Liker lavanda (sivka)

Vse o kuhinji na vodi, ob vodi ali doma. Preberete lahko zanimive recepte in nasvete.

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Liker lavanda (sivka)

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Sep 23, 2020 17:06

Naj povem kako jaz naredim liker iz lavande. Osnova je domač tropinovec, lahko uporabimo tudi sadjevec, gremo dalje :) naberem cca 100 svežih cvetov lavande katere zalijem z 5l šnopsa :)
Slika
Cvete namakam cca 10 dni nato jih odstranim in vsebino prelijem v drugo posodo, nato prevrem 2l vode, ko se ohladi dodam 1,5kg akacijevega medu in dve vrečki vanilijevega sladkorja in vse skupaj zmešam. Če je premalo sladko lahko dodamo še malo sladkorja, pač po okusu posameznika.
Slika
Ko je likerček narejen ga srknemo po potrebi, najboljši pa je v družbi, da ne pijemo sami. :D
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Liker lavanda (sivka)

OdgovorNapisal/-a igorb » Sr Sep 23, 2020 20:07

alesjo ali si razmislil o drugi moznosti,vzames dober domac sadjevec tak brez cukra in ga pijes med grmovjem lavande vohas cvetove in se delo si prihraniš
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2759
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Liker lavanda (sivka)

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Sep 23, 2020 20:10

Super hvala, bo za probat !
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Liker lavanda (sivka)

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Sep 24, 2020 10:29

igorb napisal/-a:alesjo ali si razmislil o drugi moznosti,vzames dober domac sadjevec tak brez cukra in ga pijes med grmovjem lavande vohas cvetove in se delo si prihraniš

Ja, mogoče, ampak upam, da me kaj takega ne bo doletelo :wink: a si predstavljaš ti mene kako ležim med grmovjem lavande in pijem šnops :lol: vsak ko bi šel mimo, ajaj temu se je utrgalo :lol: :lol:
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Liker lavanda (sivka)

OdgovorNapisal/-a igorb » Če Sep 24, 2020 15:27

ne šnops sadjevec,in itak si na koncu vasi tam pod tvojo lopo bi bila to kraska idila,uni z ljubljane bi placali da lahko gledajo

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov