Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Ne Jun 20, 2021 21:11

To je kot pri vsaki stvari. Lahko voziš 50 na 50, lahko pa tud 70, pa mal rizkiraš :roll:

Vsi ti predpisi...če niso v igri res pomembne, dolge poti, je najboljš, da se kr čeha nardiš, pa je kar je...
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a bluesky » Ne Jun 20, 2021 23:28

Pravkar iz Hrvaske. Moji trije zena in otroci bi morali v karanteno, pa sem se naredil ceha in jih spravil cez brez.

Policaju pokazal vse mozne papirje da se mu je zmesalo in sploh ni vedel kaj gleda…

Pa nam je pomahal in smo sli.

Dragonja
BlueSky
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a hrošč » Po Jun 21, 2021 13:46

Ma saj se ti tudi oni smilijo, tisti tanormalni, tudi njih zajebavajo oz jih silijo, da zajebavajo folk, ker se je janezu dvignil v drugo smer v petek.. Od vecine, ki so se vracali cez vikend pa sem slisal, da jim niso grenili zivljenja 8)
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a janadino » To Jun 22, 2021 14:16

Prejšnji četrtek za 4 osebe izpolnil enter Croatia, vnesel vse kar so zahtevali, nekje pol ure rabil da vse vnesel in skeniral dokumente ter potrdila o prebolelosti vnesel....
Sprintal papir da sem vse uspešno vnesel, pridemo na mejo in policajka hoče vse dokumente še v roko.... 10 min za 4 osebe da je vse potrdila.... Kozlaš.... Pa če vam dnar nesemo pa vse je v prijavi vidno... Ne ne ne, dokumente v roko... Bzv...
Nazaj slo policaj isto vse zahteval...
Prejšnji vikend na drugem prehodu isto vse vnešeno, pravi hr policaj nešto nisi dobro upiso, pokažem papur da prijava uspešna on meni nešto ne valja, zamahne z roko ajde bok :lol:

Nazaj tudi brez da osebno pogledal...
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jun 22, 2021 14:18

janadino napisal/-a:Prejšnji četrtek za 4 osebe izpolnil enter Croatia, vnesel vse kar so zahtevali, nekje pol ure rabil da vse vnesel in skeniral dokumente ter potrdila o prebolelosti vnesel....
Sprintal papir da sem vse uspešno vnesel, pridemo na mejo in policajka hoče vse dokumente še v roko.... 10 min za 4 osebe da je vse potrdila.... Kozlaš.... Pa če vam dnar nesemo pa vse je v prijavi vidno... Ne ne ne, dokumente v roko... Bzv...
Nazaj slo policaj isto vse zahteval...
Prejšnji vikend na drugem prehodu isto vse vnešeno, pravi hr policaj nešto nisi dobro upiso, pokažem papur da prijava uspešna on meni nešto ne valja, zamahne z roko ajde bok :lol:

Nazaj tudi brez da osebno pogledal...


JEBE LUD ZBUNJENOG :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Jun 22, 2021 19:25

.

Poslušam, gledam, berem, preizkušam v praksi, pa je vse ena čudna čorba.

V zadnjem času sem kar nekajkrat prečkal mejo iz SLO v Istro in nazaj, pa niti enkrat nisem dobil zahteve za pokazat dokazila za "dovoljen" prehod, ne v eno ne v drugo smer.

Tudi če bi dosledno izvajali pri pregledih ob vstopu nazaj v SLO, naj bi veljalo za vse. Tudi za Madžare, Nemce, Avstrice, Čehe, ...., pa vidim da jim več ali manj samo dokumente pogledajo, ali pa še to ne.

Absolutno nevredno in zaničevalno do nas državljanov.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » To Jun 22, 2021 19:28

Potem pa bodi mejni policist?
Če pa striktno izvajajo kontrolo, pa pokasirajo hupanje s kolone, ki ne pojenja, dokler se prehod ne pospeši.
Do policistov nimam nekih hudih simpatij, a sedaj mejni ne morejo narediti nič prav…
https://vodovod-rh.si/
Daniel
Kapitan fregate
Prispevkov: 109
Pridružen: Pe Jul 18, 2008 21:37
Kraj: Prlekija

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Daniel » To Jun 22, 2021 19:29

Ostali so "načeloma" v tranzitu in za njih pogoji ne veljajo.
Daniel
Kapitan fregate
Prispevkov: 109
Pridružen: Pe Jul 18, 2008 21:37
Kraj: Prlekija

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Daniel » To Jun 22, 2021 19:31

Roberth1 napisal/-a:Potem pa bodi mejni policist?
Če pa striktno izvajajo kontrolo, pa pokasirajo hupanje s kolone, ki ne pojenja, dokler se prehod ne pospeši.
Do policistov nimam nekih hudih simpatij, a sedaj mejni ne morejo narediti nič prav…


Prav zares. Jaz sem klical na lokalni prehod, ko je bila tista sprememba, ko je v dveh urah pričel veljati pogoj testa, pa so bili prav nejevoljni zaradi vseh teh sprememb, ker jim je že težko slediti.
Sonicus Ud Istre
Kapitan fregate
Prispevkov: 120
Pridružen: Po Sep 05, 2016 14:48
Kraj: Ljubljana / Novigrad

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Sonicus Ud Istre » To Jun 22, 2021 21:42

pajer1 napisal/-a:.
V zadnjem času sem kar nekajkrat prečkal mejo iz SLO v Istro in nazaj, pa niti enkrat nisem dobil zahteve za pokazat dokazila za "dovoljen" prehod, ne v eno ne v drugo smer.


Tukaj manjka pomebna informacija: kateri mejni prehod?

Absolutno nevredno in zaničevalno do nas državljanov.


No ja, meni se zdi bolj zaničevalno do državljanov, da nas omejujejo kot živino, pa da moraš kazat svoje zdravstvene podatke za svobodno potovanje in gibanje (pa tudi za gostilno ali gledališče ipd...) ...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jun 22, 2021 22:54

Kaj kej u kurbnhausih gledajo če si cepljen?Ližeš pol z masko k je mejhn zaprt plac pa dost folka na kup,kej veste al prašam na vlado?
Sonicus Ud Istre
Kapitan fregate
Prispevkov: 120
Pridružen: Po Sep 05, 2016 14:48
Kraj: Ljubljana / Novigrad

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Sonicus Ud Istre » Sr Jun 23, 2021 00:05

polanc, najboljš da vprašaš Hojsa, ti bo vse razložil (če mu bo mamica dovolila)
ace
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 03, 2012 23:32

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a ace » Sr Jun 23, 2021 07:43

Roberth1 napisal/-a:Potem pa bodi mejni policist?
Če pa striktno izvajajo kontrolo, pa pokasirajo hupanje s kolone, ki ne pojenja, dokler se prehod ne pospeši.
Do policistov nimam nekih hudih simpatij, a sedaj mejni ne morejo narediti nič prav…


Kako ne morejo, navadna bagra nesposobna je to nič drugega.
Imaš linije a jih ne uporabljaš (odprta 1 ali max 2), vlečejo se v kučici da se ti skozla, vmes malo ven pa spet noter...če bi imel čas bi ga poslal v pm lenuha. Vsi smo se morali prilagoditi ampak teli jelšanovci so pa slabše kot nič.
Začel sem prakticirat, da mu zraven dokumentov sploh ne dam več testa, ker gre ponavadi hitreje.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Sr Jun 23, 2021 09:12

ace napisal/-a:
Roberth1 napisal/-a:Potem pa bodi mejni policist?
Če pa striktno izvajajo kontrolo, pa pokasirajo hupanje s kolone, ki ne pojenja, dokler se prehod ne pospeši.
Do policistov nimam nekih hudih simpatij, a sedaj mejni ne morejo narediti nič prav…


Kako ne morejo, navadna bagra nesposobna je to nič drugega.
Imaš linije a jih ne uporabljaš (odprta 1 ali max 2), vlečejo se v kučici da se ti skozla, vmes malo ven pa spet noter...če bi imel čas bi ga poslal v pm lenuha. Vsi smo se morali prilagoditi ampak teli jelšanovci so pa slabše kot nič.
Začel sem prakticirat, da mu zraven dokumentov sploh ne dam več testa, ker gre ponavadi hitreje.


Mejna policija ni Lidl, ko tisti, ki filajo police vskočijo na blagajne. Imajo toliko in toliko kadra v izmeni, kot je bilo planirano... jih ne morejo potegniti iz rit. Dodatno - policija ima precej jasno hierarhijo. Če je kdo kriv za stanje na mejnem prehodu, to ni tisti policist, ki ga vidiš ti, ampak ga tam ni ali je v pisarni na varnem pred pogledi.

Jezo ne meji povsem razumem (tudi sam sem se pogosto na glas jezil), a policist, ki mu daš osebno, test,... je za kolono še najmanj kriv. Zagotovo dobijo jasna navodila na kakšen način kontrolirat prehode. Te komande daje tisti, ki tudi odloča o plači, dodatku, eventualnem znižanju plače...

Prepričan sem da je as toliko moder, da zgornji tekst razume in se potiho malo sramuje izbruhanega teksta.
https://vodovod-rh.si/
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Jun 23, 2021 09:38

ace napisal/-a:
Roberth1 napisal/-a:Potem pa bodi mejni policist?
Če pa striktno izvajajo kontrolo, pa pokasirajo hupanje s kolone, ki ne pojenja, dokler se prehod ne pospeši.
Do policistov nimam nekih hudih simpatij, a sedaj mejni ne morejo narediti nič prav…


Kako ne morejo, navadna bagra nesposobna je to nič drugega.
Imaš linije a jih ne uporabljaš (odprta 1 ali max 2), vlečejo se v kučici da se ti skozla, vmes malo ven pa spet noter...če bi imel čas bi ga poslal v pm lenuha. Vsi smo se morali prilagoditi ampak teli jelšanovci so pa slabše kot nič.
Začel sem prakticirat, da mu zraven dokumentov sploh ne dam več testa, ker gre ponavadi hitreje.


Tu pa si ga konkretno mimo pihnil.... Brez nekih pametnih argumentov...
Ko smo šli v Schengen je bil pogoj 2 policista na vsaki špuri... Na prehodu v mojem kraju to pomeni min 12 policistov plus vodja izmene.....
Če ti povem da sta včasih samo 2 v izmeni ti pove to vse... In ja.. Poizkušajo nekaj izboljšati vendar v Upravi popolnoma gluhi za to.... Toliko samo....
Guma je guma, zaenkrat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov