Ali vam ribarnica očisti ribe?

Vse o kuhinji na vodi, ob vodi ali doma. Preberete lahko zanimive recepte in nasvete.

Moderatorji: moderator2, moderator

Sandi__
Kapitan
Prispevkov: 154
Pridružen: Po Nov 07, 2011 23:11

Ali vam ribarnica očisti ribe?

OdgovorNapisal/-a Sandi__ » To Dec 28, 2021 13:17

Vedno imam slab občutek, kadar dam ribarnici očistiti divjake. Mislim takrat, ko ribarnica prodaja gojene in divjake orade ali brancine. Kako delate vi?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Ali vam ribarnica očisti ribe?

OdgovorNapisal/-a H2O » To Dec 28, 2021 14:24

Zakaj imaš slab občutek? A se bojiš, da bi ti podtaknili gojeno ribo?

Jaz kupim kar precej rib (vedno v isti ribarnici) in sem jim že na začetku povedal, da me ne bodo več videli, čim me bodo poskušali nategnit. Pa ne govorim o tem, da bi mi podtaknili drugo ribo, kot sem jo plačal, ampak že, če mi bodo rekli, da je riba sveža, čeprav ni. Do zdaj me še nikoli niso nategnili 8)

Če katera riba, ki sem jo hotel kupit kdaj ni bila sveža, so mi to po pravici povedali in mi raje predlagali drugo.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Ali vam ribarnica očisti ribe?

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Dec 28, 2021 16:02

Če bi že hotel kupiti ribo jo pogledam in povoham predno se odločim za nakup. Prodajalca NE SPRAŠUJEM NIČESAR, ker on samo prodaja prinešeno blago. Večinoma so hitro šokirane ribe boljše za kupit v ribarnici kot "sveže", zato ne vidim poante te teme !??
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Ali vam ribarnica očisti ribe?

OdgovorNapisal/-a H2O » To Dec 28, 2021 16:41

Nikola T. napisal/-a:Če bi že hotel kupiti ribo jo pogledam in povoham predno se odločim za nakup.

Prodajalci rib poznajo finte, da riba izgleda sveža (in ne smrdi), čeprav ni. Ponavadi ugotoviš, da ni sveža šele, ko jo pripraviš in poskusiš.

Nikola T. napisal/-a:Prodajalca NE SPRAŠUJEM NIČESAR, ker on samo prodaja prinešeno blago.

Ampak, če si redna (in dobra) stranka, je manjša verjetnost, da te bo nategnil, ker se pač zaveda, da bo izgubil dobro stranko.
Sandi__
Kapitan
Prispevkov: 154
Pridružen: Po Nov 07, 2011 23:11

Re: Ali vam ribarnica očisti ribe?

OdgovorNapisal/-a Sandi__ » Sr Dec 29, 2021 10:25

Nikola T. napisal/-a:Če bi že hotel kupiti ribo jo pogledam in povoham predno se odločim za nakup. Prodajalca NE SPRAŠUJEM NIČESAR, ker on samo prodaja prinešeno blago. Večinoma so hitro šokirane ribe boljše za kupit v ribarnici kot "sveže", zato ne vidim poante te teme !??


Jaz ne vidim poante tvojega komentarja, ker je v bistvu off-topic. Vprašanje je, ali po izboru po tvojem kriteriju prodajalcu odgovoriš z da/ne na vprašanje, ali ti jih očisti.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Ali vam ribarnica očisti ribe?

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Dec 29, 2021 10:36

Potem pa drugič eksplicitno postavi vprašanje, da ga bomo razumeli. Sicer je pa malo mimo, da sprašuješ na forumu ali naj ti očistijo ribo ali ne in ne vidim prav nobene veze ali ti očistijo divjaka ali gojeno ribo. Če prodajalec pred teboj očisti ribo kaj ima to veze? Ribo si itak sam izbral.
Sandi__
Kapitan
Prispevkov: 154
Pridružen: Po Nov 07, 2011 23:11

Re: Ali vam ribarnica očisti ribe?

OdgovorNapisal/-a Sandi__ » Sr Dec 29, 2021 10:56

Oprosti, še vedno nisem dovolj natančen. Ribe ne čisti pred kupcem, ampak nekje v v ozadju.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Ali vam ribarnica očisti ribe?

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Dec 29, 2021 15:56

E jebi ga sad. :lol:
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: Ali vam ribarnica očisti ribe?

OdgovorNapisal/-a nac » Če Dec 30, 2021 00:29

...pa ne samo,da ti jih zamenja,še “spizdi” ti joh lahko....zzzzzk skozi zadnja vrata i...nema više ni divje ni domače ribe...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti