Tehnični pregled na domu

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

damo
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne Jan 19, 2020 21:27

Tehnični pregled na domu

OdgovorNapisal/-a damo » So Jan 16, 2021 21:33

Imam zložljivo gumico, čez zimo na podstrešju napol napihnjeno. V februarju mi poteče zavarovanje, tehnični pregled pa v maju. Zdaj gumico vleči iz podstrešja ter voziti na drug konec Slovenije in tam sestavljati in nato čez 5 minut pospravljati je nerodno, zato iščem morebitne alternativne rešitve.

1. ali to narediti zdaj ali lahko počakam na maj in nato naredim tehničnega in zavarovanje? Vozil se do takrat ne bom.

2. ali obstaja kaka firma (baje tehnične delajo tudi firme s koncesijami), ki bi to pregledala na domu? Nebi rabil točnega termina, pač ko bi jih pot nanesla mimo mene. Raje plačam malo več, pa da se mi ni treba kam jajcat z vsem tem.

lp, damo
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Tehnični pregled na domu

OdgovorNapisal/-a jozko » So Jan 16, 2021 23:06

Po poteku veljavnosti vpisnega lista, imaš tri leta časa, za podaljšanje le tega :!:

Priporočam, da počakaš do pomladi. Zavarovanje odgovornosti (če je potrebno) potrebuješ le, kadar pluješ in ga ob pregledu čolna več ni potrebno predložiti :idea:

Ja, pregled čolna ti lahko opravi tudi pooblaščen klasifikacijski zavod, ampak je glede na cene njihovih storitev, o tem verjetno nesmiselno razmišljat :shock:

Pomladi so pregledi čolnov (če je potreben), organizirani tudi na terenu - po Sloveniji, kjer lahko opraviš tudi podaljšanje veljavnosti vpisnega lista :D


Toliko na kratko, če te zanima še kaj več, mi na zs pošlji kontaktno številko, pa se lahko slišiva :wink:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
damo
Poročnik fregate
Prispevkov: 63
Pridružen: Ne Jan 19, 2020 21:27

Re: Tehnični pregled na domu

OdgovorNapisal/-a damo » Po Jan 18, 2021 09:35

Koliko pa je cena tega pregleda (v Piranu, ali pa na skupinskem pregledu, npr. Grosuplje)?

Me je danes klical gospod iz BVQI in mi povedal, da ni problema, pride na dom, cena pregleda se mi ne zdi pretirana (sploh pa ker je to le vsakih na 5 let).

V primerjavi s tem, da bi moral gumenjak zložiti, zvleči z mansarde v avto, naložiti motor, se odpeljati recimo v Grosuplje, tam razložiti, in potem še enkrat cela zgodba v obratnem vrstnem redu) se mi pregled na domu niti ni ne zdi tako drag.

Plus tega, da če peljem čoln nekam (npr. najbližje mi je Grosuplje) so tu stroški pregleda, nafte pa verjetno 1 dan dopusta...
Uporabniški avatar
Kristijan
Kapitan
Prispevkov: 177
Pridružen: To Jan 26, 2016 18:45

Re: Tehnični pregled na domu

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Po Jan 18, 2021 10:25

Prejšnji teden sem poslal povpraševanje v Bureau Veritas za pregled jadrnice v Umagu. Dali so mi ceno 150eur + DDV. To je samo za pregled. Vseeno je potrebno po pregledu potrdilo nest na kapitanijo, kjer podaljšajo vpisni list.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 743
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Tehnični pregled na domu

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Sr Jan 20, 2021 11:36

Rešitev je tudi...
Slika
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Tehnični pregled na domu

OdgovorNapisal/-a franc5e » Sr Jan 20, 2021 21:29

PogachnyK napisal/-a:Rešitev je tudi...
Slika


he he itak,...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta