Pokaži svojo pico, kruh in ostalo iz ladijske pečice, pizza

Vse o kuhinji na vodi, ob vodi ali doma. Preberete lahko zanimive recepte in nasvete.

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Pokaži svojo pico, kruh in ostalo iz ladijske pečice, pizza

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Mar 20, 2012 19:00

V ladijski pečici smo zelo poredko pekli saj uspeh ni bil nikoli zagotovljen. Večinoma se je jed spodaj prižgala, zgoraj pa še ni bila pečena. Peka kruha ali pice pa je bila skoraj nemogoča, dokler nisem predelal pečice in dosegel rezultate kot jih vidite v nadaljevanju.

Upam,da tudi ostali pokažete svoje mojstrovine spečene v ladijski pečici.

Najprej sem zmesil testo in ga pregnetel
Slika

Najpomembnejša skrivnost predelave se skriva tukaj. Na spodnjo rešetko sem pritrdil kos inoxa, ki skrbi za to, da se toplota namesto direktno navzgor preusmeri bolj ob stran. Obenem prepreči, da bi ogenj direktno segreval posodo. Velikost te pločevine mora biti takšna, da je od zadnje stene odmaknjen najmanj 1cm, ostale dimenzije pa vidite iz slike. Da sem dosegel malo močnejši ogenj sem z bakreno žičko, ki sem jo potegnil iz navadnega licy kabla in purol pasto spoliral dizo in jo s tem rahlo povečal.
Slika

Izdelal sem inox pladenj po meri pečice, ki mi zelo prav pride, kadar imam na barki veliko lačno družbo. Tukaj pa sem jo uporabil za podstavek pladnja za pico.
Slika

V pladenj nalijem dober centimeter vode. Več ni potrebno.
Slika

Pustim, da se pečica čimbolj segreje in medtem pripravim pico.
Slika

Detalje okoli pice itak poznate vsi, zato se bom tu raje učil od ostalih. :D
Slika

Pladenj s pripravljeno pico postavim na nogice, ki ste jih videli nataknjene na rob spodnjega pladnja. Med zgornjim in spodnjim pladnjem je kakšen centimeter prostora, da se temperatura enakomerno porazdeli. S tem ko sem pladenj dvignil pod vrh, sem dosegel, da se je pica lepo spekla tudi od zgoraj pa čeprav nimam dodatnega gorilnika. Moram reči, da niti zgornji gorilnik ne bi dosti pomagal, saj je pri večini pečic potrebno imeti ob prižganem grilu priprta vratica, obenem pa ne smeta biti vključena oba gorilnika (spodaj in zgoraj) hkrati.
Slika

Prva pečena pica. Nisem si je upal preveč dolgo peči, ker nisem vedel kakšna je spodaj. Strah je bil odveč, saj bi se lahko ne da bi se zažgala še malce pekla.
Slika

In druga pica. Ta je že boljša in moram reči, da mi je rezultat dal zagona za naslednje ladijske peke.
Slika

Pica je bila tako dobra, da je nisem imel prej časa slikati še od spodaj. Zadnji hip jo slikam
Slika

No sedaj pa pokaži še ti svojo.... pico
LP NT :D
blze
Admiral
Prispevkov: 942
Pridružen: Ne Maj 02, 2010 17:41
Kraj: Il. Bistrica-Selce
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blze » To Mar 20, 2012 19:44

Bravo, bravo! Pravi picopek :D
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » To Mar 20, 2012 19:52

.

Madonca, kako naj potem človek shujša!
Imam že apetit, a dostavljaš tudi kot "Halo PIZZA".

Daj, objavi telefonsko!

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Mar 20, 2012 20:22

Pajer1 samo boš kriv, če je ne boš deležen. Pa veš zakaj? Ker moraš samo priti pa jo naredim. Najslajša bo po kakšnem ribolovu. Upam, da se kmalu vidimo na vodi.
LP NT
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Mar 20, 2012 20:26

Mljask NT. Bravo za tale pizza kurs. Se pa sprašujem, zakaj so tiste okrogle odprtine v dvojnem dnu pečice. Mogoče ne bi bilo napak tja naliti malo vode, da bi sopara naredila svoje.
Jaz sem že pred časom sprobal pečico s kalamari-pojedino, ki je odlično uspela. Edino priporočam, da pečico prižgete takoj, ko vam zakruli v želodcu, saj rabi kar nekaj časa, da se ogreje na delavno temperaturo.
Pekač sem vstavil na sredino pečice in ni bilo težav s pregrevanjem dna.

Še recept:
Pekač premažeš z olivnim oljem in koščkom masla. Prva plast je na kolobarje narezan por, druga plast pa mešano, napol kuhan krompir in narezani kalamari ali hobotnica ipd. Vse skupaj začinim s poprom in celim česnom, paradižnikom ali drugimi začimbami in zelenjavo, ki je na razpolago. Po želji seveda.
Ko je pečeno, še malo dosolim in pokapam z olivnim oljem in okrasim z limono, ki ima tudi svojo funkcijo.
Zraven, na fotki, domači radič v solati in tekočine po želji. Meni tu zraven najbolj sede malvazija, traminec, renski rizling, briška rebula ali kaj podobnega. Samo ti maštaj! Na fotki pa verjeli ali ne, pijeva s kolegom njegov domači Čateški cviček.
Dober tek!


Slika

Slika
Nazadnje spremenil Marchi, dne To Mar 20, 2012 21:55, skupaj popravljeno 2 krat.
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

OdgovorNapisal/-a val » To Mar 20, 2012 21:34

Marchi kje si že ti privezan??
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Mar 20, 2012 21:50

VAL, nekje v Francoski Polineziji, zaliva pa ne izdam. :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Mar 21, 2012 06:53

StaneC me je prosil, da prilepim slike Stane naj pa še kaj napiše.

Živjo!
Saj veš, ne trudim se preveč, da bi osvojil nalaganje slik na Morjeplovca, raje po bolj enostavni liniji. Če se ti zdi pa objavi našega picopeka in našo pico v zalivu na južni strani Ilovika,na moškem plovu od Pule okoli Ilovika do Lošinja in nazaj.
l.p. Stane

Mojster riše na platno ...pardon testo.
Slika

Slika

Mhmmm.
Slika

"Ali jo naj dam na mizo ali na steno?", tako je lepa naša slika... pardon pica.
Slika

Komentar dodal NT
StaneC napiši svojega in ga umestim, pa še kaj dodaj.
LP NT
:D
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Mar 21, 2012 07:03

Marchi napisal/-a:....Se pa sprašujem, zakaj so tiste okrogle odprtine v dvojnem dnu pečice.
...Pekač sem vstavil na sredino pečice in ni bilo težav s pregrevanjem dna.

Marchi odlične mediteranske sestavine. Moram probat.

- Tisto je dovod zraka in ne drži vode.
- Tudi jaz sem sprobaval vse živo, samo sira mi pa ni nikoli zapeklo kot bi želel, saj je bila pica prej od spodaj zažgana kot zgoraj zapečena, pa tudi, če jo daš na sredino ali bolj pod vrh. Marchi poskusi samo dodati v pečico tisti pleh spodaj pa boš videl, da bo sirček bolj zapečen. Nekako je treba doseči višjo temperaturo od zgoraj. Če sem uporabil originalni pladenj (kot je na tvojih slikah) mi tudi ni zapeklo, ker ima pladenj levo in desno samo nekaj majhnih lukenj kar ne zadostuje, da bi se bistveno povišala temperatura pod vrhom.
LP NT :D
Uporabniški avatar
BohVar
Kapitan
Prispevkov: 183
Pridružen: To Apr 20, 2010 15:02
Kraj: Okolica LJ

OdgovorNapisal/-a BohVar » Sr Mar 21, 2012 08:07

@Marchi: Čateški cviček in Švedski SNUS ("fuga") :lol: :twisted:
Hodi v planine in plovi po morju dokler je še čas, ker prišel bo čas, ko ne bo več čas, in kmalu bo ta čas!
stanec
Kapitan
Prispevkov: 166
Pridružen: Ne Nov 21, 2010 17:29
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a stanec » Sr Mar 21, 2012 12:39

Tale naša pica je bila fenomenalna! Večkrat smo se malo heceli,da pa bi morda še pico spekli na barki,saj imamo vse pogoje.Pa ni bilo nikoli pravega posluha s strani žene.

Jeseni lanskega leta pa smo imeli nekajdnevni moški plov in na predlog,da bomo pekli tudi pico,je bilo veliko navdušenje,saj jesti svežo pico nekje v divjini za nekatere, ni vsak dan.
Imeli smo že narejeno pakirano testo,samo še malo obloge,pa je bila na mizi.
Očitno imam odlično pečico, saj se je zapekla bolje kot doma.
Na mizi pa je že čez nekaj minut ni bilo več.
z vetrom v laseh
al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Sep 16, 2012 14:39

Ni ravno nek kulinarični presežek a feta, malo olivčka, paprika in paradižnik... lepo v folijo in v pečico.
Zraven bevanda, svež kruh (al pa star malo popečen) pa je.
By moja kuharica

Slika
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Ne Mar 02, 2014 16:39

Če sem si zaradi koga želela znati prilepiti fotke na forum, je bil to N.Tesla.
In zdaj, ko to znam, ga pa ni!
Moj kruh.
Na barki. Iz ladijske pečičice. Nič predelane.
Kakšen bi šele bil, če bi pečico NT v roke dobil?

Slika
Slika
Slika
Nazadnje spremenil od kapitana zena, dne Sr Mar 05, 2014 09:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Ne Mar 02, 2014 16:44

Kozje stegno by kapitan. Seveda iz pečice.
Slika
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Mar 02, 2014 20:40

Priden kapitan :) in od kapitana žena, sem postal lačen, še dobro da bo kmalu kuhano, (rižota, ligenj, sipa in kozice) :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta