Nova finta

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4655
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jun 26, 2023 22:10

H2O napisal/-a:A ti sploh kaj zapraviš na Hrvaškem Alesjo? Marin in boj ne plačuješ, v oštarije ne hodiš, tankaš tudi ne... Hrvati te morajo bit ful veseli :twisted:

:) plačam turist takso, plovnu dozvolu, ribarsku dozvolu :) in včasih bolj poredko grem v kaku konobu kaj popapat in potem ugotovim da je včasih moja kužina boljša :wink: :D sem pa itak bolj robinzonsko usmerjen 8) :D če pa kaj ujamem in se s prijatelji dobimo je nema konobe bolje od naše, seveda tudi prjatli morjeplovci ribolovci prispevajo kak dober ulov, če se seveda srečamo in taki ti je život kapetanov i mornarov 8) :D l.p. alesjo
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jun 27, 2023 07:01

Saj ti nič ne očitam Alesjo, hočem ti samo povedat, da Hrvati niso preveč veseli turistov, ki (po njihovem mnenju) premalo zapravijo in jim poskušajo izpulit čim več denarja, če jih že morajo prenašat. Recimo z bojami, ki so jih nasrali že skoraj v vse najbolj obiskane zalive :roll:

Ko Hrvati zagledajo jahte, si manejo roke in rečejo: stižu pare :mrgreen:

Ko zagledajo (lastniške) jadrnice, si pa ponavadi mislijo: stižu škrti jedriličari :roll:

Oboje sem jih že večkrat slišal rečt. Pa tega ne odobravam, da se razumemo.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4655
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jun 27, 2023 08:58

H2O napisal/-a:Saj ti nič ne očitam Alesjo, hočem ti samo povedat, da Hrvati niso preveč veseli turistov, ki (po njihovem mnenju) premalo zapravijo in jim poskušajo izpulit čim več denarja, če jih že morajo prenašat. Recimo z bojami, ki so jih nasrali že skoraj v vse najbolj obiskane zalive :roll:

Ko Hrvati zagledajo jahte, si manejo roke in rečejo: stižu pare :mrgreen:

Ko zagledajo (lastniške) jadrnice, si pa ponavadi mislijo: stižu škrti jedriličari :roll:

Oboje sem jih že večkrat slišal rečt. Pa tega ne odobravam, da se razumemo.

:lol: :lol: točno tako je kot si napisal :) znam ja dobro njih, že veliko let :wink: predvsem na čiovu poznam skoraj pol otoka ljudi :) je tašča od tam :wink:
Uporabniški avatar
dole
Viceadmiral
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Mar 05, 2009 16:38
Kraj: gorenjska - center galaksije

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a dole » Sr Jun 28, 2023 11:28

Naj se Hrvati ubadajo z nami kaj bo, če bo, ne bo jaz sem njimi že dolgo ne več....
mirno morje
Goldy22
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Mar 07, 2019 06:09

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a Goldy22 » Pe Jul 07, 2023 16:16

Ima še kdo izkušnje s premium cenami? Cres? Lošinj?
lp Andrej
miranK
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: Ne Nov 09, 2008 20:28
Kraj: Trebnje-Cres

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a miranK » Pe Jul 07, 2023 18:37

Goldy22 napisal/-a:Ima še kdo izkušnje s premium cenami? Cres? Lošinj?
lp Andrej

Prejšnji teden:
Nerezine (tifon) 1,40€ bencin
Cres črpalka pri marini (ina). 1.40€
V mestu za avtomobile(ina) pa 1,70€ . :( :!:
lp
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2788
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Jul 17, 2023 09:39

Črpalka INA na obali Crikvenica. Za barko sem plačal 1,8 eur za dizel :shock:

Zdej pa ne vem a so me nat.... a so take pač cene za navtiko? Na mašinah, ki jih je za barke ene 5 se mi zdi nisem videl nobene posebne razlike med vrstami dizel goriv ...
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a modro morje » Po Jul 17, 2023 09:59

Tankal dizel v 20 litrske kante v mestu Rab, in sicer na avto pumpi, ki je čisto blizu tiste na pomolu za barke. Najprej sem seveda vprašal, kaj je s ceno. Gospodična je rekla, da majo samo premium, vendar ga lahko dobim po 1,43 eur, torej po ceni navadnega. Ne morem pa vedeti, kaj bi bilo, če ne bi prej vprašal.
Mam jadrnico, v bistvu vedno tankam v kante, ker se mi ne ljubi najprej čakati na vrsto, pa pristajati na pumpi, grem raje s tremi ali štirimi kantami s tenderjem, pa sem takoj na vrsti.
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2788
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Jul 17, 2023 13:41

modro morje napisal/-a:Tankal dizel v 20 litrske kante v mestu Rab, in sicer na avto pumpi, ki je čisto blizu tiste na pomolu za barke. Najprej sem seveda vprašal, kaj je s ceno. Gospodična je rekla, da majo samo premium, vendar ga lahko dobim po 1,43 eur, torej po ceni navadnega. Ne morem pa vedeti, kaj bi bilo, če ne bi prej vprašal.
Mam jadrnico, v bistvu vedno tankam v kante, ker se mi ne ljubi najprej čakati na vrsto, pa pristajati na pumpi, grem raje s tremi ali štirimi kantami s tenderjem, pa sem takoj na vrsti.


Kako pa tovoris kante na barko? A ni mal j.... potem tudi nalivat nafto iz kant v kestl? Bavaria nima glih lepo dostopne lokacije...
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a modro morje » Po Jul 17, 2023 15:30

1stofficer napisal/-a:Kako pa tovoris kante na barko? A ni mal j.... potem tudi nalivat nafto iz kant v kestl? Bavaria nima glih lepo dostopne lokacije...
V tender 2,3m grejo komot 4 kante po 20L plus krmar. Elan 36 ma zadaj majhno plavalno ploščad, kamor se da polna kanta položit, nato pa jo dvignem še v kokpit, brez nekega hudega napora. Mam en precej velik lijak, enih 30cm premera, navzdol v tank gre gibljiva harmonika cev lijaka, zgoraj ga pa z dvema vrvicama fiksiram, da je pri miru. Priključek za tankanje je dosegljiv iz kokpita. Pripravim eno široko rolo gospodinjskega papirja za brisanje politega dizla. nato pač bolj ali manj spretno zlivam dizel iz jery kovinskih kant. Elanka ma na boku uberlauf, in ko je polno, če si previden, se zlije samo kak liter dizla v morje. Na črpalki majo primitiven recept za to, malo polijejo čarlija po morju, in je opravljeno. No, jaz na uberlauf nataknem eno plastično posodico in prestrežem večino uberlaufanega dizla, čarli mam pa vseeno pripravljen. Postopek ponavadi speljem bolj zgodaj zjutraj, da me glih sosednje barke ne bi grdo gledale, kako morebiti svinjam, ker ekologi so dostikrat agresivne sorte v uveljavljanju svojih pogledov na rešitve za ta svet. Na koncu še zbrišem s papirjem, kar se je morebiti polilo po krovu.
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a Paco » Po Jul 17, 2023 15:59

Sploh ne moreme verjet da, se 2023 pogovarjamo o nalivanju z lijakom , ki je tako nepraktičen kot je lepo povedal ; "zlivalski" in pa še hrbet trpi ...

:o :o :o :o

da me kdo ne križa še hiter link

https://www.silux.si/izdelki/dodatna-op ... no-crpalko
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5124
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Jul 17, 2023 16:01

Kaj ne poznaš namenske cevke za pretakanje goriva kot je link pravkar pripel Paco????

En konec vtakneš v odprtino za nalivanje goriva drugi konec s kuglico vtakneš do dna kantice, parkrat potreseš cevko gor<>dol in gorivo se pretoči. Ko končaš otreseš cevko v kantici in tudi na drugi stran. S papirno brisačo obrišeš cevko ter jo položiš v močnejšo vrečko.
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a modro morje » Po Jul 17, 2023 16:18

Nikola T. napisal/-a:Kaj ne poznaš namenske cevke za pretakanje goriva kot je link pravkar pripel Paco????

En konec vtakneš v odprtino za nalivanje goriva drugi konec s kuglico vtakneš do dna kantice, parkrat potreseš cevko gor<>dol in gorivo se pretoči. Ko končaš otreseš cevko v kantici in tudi na drugi stran. S papirno brisačo obrišeš cevko ter jo položiš v močnejšo vrečko.
Hm, ta patent poznam, sem že delal z njim, pa mi nekak ni všeč. Priznam, da dostikrat počnem stvari, na katere sem se enostavno navadil, in funkcionirajo, čeprav obstajajo morda boljši postopki.
Navigare vivere est.
francelj
Admiral
Prispevkov: 1080
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a francelj » Če Jul 20, 2023 10:14

Letošnje izkušnje s črpalkami:

Novigrad (Crodux), Rovinj (INA), Nerezine (Tifon), Kremik (Petrol), Gaženica (Crodux); korektni z nižjimi cenami, tudi prijazni.

Rogoznica (Lukoil-plavajoča), imajo samo dražje gorivo. Silno prijazen gospod priveže barko in razloži vse prednosti njihovega boljšega goriva, ki ga tudi sam najraje privošči svojim motorjem, ima pa zato nekoliko višjo ceno :oops: Ko začneva debatirati in omenim Narodne Novine, postane opazno bolj bled, govori tišje in se močnoi znoji. Pove, da je tam samo zaposlen. Ocenim, da zdravniške pomoči (še) ne potrebuje, odvežem in prijazno pomaham v slovo :P

Veruda: od daleč so vidne objavljene cene, ki so višje. Spraševal nisem


Aja, da ne bi kdo mislil, da tankam na vsakih nekaj milj :wink:
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

Re: Nova finta

OdgovorNapisal/-a Kariera » Če Jul 20, 2023 11:25

Korčula, INA, dve vrsti/dve ceni...dečko, ki pride zgoraj iz avtopumpe avtomatsko ponudi cenejšega... 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta