Prošnja za sugriranje ter pomoč

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

plagiator
Kontraadmiral
Prispevkov: 330
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 14:30
Kraj: Maribor - Pašman

Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a plagiator » Če Dec 29, 2022 20:08

V Biogradu na Moru imam lesen čoln star preko 100 let, kateri je do lanskega leta bil normalno prijavljen ter uporabljen.
Zaradi tega, ker naj bi mi poslali neke položnice katere naj ne bi bile poravnane, so mi čoln izbrisali. Najprej so mi dejali, poravnaj znesek in bo vse se uredilo, je sedaj prišlo do tega, da mi ta lesen čoln star preko 100 let zaradi izbrisa ne morejo več registrirat, saj potrebujem številko trupa, katere nikoli ni bilo na čolnu. Imam vse stare papire od čolna, katere mi več ne koristijo, želel bi pa ga vseeno spet usposobit čoln da se lahko vozim z njim, še prej pa ga uredim, saj sedaj nisem delal nič ne njem, ker ne bi želel metati denarja v nič, v kolikor se ne bi dalo ničesar narediti.
Prošnja;
Za pridobitev papirjev ter pridobitev številke trupa, lesen čoln, GUC, dolžina 5,6 m, širina cca. 2 m., motor torpedo 14 KM, so mi rekli cca. 1000 €, kako bi sedaj lahko najcenejše, najpreprostejše prišel do papirjev za vpis ter brezkrbno vožnjo po morju.

Najlepša Hvala
Če ni v moji moči da ti pomagam, ti tudi slabega ne želim
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6974
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Dec 29, 2022 23:30

Mogoče ga registriraš, kot starodobnika. Ne vem, razišči. Kakšni domačini, ki imajo podobne barke bi mogoče vedeli.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5124
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Dec 30, 2022 08:16

Za rešitev se boš moral na koncu vedno obrniti na kapitanijo. Zakaj jih ne pokličeš in konkretno vprašaš kar želiš? Upam, da po lastni izkušnji tukaj objaviš kako se je izteklo.

Pravilnik o brodicama, čamcima i jahtama...
omas
Admiral
Prispevkov: 733
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a omas » Pe Dec 30, 2022 09:31

Vzemi poljsko registracijo.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1172
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a igorb » Pe Dec 30, 2022 10:37

moj kolega je imel podoben primer ker so "kao poslali"poloznice, naslovnik ni dobil in so mu izbrisali čoln iz registra,imel je vse papirje vendar ni bilo CE ker je čoln star, renomiran proizvajalec vendar iz časov brez CE na koncu. je dal kar so zahtevali in so ga ponovno registrirali
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Dec 30, 2022 10:45

omas napisal/-a:Vzemi poljsko registracijo.

Zakaj pa ne bi poskusil s slovensko?

Za 100 let staro plovilo ne rabiš CE certifikata. Vprašaj, če je dovolj izbris iz hrvaškega registra.

Pa še problemov z neplačanimi položnicami ne boš imel več :roll:
omas
Admiral
Prispevkov: 733
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a omas » Pe Dec 30, 2022 16:47

igorb napisal/-a:moj kolega je imel podoben primer ker so "kao poslali"poloznice, naslovnik ni dobil in so mu izbrisali čoln iz registra,imel je vse papirje vendar ni bilo CE ker je čoln star, renomiran proizvajalec vendar iz časov brez CE na koncu. je dal kar so zahtevali in so ga ponovno registrirali

Je bil čoln starejši od l.2000. Meni so rekli na kapetaniju na Hrvaškem da starejših bark od 2000 letnika pri njih ni več mogoče registrirat.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5988
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Dec 30, 2022 18:25

A to misliš da 2 leti ni bilo položnic in so ti dali gratis, pol pa veliko presenečenje? Kao niso poslali in to je pol to, đabe dve leti? :)

Nisi dve leti plačal tistega drobiža, zdaj si se pa fino nasankal, ker po normalnem postopku ni šans, da ga še kdaj v hrvatiji registriraš. Škoda, v 700+ dneh bi pa skoraj lahko to uredil.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
nac
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a nac » Pe Dec 30, 2022 20:20

AEgir napisal/-a:A to misliš da 2 leti ni bilo položnic in so ti dali gratis, pol pa veliko presenečenje? Kao niso poslali in to je pol to, đabe dve leti? :)

Nisi dve leti plačal tistega drobiža, zdaj si se pa fino nasankal, ker po normalnem postopku ni šans, da ga še kdaj v hrvatiji registriraš. Škoda, v 700+ dneh bi pa skoraj lahko to uredil.


…ti si pa “vest” tegale foruma,a…
V naslovu je “Prošnja za pomoč”,ti pa takole….
Darh
Admiral
Prispevkov: 1179
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a Darh » Pe Dec 30, 2022 20:57

Meni je letos spomladi, kapetan v Puli, striktno narocil, da naj nekje v 10.ali 11. mesecu obvezno preverim, ce je moj pooblascenec dobil to poloznico, ker zelo radi NEPOSILJAJO teh poloznic, da se bo pospravilo na odpad teh starih plovil.
Toliko v vednost vsem!
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1172
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a igorb » Pe Dec 30, 2022 21:20

Čoln je starejši od leta 2000 vendar so po plačilu "uredili na podlagi starih dokumentov ki so jih imeli v arhivu"
brez CE,njegov pooblaščenec ni prejel položnic oz vsaj zatrjuje ,da jih ni prejel.
enako par ljudi v isti marini vendarr so bile njihove barke mlajše in ni bilo problemov z ponovnim vpisom
.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5988
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Dec 30, 2022 22:04

nac napisal/-a:
AEgir napisal/-a:A to misliš da 2 leti ni bilo položnic in so ti dali gratis, pol pa veliko presenečenje? Kao niso poslali in to je pol to, đabe dve leti? :)

Nisi dve leti plačal tistega drobiža, zdaj si se pa fino nasankal, ker po normalnem postopku ni šans, da ga še kdaj v hrvatiji registriraš. Škoda, v 700+ dneh bi pa skoraj lahko to uredil.


…ti si pa “vest” tegale foruma,a…
V naslovu je “Prošnja za pomoč”,ti pa takole….


Rad pomagam sam to je pa posledica zelo močne malomarnosti kjer ni pomoči in pač šola. Ena od.

Zdaj bo urejanje tega terjalo precej krvi in solz, po tem bo pa drugi 700 dnevni preizkus, kaj ti meniš, ga bo v drugo tudi pogrnil?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
omas
Admiral
Prispevkov: 733
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a omas » Pe Dec 30, 2022 22:50

Samo res. Ko sem imel še barko registrirano na Hrvaškem, tudi moj pooblaščenec ni dobil kake položnice. Takrat sem vprašal na kapetaniju in so rekli da oni s tem nimajo nič. Pomorsko dobro ima čez neka državna institucija. Sem pa po dveh letih prodal barko tako da mi je niso utegnili izbrisat.
plagiator
Kontraadmiral
Prispevkov: 330
Pridružen: Ne Sep 07, 2014 14:30
Kraj: Maribor - Pašman

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a plagiator » So Dec 31, 2022 12:06

Hvala vsem, naj pojasnim;
AEgir; šlo je za 1650 kun, kar je manj kakor strošek poti dol in nazaj, zato tega ne bom komentiral.
Ker imam vso pošto zmeraj pri lastnikih, ni šans, da bi mi zapravili to položnico, prej bi jo plačali kakor vse ostale. Zato sem siguren, da položnice ni bilo.
Pred 5 leti ko sem ga privlekel celega zdrapanega nisem imel težav ter registraciji, niso potrebovali nobene številke trupa, CE,..., sedaj pa rabijo vse. In sedaj kakor, da bi bil sedaj narejen v samogradnji potrebujem papirje. Bom res vprašal pri nas, če bi lahko uredil pri nas papirje.

Hvala vsem
Če ni v moji moči da ti pomagam, ti tudi slabega ne želim
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5988
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Prošnja za sugriranje ter pomoč

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Jan 01, 2023 14:25

S čim se pa pelješ do biograda na moru, da te stane več kot 220€ pot tja in nazaj?

Tole je številka od ene gospe Lene, ona se ukvarja s takimi problemi in ti lahko svetuje kako se lotiti zadeve. 0pet1tri3štiri6devet6.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta