Cena boje

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 28, 2023 19:39

Nikogar nisem obsojal, ali poskušal užalit, samo povem, kako razmišljajo (nekateri) Hrvati. Prepričani so pač, da nekateri (ponavadi lastniki jadrnic) ne zapravijo dovolj. Večkrat sem jih slišal rečt, da so jadralci škrti in da nimajo od njih nobene koristi :roll:

Pa če smo pošteni, veliko jadralcev res redko hodi v marine, ali plačuje boje (pustmo čarteriste). To se vidi tudi na tem forumu, ker se nekateri celo hvalijo s tem 8)

Če sem pa koga užalil, se mu opravičujem.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4655
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Jun 28, 2023 21:36

Nikogar nisi užalil in kar si napisal je res tako, se strinjam :) in za cene boje še ne vemo točno, kar sem jaz slišal ima svaki lokalni šerif svoju cjenu, kot je bilo vedno :wink:
CAR
Admiral
Prispevkov: 2277
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Jun 29, 2023 08:03

Večina lastnikov motornih plovil ne prespi na sidru, ker si ne upa pri sidrih ki jih imajo, pa naj bo to po teži in znamki. Tudi jaz ne bi spal na 20T barki in sidru 20 kg. In lahko dodam še podatek, vstopnina za Lastovo za 13m je 40 eur/dan, ampak se splača, zato tega nobeno leto ne izpustim.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Jun 29, 2023 09:19

alesjo napisal/-a:Nikogar nisi užalil

Očitno sem Alesjo, čeprav to ni bil moj namen. Hotel sem samo povedat, da nekateri Hrvati (pa ne samo oni) ocenjujejo turiste po tem, koliko zapravijo. Pa ne vsi Hrvati, da mi ne bo spet kdo očital, da posplošujem.

Pa, da se razumemo, tudi vsi jadralci niso škrti (ali pretirano varčni, če hočete). Jih je pa dovolj, da se jih je prijel tak sloves med Hrvati.

In ko se srečata pohlepen Hrvat, ki bi rad v nekaj mesecih sezone zaslužil za celo leto in pretirano varčen turist, pride pač do konflikta in slabe volje :roll:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2787
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Jun 29, 2023 12:42

Berem, da Hrvati beležijo upad nočitev. Tudi v restavracijah opažam precej več praznih miz kot lani, ko brez rezervacije ni šlo. Očitno so se ujeli v zanko lastnega pohlepa. Oz. so presegli gornjo mejo stopnje škrtosti povprečnega turista ;)

Mojo sigurno, priznam. Nisem najbolj zapravljiv, si pa privoščimo kaj, če se mi zdi, da za svoj denar dobim dovolj. Skratka letos spadam med ta škrte jadralce 8) Tudi zato ker je mrzu špricer v družbi na barki 100x boljši kt v oštariji enako velja za gambere na buzaro pri sosedu na privezu :D
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Jun 29, 2023 12:52

8) :wink:
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3226
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Če Jun 29, 2023 13:19

Ni povezano z bojami, ampak glede na smer debate ... https://siol.net/siol-plus/kolumne/na-s ... rju-400266
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2787
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Jun 29, 2023 13:32

Grega295 napisal/-a:Ni povezano z bojami, ampak glede na smer debate ... https://siol.net/siol-plus/kolumne/na-s ... rju-400266


Hehe tragikomicno v renici. Naj odgovorim z nedavnim dogodkom v eni trgovini, ko me je trgovka vprasala, (je nekako vedla da sem Slovenec): dali cemo po nase ili na Engleskom? Jer ovi vasi madi NECE da razumiju i govore po nase.

Sem ji odgovoril (po nase, se razume): nije da NECE nego neznaju! Pogledala me je kot ta zadnga debila, ampak evo, tako nas dojemajo. Vendar casi se menjajo, mladi bodo pac vzgali z Anglescino, upam, da dojamejo. Nekoc...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Jun 29, 2023 21:28

Dobra primerjava s ščurki :mrgreen:

Hrvati (ne vsi jasno) vidijo turiste kot nadlogo in če jih že morajo prenašat, hočejo imet vsaj nekaj od njih (pa ne drobiž).

Prijateljica (Hrvatica) mi je rekla, da so Hrvati preponosni za turizem. Če hočeš, da se turisti dobro počutijo, moraš bit do njih prijazen in ustrežljiv, večini Hrvatov je pa pod častjo lest turistom v rit. Sploh za male pare.
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a pinosat » Pe Jun 30, 2023 07:14

Lep primer pametnega razmišljanja, ki se sicer ne tiče boj ... jaz imam poleg čolna še prikolico v Pirovcu ... lastnik kampa je istočasno tudi lastnik kafiča na obali, ima zelo nizek paušal in zelo solidne, če že ne rečem, skoraj nizke cene pijače v kafiču ... jaz sem mu lani poleg paušala pustil še enega v kafiču ... če bi pretiraval, kot znajo večina s cenami paušalov, me ne bi videl ne v kampu, ne v kafiču ... ker pač nisem tiste sorte tip, ki zna pol dneva sedet ob eni steklenici Jamnice.
Včeraj sem se ravno vrnil iz Malinske, kjer sva bila s kolegom s čolnom, žal mi ni ratalo priti do rute, ker imam nov motor in nisem hotel glisirat, burja je pa naredila svoje, tako da je bilo teh 6 dni okrog do Lošinja in nazaj. Ampak, na dvigalu v Malinski cena za čoln 6,5 m, operacija 40 eur, spanje v njihovi luki na muringu, za 6.5m reci in piši 18 eur z elektriko in vodo ... logično, da potem več zapraviš po lokalih.
Nazadnje spremenil pinosat, dne Pe Jun 30, 2023 07:31, skupaj popravljeno 2 krat.
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5124
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Jun 30, 2023 07:31

Kot je bilo omenjeno hrvatje nimajo kulture za turizem. Vse je nekako na hitro in preveč skoncentrirano na misel, da je treba v dveh mesecih zaslužiti za celo leto.

Lani sem kolegu pomagal prepeljat barko Iz Sicilije. Ob vstopu v Hrvaško smo se prijavili v Cetinju. Dogovorimo se nekako zaradi menjave posadke in prtljage, da nam pustijo privezat se na obalo. Dogovorimo se, da nekaj pojemo v restavraciji ob rivi. Cvrti lignji, cena kot da si v Michelinovi restavraciji. Kasneje pride mimo lastnik, pogovor steče in prične jambrat. "Ne ide taj posao kako treba. Prošle godine sam jedva zaradio za jednu kuču!?" ... Iz nadaljnega razgovora sem dojel, da je hiše kupoval vse od Dubrovnika do Cetinja in ko so cene narasle sem in tja še kakšno prodal. Ko so bili rožnati časi je lahko s profitom ene same sezone živel celo leto, kupil celo tri hiše in sedaj so očitno slabi, ker je lahko samo eno, pa še cene nepremičnin so izjemno narasle. Mater jim je težko :roll:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Jun 30, 2023 08:05

Hrvati si želijo bogatih in zapravljivih turistov, ampak njim moraš pač lest v rit in jih nosit po rokah, tega pa večina Hrvatov ne zna in noče.

Namesto njih prihajajo na Hrvaško večinoma varčni in ne preveč bogati vzhodni Evropejci (vključno s Slovenci), ki jim je vseeno, če so Hrvati neprijazni, ker itak večino hrane prinesejo s sabo, spijo v kampih in apartmajih, kjer si sami kuhajo in poskušajo čim manj zapravit na dopustu.

Btw, ko sem bil prvič na Tajskem, mi je bilo kar nerodno, ker so bili Tajci tako prijazni in ustrežljivi do turistov. Sploh, ker sem bil navajen na neprijazne Hrvate. Ko sem o tem povprašal domačina, mi je povedal, da so Tajci pač odvisni od turizma in se zavedajo, da turisti ne bodo prihajali na Tajsko in tam trošili svojega denarja, če se ne bodo dobro počutili. Zato že otroke učijo, da morajo bit prijazni do turistov, če nočejo bit lačni. Pa da se razumemo, Tajska je dosti cenejša od Hrvaške, ker imajo Tajci dosti nižje plače od Hrvatov.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2044
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Pe Jun 30, 2023 08:45

Se je že kdo vprašal, kje so vse horde Madžarov, Čehov, Slovakov in Poljakov? Aja, naj ne zavedejo poljske registracije na barkah…

Odkrili so Bolgarijo. Nekaj mi govori, da Hrvati teh gostov ne bodo dobili nazaj. Jurgen tudi ne baca novac… Rusov tudi ne bo…

V letu.. mogoče dveh bodo ujetniki svojega delovanja zadnjih let. High turizem do deloval. Veliko slabše kaže budget turizmu. Drugi je pa tudi tisti, ki pa državno blagajno prinese veliko več!

Pričakovati je, da bo država poizkušala obdržati budget turizem…. A kaj ko so 20 let lapali “treba digniti nivo usluge”… če temu dodamo še karakter (oholost i slično) … ja postali bodo ujetniki svojih odločitev in nravi.
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Jun 30, 2023 16:07

Na Korčuli je bila navtična konferenca, kjer so govorili ravno o tem.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5986
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Jul 01, 2023 16:56

Te dni ni prav dosti tujih jaht na vidiku. Večinoma hrvaške, pa kar veliko boj je praznih. Verjetno ker še ni prava sezona.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti