Cena boje

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2761
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Jul 01, 2023 20:17

AEgir napisal/-a:Te dni ni prav dosti tujih jaht na vidiku. Večinoma hrvaške, pa kar veliko boj je praznih. Verjetno ker še ni prava sezona.


Podobno poroca kolega rjuhar. Guzve nobene. Cena privezov boje: Kolorat 23 eur, Ilovik 27 eur
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Jul 01, 2023 20:32

Boje imajo pač svoje cene, nič narobe, ljudi bi radi nekaj zaslužili :wink: in kaj ima navtik od tega da prenoči na boji, vidim da so nekaterim boje strašno pomembne, nudijo
nič, niti varnosti, tako je najbolje lastno sidro na pravem mestu spuščeno :D :)
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5113
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Jul 01, 2023 22:08

Alesjo za Ilovik se motiš. Na Iloviku so prvi na jadranu postavili boje. Postavili so jih domači gostinci zato, da so povečali obisk otoka obenem pa Ilovik nima varnega zaliva. Po sredini preliva je plovna pot. Gostilničarji, če so hoteli zadržati čimveč gostov so morali postaviti boje pred cca 20 leti. S tem mislim, da je bila smiselnost postavitve boj več kot upravičena. Zelo dolgo niso kasirali. Glede na vloženo delo in stroške za postavitev boj se je lokalnemu turizmu kljub temu, da niso kasirali krepko poznalo in izboljšalo obisk otoka.
Vsak večer, ko smo tam prenočili smo šli na obalo in če ne drugega vsaj kaj kupili, šli na pijačo, sladoled in kakšno sladico.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Jul 02, 2023 10:04

NT, to imaš prav, veliko let nazaj sem prenočil na boji na iloviku, res mi je celo noč tolkla boja po trupu, sem potem vrgel čez napihljiv obroč, da sem imel mir in zelo sem bil zadovoljen, ker so zjutraj odpeljali vsem smeti, to se mi je zgodilo samo tam.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Jul 02, 2023 12:50

Pa cerkev vsako uro nabija celo noc :evil:
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a MarjanT » Ne Jul 02, 2023 21:27

Jaz sem v penziji. Dokler sem delal sem se moral trudit celo leto, da je kaj ostalo in ne tri mesece v letu. Tudi dopusta si nisem mogel privoščiti toliko kot sedaj. Takrat sem tudi hodil po marinah in se vezal na boje, ker je bil dopust kratek. Sedaj imam veliko več časa, da sem na jadrnici. Prihodki so manjši in postal sem ''škrti Slovenac'', ki ne hodi v marine, na bojo se vežem le če ni druge izbire. In popolnoma nič ne pogrešam marin.
Kar se tiče teme - cena boje- na Silbi Sv.Ante 4€ na meter (too much), Prvič Luka 2,8 €/m.
Jadranje je odklop
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a andrejv » Po Jul 03, 2023 00:11

Nikola T. napisal/-a:Alesjo za Ilovik se motiš. Na Iloviku so prvi na jadranu postavili boje. Postavili so jih domači gostinci zato, da so povečali obisk otoka obenem pa Ilovik nima varnega zaliva. Po sredini preliva je ploGostilničarji, če so hoteli zadržati čimveč gostov so morali postaviti boje pred cca 20 leti.


Za boje ne vem točno kdaj so bile postavljene vem pa (imamo zapis v ladijskem dnevniku iz leta 1979, ki ga je zapisal moj oče tistega leta na našem jadranju po Jadranu), da so že leta 1979 na Iloviku računali privez na obalo (brez muringov, na svojem sidru). Pobirala ga je turistična zajednica.
Po zapisih iz istega dnevnika je bil to edini privez, ki smo ga tisto leto plačali. Aci marin tedaj še ni bilo, bile so marine v Portorožu, Punatu, Biogradu na moru. Za Zeleno laguno nisem čisto prepričan, morda je že bila.
AS
Admiral
Prispevkov: 614
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 23:20

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a AS » So Jul 08, 2023 16:34

Danes boja pred marino Rogoznica za vse dolžine 60 Eur. Lansko leto je bila 300 kn.....
Kariera
Viceadmiral
Prispevkov: 521
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 09:04

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a Kariera » Po Jul 10, 2023 09:00

Premuda včeraj, 4€/meter...30% polnih. Plus veliko točeno 2,9€ 8)
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a Domi » Po Jul 10, 2023 10:33

Kariera napisal/-a:Premuda včeraj, 4€/meter...30% polnih.

Drago
Kariera napisal/-a:Plus veliko točeno 2,9€ 8)

Poceni
Uporabniški avatar
snwl
Admiral
Prispevkov: 604
Pridružen: To Okt 26, 2010 14:26

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a snwl » Po Jul 10, 2023 12:36

Marina Mali Lošinj za 10m 51€. V primerjavi s tem so cene boj oderuške. :evil: :evil: :evil:
...Don't take life too seriously . No one gets out alive! ...
...Never sail with a crew who can't sing!...
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a hrošč » Po Jul 10, 2023 17:12

Tudi oz prav cez noc tako prazno na Premudi? Pivo je bilo sicer lani ali predlani 15kn, a tudi to je se vedno zeloo korektna cena, sploh za otok.

Mimogrede, Meni je zanimivo, da ima ena od charter firm v Vrsarju na nedeljo popoldan slabo polovico bark v bazi, praznih. Tudi se vsaj pol prostih za prva dva tedna avgusta, glede na njihovo stran. Nenavadno? Kako ostali drugje opazate?
adriaboy
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: To Avg 03, 2010 12:25
Kraj: Šempeter

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a adriaboy » To Jul 11, 2023 12:29

AS napisal/-a:Danes boja pred marino Rogoznica za vse dolžine 60 Eur. Lansko leto je bila 300 kn.....


no, pa pravite, da hrvati dražijo. boja iz lanskih 300, šla letos na 60 :!: :lol:
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a Lure » To Jul 11, 2023 12:42

Opažanja po dveh tednih od Izole do Lastova je da je precej manj charterja zunaj kot lani. Še na Drveniku in Paklenih ni bilo nobene gneče. Očitno navtika letos ne teče tako dobro kot lani v prvem "pokoronskem" letu.

Pa da opravičim objavo: boja v Panteri za 13m je bila 48eur. Druge pa letos ne bom več rabil. :D
Nazadnje spremenil Lure, dne To Jul 11, 2023 14:54, skupaj popravljeno 1 krat.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2272
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Cena boje

OdgovorNapisal/-a CAR » To Jul 11, 2023 13:38

Lure se strinjam tudi jaz opažam od Raba do Lastova, da je manj gneče čarterskih bark kot lansko leto, pa plujem v enakem terminu. Včeraj sem govoril s kolegom, ki so bukirali katamaran 450 že pozimi so plačali 11.000 eur, sedaj pa jih dobiš tudi za 5,000 last minute, seveda enaka velikost.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti