Marina Vrsar, Funtana

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Marina Vrsar, Funtana

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Jun 05, 2023 11:14

Živijo,

Zanima me če ima kdo kaj več informacij kakšno je stanje v omenjenih marinah glede dnevnih vezov. Ta teden smo se potepali po Istri in smo hoteli it za eno noč prespati v marino Vrsar. Kličem, da preverim če imajo kaj prosto in me obrnejo ker baje, da ne sprejemajo več dnevnih gostov. Enako v Funtani.... na koncu smo pristali v marini Poreč. Ko sem se odjavljal sva malo debatirala z receptorjem in mi je rekel, da imata omenjeni dve marini neke težave z dovoljenji in zato zavračata vsa plovila ki niso na stalnem vezu....
Malo me zanima če ima kdo kaj več informacij. Julija gremo na dopust in se tradicionalno vsako leto za kakšen dan ali dva ustavimo v Vrsarju... Letos pa zgleda da to ne bo možno...

p.s. aja pa niso me zavrnili zato ker je prevelika barka ;)

LP Andrej
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Marina Vrsar, Funtana

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Po Jun 05, 2023 11:54

Vrsar nima koncesije.... na zahodni strani Istre se nekaj dogaja... V Umagu ne deluje dvigalo... menda neka barka padla dol. Vrsar servis Fereli ne deluje (nima pogodbe), Zelena Laguna tudi nima dovoljenja a vseeno še nekaj migajo... Sedaj dela (marina + servis) NG in Červar... ostalo pa se očitno pripravlja na nekaj..... kaj? Bomo videli. Menda ima Fereli le še za letos pogodbo v Červarju... Stay tuned!

Vse te pripetije se ogibajo Serđota!?
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Marina Vrsar, Funtana

OdgovorNapisal/-a hrošč » Po Jun 05, 2023 15:41

Vrsarju je 15.1. letos potekla 20-letna koncesija. Vlogo za podaljšanje (za 6 ali 7 let) so dali že lani, županija odobrila, zataknilo pa se je na vladi. Govori se marsikaj, so pa zadaj veliki denarji in zato veliki apetiti (privatnikov oz. zasebnega kapitala, trenutno ima marino čez občinsko podjetje). Servis Fereli naj bi bil vezan na marino in če marina nima kocesije, je tudi on ne dobi. V Funtani pa je koncesija potekla 3.6., tako da se obetajo podobne težave - Fereli je tam še deloval.


Kdaj se bo klobčič odvil, težko reči. Moram naslednjič malo soseda pobarati, če ve kaj več. Tudi stalnim vezom ne morejo več računati priveza. Meni je poteklo 1.5., pa še nisem plačal za naprej. Zato tudi odklanjajo dnevne goste, ker jim ne morejo zaračunati. Skratka, sranje. Na koncu bo verjetno, Hrvaška pač, zadevo po vezah in $ dobil kak drug igralec, ki bo lahko navil tudi cene. Trenutno so namreč v Vrsarju še kar zmerne. Če si odvisen od vlade oz. HDZ, vemo kam pes taco moli.

Ni bilo pa še novega razpisa oz. natječaja niti podaljšanja stare, tako da se to lahko še vleče.



Aja, v Vrsarju ne dela tudi morska črpalka. Zakaj, še nisem izvedel.


evovii, v Vrsarju se lahko vežeš na otoku Sv. Juraj na notranji strani, sidro + vrv na otok in si kot da si v mestu, ali pa zadaj sidraš pri gradski plaži. Če je lepo vreme seveda.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Marina Vrsar, Funtana

OdgovorNapisal/-a hrošč » Če Jun 15, 2023 14:35

Zadnja informacija - danes naj bi obcinski svet sprejel sklep, da marino Vrsar da v zacasno upravljanje do konca leta svojemu komunalnemu podjetju (ki jo je imel ze do sedaj). To verjetno pomeni, da bo v kratkem normalno obratovala. Za vikend grem dol im javim, ce izvem se kaj podrobnosti.

PS: morska pumpa naj ne bi delovala do nadaljnega
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Marina Vrsar, Funtana

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Jun 16, 2023 21:26

Super. Sporoci ce sprejemajo dnevne goste. Cez 14 dni grem na dopust pa bi se z veseljem ustavil za par dni ;)
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Marina Vrsar, Funtana

OdgovorNapisal/-a hrošč » So Jun 17, 2023 15:30

Info od pred pol ure: tranzit tudi deluje normalno, v kratkem naj bi se odprla tudi pumpa.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Marina Vrsar, Funtana

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Jun 19, 2023 07:23

hrošč napisal/-a:Info od pred pol ure: tranzit tudi deluje normalno, v kratkem naj bi se odprla tudi pumpa.


Super, Hvala za informacijo. Ko bom dol ti javim pa se morda ujamemo na kakšnem pivu.

LP Andrej
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Marina Vrsar, Funtana

OdgovorNapisal/-a hrošč » Po Jun 19, 2023 16:35

Velja! 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov