Spuščanje čolna v morje na SLO obali

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

plinko
Viceadmiral
Prispevkov: 404
Pridružen: Sr Mar 18, 2009 23:06

OdgovorNapisal/-a plinko » Sr Apr 29, 2009 22:55

Jutri v četrtek 30.4. gremo s kolegi stestirat Elana 080 na slovensko obalo. Kje bi čoln najlaže splavili?

Kot sem že omenjal smo ga ponavadi v Ankaranu. Je morda tam jutri odprto? Lahko se tudi včlanim v društvo.

Upam, da mi bo kdo odgovoril. Če je pa kdo od morjeplovcev jutri dol, pa vabljen za en krog, ker bomo trije in bi rad tudi z 4 osebami naredil en krog:).
jramsa
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Dec 28, 2008 15:24
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a jramsa » Sr Maj 06, 2009 13:28

Mi smo pretekli vikend dali elana v vodo kar v ladjedelnici v Izoli (tu pri siemensu). Spustili smo ga po rampi, ki je super. Cena pa je 5€ za not in 5€ za ven. Meni se ne zdi preveč, saj to ni vsak dan, zraven pa imajo tudi dvigalo, cene pa mislim da so od 35€ naprej, nudijo pa tudi pranje z visokotlačnim čistilcem (seveda proti plačilu). :wink:
LP in mirno morje
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Maj 06, 2009 19:36

jramsa Si bil ti z gumenjakom in Suzukijem?Tisti z byboatom je bil moj sin..
Jaz sem bil v doku.Vidim,da bom moral imeti še večjo zastavo...
LP Iztok
jramsa
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Dec 28, 2008 15:24
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a jramsa » Sr Maj 06, 2009 21:12

Zdravo Polanc.
Ne nisem bil z gumenjakom, sem bil tisti drugi z belim gliserjem in sem te videl, na zastavico pa res nisem bil pozoren. :roll:
Kaj pa si delal v doku? Sem videl kako je tvoj sin priskočil na pomoč onemu.
Takrat sem prišel namreč.
Bom drugič bolj pozoren...
LP in mirno morje
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Maj 06, 2009 21:28

A tako.Ja malo sem tam prenočil in montiral streho nad stopnicami v barko(spray hood)Moram te pohvaliti,da si se lepo mirno odpeljal od doka,nekateri pa norijo in po tem te premetava na jamborju zaradi valov ,kot da si na velikih valovih.Sem pa večkrat tam..
LP Iztok
Urban
Kapitan korvete
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe Okt 05, 2007 08:52
Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Urban » Sr Maj 06, 2009 21:48

jramsa kje si pa potem pustil avto in prikolico če smem zvedet :wink: Me zanima ker bom kr tukaj spustil čoln v vodo in sem iz štajerskega konca pa bi rad lepo vse vedel da ne laufaš pol doli in iščeš...
jramsa
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Dec 28, 2008 15:24
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a jramsa » Če Maj 07, 2009 19:47

Hja polanc dobro da nisi videl kako sem priplul nazaj (ali pa mogoče si), no saj ni bilo tako hudo. Ja res se mi dopade ta rampa za spust.
Za tebe Urban pa nič skrbet, avto lahko pustiš tam zraven, samo vprašaj tipa na kapiji (je zelo prijazen) in se bosta vse zmenla.
Pa mirno morje.
Aerys
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 25
Pridružen: To Apr 22, 2008 20:43
Kraj: Mojstrana

OdgovorNapisal/-a Aerys » Po Maj 18, 2009 19:36

Da ne bom nove teme odpiral si bom tole sposodil. Nekje sem zasledil, da je na določenem območju dovoljena tudi plovba po reki Dravi. Zanima me, če kdo mogoče kaj ve kdo ima vse to na čez in kje bi se dalo čoln v vodo spustiti, z dvigalom?
Sreča je na strani pogumnih.
Uporabniški avatar
Fisherman
Kontraadmiral
Prispevkov: 213
Pridružen: So Feb 21, 2009 15:59

OdgovorNapisal/-a Fisherman » Po Maj 18, 2009 19:52

Da ne odprem nove teme, a ve kdo mogoče za kakšno lokacijo v Paškem zalivu, kjer bi se dalo čoln prek dvigalke v vodo dat?


Mogoče v tistih vasicah Kustići, Zubovići, Vidalići, če kdo pozna Pag. :D :D
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Po Maj 18, 2009 23:07

Fisherman lep pozdrav.

V paškem zalivu dvigalke nimaš, povsod po vasi so samo kamnite ali peščene drče, pa še to precej nizke za splavit kakšno malo gumico nič več.
Najbližja dvigalka je v Novalji, marini Šimuni ali pa v mestu Pag.
Glede na to,da bi bil rad v paškem zalivu ti priporočam mesto Pag. Od tam pa imaš samo 15 min do omenjenih vasi.

Lp Mitja
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » To Maj 19, 2009 09:36

Na reki Dravi je dovoljena plovba po ptujskem jezeru - Ranci. Za spust v vodo sta dve rampi dvigala pa ni. Dovoljeno je pluti od 1. maja pa do konca septembra (se mi zdi), s tem da je po celotnem jezeru dovoljeno pluti šele z 1.junijem. Točne cene spusta ne vem, mislim pa da je okrog 10 EUR. Več si lahko prebereš na spletni strani društva Ranca.
Za ostale dele Drave pa ne vem točno kako je.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Fisherman
Kontraadmiral
Prispevkov: 213
Pridružen: So Feb 21, 2009 15:59

OdgovorNapisal/-a Fisherman » To Maj 19, 2009 14:35

Hvala Mitja P najbrž bom šel res v Pag. :D :D
pero1000
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Sr Apr 08, 2009 13:56

OdgovorNapisal/-a pero1000 » So Maj 23, 2009 11:42

Fisherman napisal/-a:Da ne odprem nove teme, a ve kdo mogoče za kakšno lokacijo v Paškem zalivu, kjer bi se dalo čoln prek dvigalke v vodo dat?


Mogoče v tistih vasicah Kustići, Zubovići, Vidalići, če kdo pozna Pag. :D :D



in tam ko je stari trajekt v stari novalji... se da z mojstrom ki to dela po nekaj besedah in dobri besedi zmanit za vredu ceno...
Uporabniški avatar
jutri pa res
Viceadmiral
Prispevkov: 533
Pridružen: Če Sep 25, 2008 22:08
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a jutri pa res » Ne Maj 24, 2009 15:10

V petek sem fishermana spustil po klancu v Marini Koper. To je bila prva splovitev in situacija je bila taka, da nisem imel kaj izbirati. Cena je 2x18 Eurov (spust in dvig). Ponavljam, gre za klančino, ne za dvigalo. Glede na to, kaj tu pišete, je to izgleda najdražji spust na svetu (kao i šire). V ceni imaš parking avta in prikolice v marini in šlauh s sladko vodo za pranje.
Ker sem kot začetnik bil prej precej radoveden, kako bo šel spust, pa nisem nikjer našel pametnih slik, evo nekaj fotografij (mobitel kvaliteta, sory).
Čisto dovolj je bilo s kolesi samo kakih 5 cm v vodo.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » To Maj 26, 2009 15:04

Aerys, po reki Dravi se lahko voziš tudi po Varaždinskem jezeru, Betonski spust je na nasipu jezera v kraju Gornji Kuršanec,(smer Međimurje po Međimurski ulici, pa potem desno ob jezeru), v nekakšnem vikend naselju. Baje brezplačno uporaben beton za gumenjake ali čolne do dolžine tam do sedem metrov. Kraj sem si ogledal, sprobal pa ga bom na povratku iz dopusta, da sperem motor od soli, potem pa samo še malo wapa doma, pa konzervacija in to bo to :).

Pozdrav PACEK

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov