Pomoč na morju , moja izkušnja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 556
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a Kovač » Sr Maj 31, 2023 16:31

V soboto popoldne me kliče kolega iz sosednjega pomola, da njegov prijatelj z ženo lovi ribe in nikakor ne more odsidrat.

Skratka, potreboval je žago za železo.

Človek je klical 15 kolegov in tisti trenutek nihče ni bil na razpolago.. Za mene pa akcija in grem seveda takoj pomagat.

Nisem imel žage za železo, zato sem se najprej zapodil v staro marino po žago.

Potem pa šok........, pridem do prve barke, kjer so lokalci stali ob eni barki k so jo rihtali in jih lepo prosim, če mi posodijo žago za železo k jo bom peljal neznancu, ki ga sicer ne poznam.
Se mi nasmejijo, potem pa mi eden smrtno resno reče : nimamo, lahko pa zrihtamo za 500€ . Jih vprašam , če so resni in si mislim fuck off , res ste kreteni.

Potem probam še pri štirih barkah in končno se najde gospod iz LJ, ki je imel žago , zraven mi da pa še list za rezervo.

Zakurblam barko in se odpeljem 3 milje od obale, da sem prišel na lokacijo.

Oba sta bila zeloooooo vesela in hvaležna. Potem sta prinesla seveda pijačo v zahvalo in mi hotela dati 50€ za stroške. Seveda ni šanse da bi vzel denar, zelo sem bil vesel, da sem lahko pomagal in to je to. Prav prijetno smo poklepetali, se lepo odžejali in spletli nova morjeplovsk poznanstva.

Primorci so me pa tokrat res razočarali, beri šokirali.

Vsi se lahko znajdemo v podobni situaciji, in slaba karma je lahko hudič..
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Maj 31, 2023 16:36

Kovač napisal/-a:Skratka, potreboval je žago za železo.

Ker očitno ni imel špage na koncu verige :roll:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2761
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Maj 31, 2023 18:21

Lepo in super, da smo oz. si bil solidarni(en). Tocno tako kot si zakljucil, vsak se lahko znajde v kaki p... ko potrebuje pomoc. VSAK !

Jaz sem jo veckrat dobil kot nudil (hvalezen :!: ) se pa zato cutim toliko bolj dolznega uletet ce bo treba. Slabe izkusnje sicer nimam. No enkrat, le da sem takrat popolnoma sam zaj... in zato tudi nisem mogel bit razocaran ;)
msisko
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Če Dec 08, 2022 16:28

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a msisko » Če Jun 01, 2023 17:47

Lepo je, da si pomagamo na morju. Ampak bolj zanesljivo pa je da si plačaš letno zavarovanje na SeaHelp. Oni pridejo zanesljivo, pomoč mimoidočih bark pa je bolj slučajna.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a hrošč » Če Jun 01, 2023 20:44

Ravno danes sem se vracal iz Martinscice na Cresu nazaj v Istro. Nekje 3 nm v Kvarner vidim ribica na nekem alu gliserju, ki vesla. Hm, ok..saj veslajo ko lovijo,.ampak najbrz ne sredi Kvarnerja :lol: Pridem blizje, vidim motor s sneto kapo. Aha, jasno. Se usmerim do njega, vprasam ce rabi kaj pomoci, pravi ne, saj bom ze..ok, potegni me 50m do ene boje (mreze?), da se privezem. Toka je bilo vsaj pol vozla mu v kontro. Je rekel, da bo ze zrihtal potem, samo da se priveze. Hvalezen je bil za tistih 50m kot nevemkaj, ce se vidimo v Valunu castim pivo, nimam zdej nic pri sebi... Domacin, okoli 35 star, nasmejan. Dobra volja na obeh straneh.

Za tiste s 500 eur pa samo :roll:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Jun 01, 2023 21:13

hrošč napisal/-a:Za tiste s 500 eur pa samo :roll:

To je bila zajebancija. Tako pač Primorci zajebavajo žabarje :twisted:
NASA
Admiral
Prispevkov: 636
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a NASA » Če Jun 01, 2023 21:29

Vprašanje če je bila? Pomoje bi potem dobil žago.

Kovač ti kr pomagaj, jaz bom tudi, ko bo kdo rabil pomoč, pa ne samo na morju
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Jun 01, 2023 21:35

NASA napisal/-a:Vprašanje če je bila? Pomoje bi potem dobil žago.

Seveda je bila zajebancija. Pa ja ne misliš, da je kdo pričakoval, da bo Kovač plačal 500€ za žago, ki jo lahko kupi v bližnji trgovini za par deset €?
NASA
Admiral
Prispevkov: 636
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a NASA » Če Jun 01, 2023 22:40

H2O napisal/-a:
NASA napisal/-a:Vprašanje če je bila? Pomoje bi potem dobil žago.

Seveda je bila zajebancija. Pa ja ne misliš, da je kdo pričakoval, da bo Kovač plačal 500€ za žago, ki jo lahko kupi v bližnji trgovini za par deset €?

Bi bla zajebancija, če bi odšel z žago, tko pa ni
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5113
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jun 01, 2023 22:44

msisko napisal/-a:Lepo je, da si pomagamo na morju. Ampak bolj zanesljivo pa je da si plačaš letno zavarovanje na SeaHelp. Oni pridejo zanesljivo, pomoč mimoidočih bark pa je bolj slučajna.

Če ostaneš brez goriva ali da te povlečejo ajd ajd, za reševanje nasedlega plovila in podobne zadeve pa ne kliči nobenega od teh nesposobnežev (Sea-ta in uni-Sea...), če nočeš, da ti nato naredijo še večjo škodo, razen če imaš dobro zavarovano plovilo in bi ga rad "uradno" zamenjal na račun zavarovalnice.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Jun 01, 2023 22:53

NASA napisal/-a:
H2O napisal/-a:
NASA napisal/-a:Vprašanje če je bila? Pomoje bi potem dobil žago.

Seveda je bila zajebancija. Pa ja ne misliš, da je kdo pričakoval, da bo Kovač plačal 500€ za žago, ki jo lahko kupi v bližnji trgovini za par deset €?

Bi bla zajebancija, če bi odšel z žago, tko pa ni

OK, vdam se. Ni bla zajebancija, resno so pričakovali, da bo plačal 500€ za žago :roll:
NASA
Admiral
Prispevkov: 636
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a NASA » Če Jun 01, 2023 23:35

H2O napisal/-a:
NASA napisal/-a:
H2O napisal/-a:Seveda je bila zajebancija. Pa ja ne misliš, da je kdo pričakoval, da bo Kovač plačal 500€ za žago, ki jo lahko kupi v bližnji trgovini za par deset €?

Bi bla zajebancija, če bi odšel z žago, tko pa ni

OK, vdam se. Ni bla zajebancija, resno so pričakovali, da bo plačal 500€ za žago :roll:

Sem še enkrat prebral izvorni tekst. Vidim da je rekel nimamo. Moja površnost.
Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 556
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a Kovač » So Jun 03, 2023 07:09

Kakorkoli, videli so, da nisem prišel do njih iz dolgega časa in da se mi je mudilo čim prej na morje.
Pa so me odpikali na fuck off , kar se ne dela nikoli.
Meni se je do sedaj dobro z dobrim še vedno povrnilo , že samo občutek pomagati je vreden ogromno za človekovo počutje.


Je pa zanimiva druga stvar. In sicer, ko sem potem raziskoval lokacijo , kjer se je sidro zataknilo , sem na starejši klasični karti našel vrisano cev (menda kanalizacijska cev iz Pirana) , katere pa ni v karti Navionics boating ????? In včasih naj bi bilo tam prepovedano lovit , ob cevi pa jasno paše ribam ker imajo zavetje al karkoli že.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a igorb » So Jun 03, 2023 07:46

kot naletiš,v nedeljo sem zapel muring tip me je videl v vodi ,ampak raje kot pomagat barka 5m od obale je objavil na whats upu da se je barka odvezala.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Pomoč na morju , moja izkušnja

OdgovorNapisal/-a H2O » So Jun 03, 2023 11:47

Kovač napisal/-a:Kakorkoli, videli so, da nisem prišel do njih iz dolgega časa in da se mi je mudilo čim prej na morje.
Pa so me odpikali na fuck off , kar se ne dela nikoli..

Že skoraj 20 let imam barko v Portorožu in kar dobro poznam Primorce. Niso slabi, imajo pa svoje finte. So pač bolj na izi in to moraš vzet v zakup. Pa če še nisi pogruntal, ne marajo preveč žabarjev (celincev) :roll:

Sploh, če jim težijo, solijo pamet, jih priganjajo, ali jih imajo za lenobe in kretene. In očitno si ti ravno to počel :roll:

S takšnim odnosom do njih boš imel stalno konflikt z njimi.

Kovač napisal/-a:Je pa zanimiva druga stvar. In sicer, ko sem potem raziskoval lokacijo , kjer se je sidro zataknilo , sem na starejši klasični karti našel vrisano cev (menda kanalizacijska cev iz Pirana) , katere pa ni v karti Navionics boating ????? In včasih naj bi bilo tam prepovedano lovit , ob cevi pa jasno paše ribam ker imajo zavetje al karkoli že.

Ta cev je znana kot "kanal" in ribe se tam ne zdržujejo zaradi zavetja :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta