Moj kamin in dobrote ki tam nastanejo

Vse o kuhinji na vodi, ob vodi ali doma. Preberete lahko zanimive recepte in nasvete.

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Moj kamin in dobrote ki tam nastanejo

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Jan 14, 2021 17:37

Ej, hudo !

bravo !!!!
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Moj kamin in dobrote ki tam nastanejo

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Jan 17, 2021 09:12

Tudi mi smo jedli 2.januar 2021, za nekoga teško pričakovao, regrad z jajci in ocvirki. :lol: Naslednji dan je padel sneg.
mašinfirer
Tjaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 10:16

Re:

OdgovorNapisal/-a Tjaz » Ne Jan 23, 2022 18:12

MarjanT napisal/-a:Včeraj smo se zopet srečali pri Alesjotu, ter uničili del skupnega ulova. Alesajo je v kaminu pripravil kalamare v glinastem loncu.

Slika

Po skoraj treh urah kuhanja, je v loncu nastala čorba, ki je izgledala takole

Slika

Na krožniku pa tako

Slika

Bilo je odlično, teknilo nam je, tudi družba je bila super

Slika

Malo sem prebiral kulinaricne podvige in našel to! Lahko kdo napiše malo več o tem receptu? Izgleda vrhunsko!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Re:

OdgovorNapisal/-a alesjo » To Jan 25, 2022 20:37

Malo sem prebiral kulinaricne podvige in našel to! Lahko kdo napiše malo več o tem receptu? Izgleda vrhunsko!

Recept za to slastno čorbo je moj, ampak ti ga težko opišem, ker to je bilo kuhano po občutku in razpoložljivih sestavinah. Nekako pa je tako: na olivcu popražiš čebulo, zatem dodaš narezane jadranske lignje, nekaj korenja, olive, česen, peteršilj,olupljene sveže kozice, pa malo krompirja, domača paradižnikova mezga in malo slanih sardonov, tudi malo domače malvazije, po domače rečeno, če daš noter dobre stvari ne sme bit slabo, in nazadnje kuhano z ljubeznijo do morske hrane počasi v kaminu na drva ter v lončeni posodi, pa dober tek t želim :) l.p.alesjo
Tjaz
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 131
Pridružen: Ne Jun 23, 2013 10:16

Re: Moj kamin in dobrote ki tam nastanejo

OdgovorNapisal/-a Tjaz » Če Jan 27, 2022 20:06

Zgleda vrhunsko in bom definitivno poskusil enkrat!! Hvala za recept! Od kar sem videl slike se mi nonstop cedijo sline :D :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost