Cena boje

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Jul 12, 2023 19:07

CAR napisal/-a:Lure se strinjam tudi jaz opažam od Raba do Lastova, da je manj gneče čarterskih bark kot lansko leto, pa plujem v enakem terminu. Včeraj sem govoril s kolegom, ki so bukirali katamaran 450 že pozimi so plačali 11.000 eur, sedaj pa jih dobiš tudi za 5,000 last minute, seveda enaka velikost.

Verjetno nekaj takega :lol:

Slika
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jul 14, 2023 21:59

Phuck, 3 jurčke, to je pa manj kot 300 na osebo. Lüštno.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a modro morje » Pe Jul 14, 2023 22:21

Englez, pri Malem Lošinju. Ni boj, nihče ne kasira. Čeprav naj bi po podatkih iz e-navtike tukaj kasirali. V bistvu sem bil tukaj tudi že pred dvema in pred 4 leti, vedno zastonj. Spodaj je 2 krat po 15 blokov, velikih kakih 2m x 2m x 0.3m, med seboj zvezanih z verigo, vendar ni boj. Eni se vežejo kar na blok na dnu, globina kakih 5m. Previdno pri sidranju.
Navigare vivere est.
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a Kariera » So Jul 15, 2023 10:04

Trenutno Pakleni...luka Soline...vez na obalo...tri barke...placa za 10...Palmižana ob 9h zjutraj kolkr sem uspel videt, še vsaj 30,40% boj praznih...ponavadi nabito...je pa res, da "bežim" pred čarterji...Pakleni ob petkih in sobotah so idila...probam bit vsaj en dan pred čarteristi, smer Korčula trenutno :mrgreen:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jul 21, 2023 10:57

Zaliv Krivica Lošinj, 3 eur po metru. Po 17 uri je v tem času težko ali nemogoče dobit bojo. Veliko italijanov.
sandokan
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Nov 09, 2017 08:51

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a sandokan » Pe Jul 21, 2023 11:59

modro morje napisal/-a:Eni se vežejo kar na blok na dnu, globina kakih 5m.


Kako pa se je najbolj priporočeno vezati na takšen blok na dnu?
Napelješ vrv iz barke, čez rinko bloka in vežeš nazaj na barko ali kako drugače?
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a modro morje » Pe Jul 21, 2023 12:04

sandokan napisal/-a:Kako pa se je najbolj priporočeno vezati na takšen blok na dnu?
Napelješ vrv iz barke, čez rinko bloka in vežeš nazaj na barko ali kako drugače?
Kakor sem opazoval, se vežejo ljudje tako, da gre štrik dol in nato okoli rinke nazaj gor in privezano na barki. Na ta način se ti pri zapustitvi bloka ni treba potopit in neki dol odvezat. Ma pa to slabost, da je rinka na dnu lahko precej oglodana od rje, in vrv trpi. Mogoče bi kdo podelil kak boljši način?
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jul 21, 2023 14:04

modro morje napisal/-a:
sandokan napisal/-a:Kako pa se je najbolj priporočeno vezati na takšen blok na dnu?
Napelješ vrv iz barke, čez rinko bloka in vežeš nazaj na barko ali kako drugače?
Kakor sem opazoval, se vežejo ljudje tako, da gre štrik dol in nato okoli rinke nazaj gor in privezano na barki. Na ta način se ti pri zapustitvi bloka ni treba potopit in neki dol odvezat. Ma pa to slabost, da je rinka na dnu lahko precej oglodana od rje, in vrv trpi. Mogoče bi kdo podelil kak boljši način?


Na dnu pripneš s kakim konkretnim rustfree klipsnom. Sam se moraš pač potopit 2x
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a modro morje » Pe Jul 21, 2023 14:23

1stofficer napisal/-a:Na dnu pripneš s kakim konkretnim rustfree klipsnom. Sam se moraš pač potopit 2x
Hm, ponavadi se podvodne zadeve spajajo z gambeti, samo je treba ta gambet zašraufat, pa po možnosti še zavarovat, recimo s plastično vezico. Za tako operacijo moraš bit pa kar soliden potapljač na dah. Kaki bi pa to bli konkretni klipsni, ki držijo barko 5 ton, pa da se na brzino 100% zanesljivo spojijo?
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jul 21, 2023 14:34

modro morje napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Na dnu pripneš s kakim konkretnim rustfree klipsnom. Sam se moraš pač potopit 2x
Hm, ponavadi se podvodne zadeve spajajo z gambeti, samo je treba ta gambet zašraufat, pa po možnosti še zavarovat, recimo s plastično vezico. Za tako operacijo moraš bit pa kar soliden potapljač na dah. Kaki bi pa to bli konkretni klipsni, ki držijo barko 5 ton, pa da se na brzino 100% zanesljivo spojijo?


Js mam prblizn take plezalne, drzijo nekaj ton. So cist lahke, zato jih (menda) folk kupuje tudi za navtiko. Niso glih poceni, kupu sem jih v eni mal bolsi plezalni stacuni.

Slika

Mam pa tudi klasicne inox, ene 10 cm dolge, material ma fi 8 se mi zdi. Ne vem kok drzijo ampak pomoje bojo vsako rekreativno barko drzale na boji
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jul 21, 2023 19:29

Zaliv Krivica Lošinj, cena boje 40 eur, očitno kar pavšal za vse, na računu ni namreč nobene specifikacije. Kar drago, 4 NM južneje v Iloviku 27...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Jul 23, 2023 23:05

S karabinom privezat barko je isto ko prosit morje da ti čoln vrže v skalo.to se uporablja le za trenutni privez da se pol konkretno privežeš.
Gambet je druga muska.se je pa meni že odšraufal in so pol lovili po umaškem zalivu mojo barko,mrn se je pa doma mešal...Pa gambet so pritrdili pooblaščeni firmski delavci ki pregledujejo boje in muringe po marinah..ni ga čez zaščiten štrik in dober varovan pašnjak na njemu,pa KONTROLE POGOSTE..
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Jul 24, 2023 09:43

polanc napisal/-a:S karabinom privezat barko je isto ko prosit morje da ti čoln vrže v skalo.to se uporablja le za trenutni privez da se pol konkretno privežeš.
Gambet je druga muska.se je pa meni že odšraufal in so pol lovili po umaškem zalivu mojo barko,mrn se je pa doma mešal...Pa gambet so pritrdili pooblaščeni firmski delavci ki pregledujejo boje in muringe po marinah..ni ga čez zaščiten štrik in dober varovan pašnjak na njemu,pa KONTROLE POGOSTE..


Eni taki 10-15 cm inox kravi ne bi zaupal cez noc? Men je recimo pasnjak ze ene 2x spustil. Tako kot ti, sem po zalivu po neurju zarad tega iskal takrat se laserja (Elan Eta)

Slika
NASA
Admiral
Prispevkov: 636
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a NASA » Po Jul 24, 2023 10:02

1stofficer napisal/-a:
polanc napisal/-a:S karabinom privezat barko je isto ko prosit morje da ti čoln vrže v skalo.to se uporablja le za trenutni privez da se pol konkretno privežeš.
Gambet je druga muska.se je pa meni že odšraufal in so pol lovili po umaškem zalivu mojo barko,mrn se je pa doma mešal...Pa gambet so pritrdili pooblaščeni firmski delavci ki pregledujejo boje in muringe po marinah..ni ga čez zaščiten štrik in dober varovan pašnjak na njemu,pa KONTROLE POGOSTE..


Eni taki 10-15 cm inox kravi ne bi zaupal cez noc? Men je recimo pasnjak ze ene 2x spustil. Tako kot ti, sem po zalivu po neurju zarad tega iskal takrat se laserja (Elan Eta)

Slika

Resno?
Ta karabin je morda za zidarje da hobok malte potegne na oder, ne pa za barko privezat
Jaz sem probal tak karabin ( mal manjše 8-10cm) za konje začasno privezat in je odletel tiktak
Na pašnjak dodaj še en vozel za varovanje in se ne bo odvezal. Nasvet Marjana Tomkija
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Jul 24, 2023 10:05

Takle karabin je narejen iz Inoxa 8-10 mm premera. S tem menda barko vzignes ne sam privezes ...

Malker betonski blok za turisticne barke ima rinko s takim premerom in materialom

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov