Plačilo kupnine za čoln v Italiji

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Plačilo kupnine za čoln v Italiji

OdgovorNapisal/-a Stanley » To Okt 04, 2022 11:01

Pozdravljeni.. Imam vprasanje glede uvoza colna iz ITALIJE (Padova). Slisal sem, da Italjani ne smejo poslovati z gotovino, ce je kupnina vec kot 3.000 eur.. je to res? Kaksne so opcije glede placila potemtakem, in kaksno imate prakso? Kupnina znasa 17.000 eur. Se pravi ce grem na ogled colna, in se odlocim za nakup, kako se je najbolje zmenit glede placila?

Hvala vsem..
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Plačilo kupnine za čoln v Italiji

OdgovorNapisal/-a H2O » To Okt 04, 2022 11:16

Nakaži mu kupnino na njegov IBAN. V enem dnevu bo imel denar na računu. Ti boš imel pa potrdilo, da si mu plačal. To je bolj varno, kot keš na roke.
Nazadnje spremenil H2O, dne To Okt 04, 2022 11:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Plačilo kupnine za čoln v Italiji

OdgovorNapisal/-a igorb » To Okt 04, 2022 11:19

Avans on podpiše da ga je prejel,uredita papirje najbolje če pride do Kopra ali Sežane ker je tam dvojezično območje in ni potrebno prevajat pogodbe ,in ko so papirji urejeni nakažeš denar,kar se gotovine tiče ne skrbi vredna je vsaj 20% oz tudi več
kar se tiče papirjev če je barka registrirana kot NATANTE je to to.

Če je barka registrirana kot barka na kapetaniji mora on zahtevat z kupoprodajno pogodbo izpis iz njihovega registra
CE dokumente (dichierazione CE) in italijani pravijo ,(Libreto di motore) oz vpisni list za motorje
tak postopek zna trajati ker so njihove kapetanije ...... cca 45 dni

z kupoprodajno pogodbo,izpisnim listom,ce deklaracijo in vpisnim listom od motorja registriraš barko.
oz lahko jo pustiš tudi pod italijansko zastavo samo tukaj nimam pojma,kako so pregledi.

.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Plačilo kupnine za čoln v Italiji

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Okt 07, 2022 03:35

Jaz sem najprej nakazal mini aro da je oglase dol pobral pol ko je poslal slike vseh papirjev in pogodb overjenih na moje ime sem nakazal ca 50% ostalo pa na roke ob prevzemu. Na roke je blo precej več kot 3k.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov