Cena boje

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Cena boje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jun 28, 2023 14:10

Kok je kaj cena najema boj po zalivih letos?
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a fakinx » Sr Jun 28, 2023 15:28

3-5 €/m. Odvisno, kako velik švaba se jim zdiš... :mrgreen:
Mislim, da jim je 30 ojrof minimalna tarifa. Štartnina, če hočeš...
Meni osebno je škoda denarja za take hece.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 28, 2023 15:56

fakinx napisal/-a:Meni osebno je škoda denarja za take hece.

Ker si pač jadralec :twisted:

Btw, tega se Hrvati dobro zavedajo, zato so pa nasrali boje v večino najbolj obiskanih zalivov, da se jim že težko izogneš, če ne pluješ samo po največji vukojebini.

Očitno je to postala igra, kdo bo koga :roll:
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a modro morje » Sr Jun 28, 2023 16:02

Enavtika naj bi še ta teden objavila spisek, upajmo da s cenami. Evo tukaj link, glej komentar čisto spodaj, ki se nanaša na 2023: https://enavtika.si/sl/novice/nasveti/8 ... -letu-2022
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Jun 28, 2023 16:12

H2O napisal/-a:
fakinx napisal/-a:Meni osebno je škoda denarja za take hece.

Ker si pač jadralec :twisted:

Ne zato ker je jadralec ampak zato, ker NI NAIVEN kajti boja ne nudi NIČESAR!!!!!
Ponoči ne moreš spat, ropota, ko trka v trup. Nikoli ne veš ali boš zjutraj še na boji ali te bo odtrgalo. Če te odtrga se jim jebe v3krasne... Po domače, nihče ne odgovarja za nobeno škodo pa tudi, če bi jim dokazal, da so te privezali na obroček za ključe in sukanec.

To se je sedaj razpaslov piratstvo z blagoslovom države in nima nobene veze ne z ekologijo še manj pa z varnostjo.
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a modro morje » Sr Jun 28, 2023 16:21

Nikola T. napisal/-a:To se je sedaj razpaslov piratstvo z blagoslovom države in nima nobene veze ne z ekologijo še manj pa z varnostjo.
Pa ne vem, če ma država sploh kaj tukaj, ker je popolnoma pasivna, po moje sploh ni kadra, ki bi bil sposoben spisat pravilnik za koncesije, še manj pa nadzirat izvajanje pravilnika. Tko da miži na eno in pol oko. Kolko je v resnici postavljenih boj, če so res znotraj predpisanega območja, ni pravil glede velikosti blokov in ustreznosti štrika in boje, razdalje med bloki, ni pravil glede propadanja priveza, ni zavarovanja jahte, ki jo je privezano na bojo vrglo na skale, itd. Vse kar država nardi je, da pobere nekaj malega od pavšala od koncesij, ne da bi kak uradnik stopu ven iz pisarne. Izi money.
Nazadnje spremenil modro morje, dne Sr Jun 28, 2023 16:27, skupaj popravljeno 1 krat.
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Jun 28, 2023 16:25

1stofficer napisal/-a:Kok je kaj cena najema boj po zalivih letos?

Najdražje boje so za barke bavaria, ker je švabska :wink: :lol: :lol: :lol: malo heca :wink: pa ne zamerit :)
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Jun 28, 2023 16:29

Nikola T. napisal/-a:
H2O napisal/-a:
fakinx napisal/-a:Meni osebno je škoda denarja za take hece.

Ker si pač jadralec :twisted:

Ne zato ker je jadralec ampak zato, ker NI NAIVEN kajti boja ne nudi NIČESAR!!!!!
Ponoči ne moreš spat, ropota, ko trka v trup. Nikoli ne veš ali boš zjutraj še na boji ali te bo odtrgalo. Če te odtrga se jim jebe v3krasne... Po domače, nihče ne odgovarja za nobeno škodo pa tudi, če bi jim dokazal, da so te privezali na obroček za ključe in sukanec.

To se je sedaj razpaslov piratstvo z blagoslovom države in nima nobene veze ne z ekologijo še manj pa z varnostjo.

Jaz sem pred leti parkrat na boji prenočil in sem vedno čez bojo vrgel en otroški napihljiv obroč, da mi ni celo noč trkala ob trup :wink: :lol: ponk ponk ponk, ke jajca :lol: :lol:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 28, 2023 17:14

Nikola T. napisal/-a:To se je sedaj razpaslov piratstvo z blagoslovom države in nima nobene veze ne z ekologijo še manj pa z varnostjo.

Saj boje nikoli niso bile namenjene varnosti, ali ekologiji, ampak puljenju denarja od navtikov. Hrvatom grejo pač na qrac navtiki, ki (po njihovem mnenju) premalo zapravijo in ves čas razmišljajo, kako jim izpulit čim več denarja. Zato pa pravim, da je to igra, kdo bo koga.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Jun 28, 2023 17:45

H2O napisal/-a:
Nikola T. napisal/-a:To se je sedaj razpaslov piratstvo z blagoslovom države in nima nobene veze ne z ekologijo še manj pa z varnostjo.

Saj boje nikoli niso bile namenjene varnosti, ali ekologiji, ampak puljenju denarja od navtikov. Hrvatom grejo pač na qrac navtiki, ki (po njihovem mnenju) premalo zapravijo in ves čas razmišljajo, kako jim izpulit čim več denarja. Zato pa pravim, da je to igra, kdo bo koga.

Bravo,točno tako, sedi 5 :lol: :lol: :wink:
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jun 28, 2023 17:45

Hrvati z navtiko sluzijo odlicno, v to sem preprican. Cene privezov po marinah so visoke. Trgovine z navticno opremo so polne. Restavracije v marinah in po zalivih tudi. Servisne usluge so polno zasedene, cene zasoljene. Z nekimi bojami si sigurno ne resujejo ekonomije in si jo tudi ne bojo resili.

Je pa sranje, da se boje za barke, ki so vredne precej veliko tako salabajzersko obravnavajo kot pisete. Js bi jim prej nekako zaupal, po prebranem pa jim v bistvu ne vec ravno. Boje so torej povsod, tam se sidrat ne smes. Torej izbire nimas in tvegas. Je pa po drugi strani res, da za veliko nesrec z odtrganimi bojami se nisem slisal....

V kratkem obnavljam zavarovanje in bom posebej izpostavil vprasanje kaj v primeru ce se ti odpuli uradna boja in imas skodo. Porocam...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Jun 28, 2023 17:50

1stofficer napisal/-a:Hrvati z navtiko sluzijo odlicno, v to sem preprican. Cene privezov po marinah so visoke. Trgovine z navticno opremo so polne. Restavracije v marinah tudi. Servisne usluge so visoke in polno zasedene, cene zasoljene. Z nekimi bojami si sigurno ne resujejo ekonomije in si jo tudi ne bojo resili.

Je pa sranje, da se boje za barke, ki so vredne precej veliko tako salabajzersko obravnavajo kot pisete. Js bi jim prej nekako zaupal, po prebranem pa jim v bistvu ne vec ravno. Boje so torej povsod, tam se sidrat ne smes. Torej izbire nimas in tvegas. Je pa po drugi strani res, da za veliko nesrec z odtrganimi bojami se nisem slisal....

V kratkem obnavljam zavarovanje in bom ppsebej izpostavil vprasanje kaj v primeru ce se ti odpuli uradna boja in imas skodo. Porocam...

Kdo pravi da so boje povsod, če jih nočeš videt jih ni nikjer in zalivov brez boj je še vedno ogromno, tam pa jaz sidram in sem velikokrat sam in v miru, kot sam hočeš, tako je.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 28, 2023 18:04

1stofficer napisal/-a:Hrvati z navtiko sluzijo odlicno, v to sem preprican. Cene privezov po marinah so visoke. Trgovine z navticno opremo so polne. Restavracije v marinah in po zalivih tudi. Servisne usluge so polno zasedene, cene zasoljene.

Večina jadralcev (z izjemo čarteristov) redko hodi v marine in restavracije, pa če se le da sami vzdržujejo in popravljajo svoje barke. To gre seveda Hrvatom na qrac in pač razmišljajo, kako bi jim izpulili denar.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Sr Jun 28, 2023 19:18

Slučajno kdo ve, koliko pa stane koncesija?
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jun 28, 2023 19:20

H2O napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Hrvati z navtiko sluzijo odlicno, v to sem preprican. Cene privezov po marinah so visoke. Trgovine z navticno opremo so polne. Restavracije v marinah in po zalivih tudi. Servisne usluge so polno zasedene, cene zasoljene.

Večina jadralcev (z izjemo čarteristov) redko hodi v marine in restavracije, pa če se le da sami vzdržujejo in popravljajo svoje barke. To gre seveda Hrvatom na qrac in pač razmišljajo, kako bi jim izpulili denar.


H2O vse lepo in prav ampak rad provociras jadralce, po drugi strani pa to isto ocitas ostalim. Js recimo nimam niti slucajno talih izkusenj, ki jih omenjas. Posplosevanje in obsojanje povprek vodi v konflikte, ki so popolnoma nepotrebni in hkrati niso predmet naslovne debate o cenah boj!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov