšano območje. Se pač poigravam z mislijo da bi šou na morje. Sepravi je izola cenovno najbolj ugodna, moram jim poslati potem mail da bom te vedel kak je. LP
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Apr 20, 2009 19:39

Rampa ni v lasti marine Izola, temveč jadralnega kluba "Burja". Vprašaj njih ! Avto pa lahko pustiš na platoju nad tenis igriščem pri hotelu "Delfin".

lp
__________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
Uporabniški avatar
barba&capo
Kontraadmiral
Prispevkov: 259
Pridružen: Po Maj 12, 2008 23:35
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a barba&capo » To Apr 21, 2009 10:02

Fantje, ne mešat ladjedelnice Izola in Marine Izola. Na obeh lokacijah imate možnost spusta čolna v vodo (tako po klančini s prikolico, kakor tudi z dvigalom). V ladjedelnici Izola je tudi Jahtni center Izola, kar ni isto kot Marina Izola. Nočem bit preveč pameten, le pojme je lepo, da imamo razčiščene, da vsi vejo o kateri lokaciji je govora.

LP
plinko
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 23:06

OdgovorNapisal/-a plinko » Pe Apr 24, 2009 13:57

Jaz sem običajno čoln spustil v vodo v Ankaranu, oz pred Ankaranom. To je tudi najbljižji spust v smeri iz Ljubljane. Tam sem bil že ene štirikrat, vedno je bilo odprto in samo zadnjič, ko smo bili so se pojavili eni domačini in spraševali, če smo člani. Torej gre verjetno za nek klub in predvidevam, da je potrebno plačilo članarine.

Bi se pa bilo vredno pozanimati, ker je spust res odličen. Zelo grob beton in dovolj globoka voda. Ima kdo kaj več informacij o tem?

Glede teh spustov imam pač svoje mnenje. Meni se zdi kasiranje tega, da po izdelamnem betonu sam spustiš čoln čisto navadno odiranje in ker sem ekonomist, menim, da je to plačilo čisto nepravično. Z spustom čolna ne povzročaš izdelovalcu nobeni stroškov, nič ga ne oviraš, nič se ne obrabi... Prepričan sem, če bi bil zraven morja in bi naredil spust zase, da ne bi "težil", če bi hotel še kdo tam spustiti čoln. Druga stvar so dvigala, ker to pa je že neka storitev.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Pe Apr 24, 2009 14:43

plinko napisal/-a:Jaz sem običajno čoln spustil v vodo v Ankaranu, oz pred Ankaranom. To je tudi najbljižji spust v smeri iz Ljubljane. Tam sem bil že ene štirikrat, vedno je bilo odprto in samo zadnjič, ko smo bili so se pojavili eni domačini in spraševali, če smo člani. Torej gre verjetno za nek klub in predvidevam, da je potrebno plačilo članarine.

Bi se pa bilo vredno pozanimati, ker je spust res odličen. Zelo grob beton in dovolj globoka voda. Ima kdo kaj več informacij o tem?

Glede teh spustov imam pač svoje mnenje. Meni se zdi kasiranje tega, da po izdelamnem betonu sam spustiš čoln čisto navadno odiranje in ker sem ekonomist, menim, da je to plačilo čisto nepravično. Z spustom čolna ne povzročaš izdelovalcu nobeni stroškov, nič ga ne oviraš, nič se ne obrabi... Prepričan sem, če bi bil zraven morja in bi naredil spust zase, da ne bi "težil", če bi hotel še kdo tam spustiti čoln. Druga stvar so dvigala, ker to pa je že neka storitev.


spust je v upravljanju ankaranskega navtičnega društva, letna članarina znaša 40€, potem dobiš člansko izkaznico in lahko po mili volji uporabljaš spust. Tu jaz ne vidim nobene povezave z ekonomijo
oni so upravljalci-koncesionarji in le člani društva lahko uporabljajo spust.
Meni se zdi fer in logično, sem tudi sam plačal in je vse ok :wink:
plinko
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 23:06

OdgovorNapisal/-a plinko » Pe Apr 24, 2009 15:53

No, to, da plačaš spust, oz samo možnost dostopa do morja se meni ne zdi ne fer ne logično. Običajno so v gospodarstvu plačljivi izdelki ali storitve, pri tej zadevi pa ne gre ne za eno ali drugo. 50 let star beton je že zdavnaj zamortiziran:). Razumel bi, da pripelješ čoln plačaš, se vanj vsedeš in počakaš, da si v vodi:)

Najhuje se mi je pa zdelo v Senju, ko je tip za to, da mi odklene verigo (edino delo, ki ga mora opraviti, pa še to si je sam kriv) hotel 150 KUN. Je pa, če kdo spušča čoln na tem koncu v SV. Juraju lep brezplačen spust. (No vsaj do lani je bil)

Vseeno hvala za info. kdo je "lastnik" tega spusta in koliko stane članarina.
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Apr 24, 2009 16:22

Da ti nudijo ugodnost spusta plovila v morje, se imenuje usluga. Uslugo ti nudijo lahko radi tega, ker so z skupnim delom in lastnimi stroški, naredili spust. Tudi obnavljanje ali recimo samo čiščenje trave in drugih stvari, katere so v morju doma, nekaj stane. Pa magari čistijo sami in ne najete plačljive čistilke. In v čem je sedaj problem. Bi ti oz. kdo drug somišljenik, postavil spust, ga urejal, potem pa bi prišel XY in od tebe pričakoval BREZPLAČNI spust. Pa še liter Terana za zraven na barko bi mu dal. :?:
LP
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Pe Apr 24, 2009 17:07

pri tem bi še povdaril, da poleg spusta lahko uporabiš vodo za čiščenje prikolice in čolna, imaš 220V priključek za elektriko in parkirni prostor, ki je varen
mislim, da zelo fer zadeva za 40€ na leto

plinko, lahko pa greš do marine Koper in tam plačaš za en spust in dvig enako vsoto
tu ni neke ekonomske logike, glede amortizacije... spust se redno popravlja, popravljajo se pontoni in privezni koli ob spustu- tako za informacijo
vsekakor se pa takšni kot ti, ki brezplačno(na črno) koristijo take usluge lahko malo zamislijo nad dejanji, najmanj kar je je fer poiskati nekoga, ki je tam v bližini(in verjemi Edi je skoraj vedno tam) etr se dogovorit za uslugo
toliko od mene, pa lep pozdrav
plinko
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 23:06

OdgovorNapisal/-a plinko » Pe Apr 24, 2009 17:32

Malo sem vas razdražil:). Res je, jaz bi, če bi imel spust dovolil le-tega komerkoli, saj mene to ne bi nič več stalo. Zaradi tega ne bi nič bolj čistil dna, ali obnavljal, ker se z uporabo spusta le ta ne uničuje. Uničuje ga čas, morje, vreme, ki pa ga neglede na to, če je po spustu spuščeno 1 plovilo ali 10 plovil.

Drugače se pa seveda strinjam, če le to uporablja društvo, da zaračuna članarino in imaš še druge ugodnosti. Možnost pranja, varnega parkirišča...

Verjetno se bom tudi jaz včlanil in popolnoma brezskrbno hodil na dnevne izlete in potepe po našem morju. Morda se pa kdaj srečamo.

Drugače je pa moja izkušnja s tem sledeča. Trikrat smo spustili in dvignili čoln brez, da bi bil kje kaken človek in mislil sem pač, da ga lahko. Nikjer ni pisalo, da je prepovedano, ali, da je samo za člane. Četrtič je bilo isto, ko smo se pa vrnili nas je nekdo iz neke vesele druščine (pod vpljivom precejšnje količine alkohola) dobesedno nahrulil kaj se gremo. Pričakoval bi nekoliko bolj kulturen odziv in verjamem, da bi članarino takoj plačal.

Spust je res dober in verjemite, da ne bi kompliciral za 40 EUR-čkov.
plinko
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 23:06

OdgovorNapisal/-a plinko » Pe Apr 24, 2009 17:33

hehe, atilone, terana bi pa pošteno zaračunal:)

pa še kakšno storitev zraven...
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Apr 24, 2009 21:27

Če bi teran bil ta pravi, bi ti ga tudi pošteno plačal, samo ne en liter. Kje si pa že videl, samo eno flašo na par dni. :) .
LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov