Deli za Volvo Penta

Seznam trgovin, kjer lahko kupimo vse kar je povezano z navtiko. Vključeni so slovenski in ostali svetovni trgovci ter tudi navtične internetne trgovine.

Moderatorji: moderator2, moderator, Matejc

Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 556
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Deli za Volvo Penta

OdgovorNapisal/-a Kovač » Ne Jan 30, 2022 21:45

Zanima me kje imate dobre izkušnje z nakupom rezervnih delov za motorje Volvo.

Rabil bom malo svetovanja in dober support pri nakupu delov za servis S drive pogona in tesnilno gumo.

Da ne omenjam trgovine na obrobju Kopra, ko sem bil lani kr nekako razočaran nad aroganco in celo na nek način norčevanjem, kaj se gremo mi celinci navtiko...

Pa sem si rekel, da če bo le možno, ne kupim pri njih ničesar več.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Deli za Volvo Penta

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Jan 30, 2022 22:00

Če boš sam šraufal, potem moraš itak naštudirat part listo in workshop manual za tvoj motor. Poišči na internetu.
In potem boš naročal dele s številko rezervnega dela, kjer koli ti bo želja. Vsi večji dobavitelji imajo ok cene, kakšen majhen posrednik pa pač še svojo maržo.
Najbolj pa se mi je obneslo, da sem stvari prepustil serviserju in je dele dobil ceneje, kot bi jih jaz kjerkoli. Naročil je tudi kaj, kar sem potem sam zmontiral :wink: . Mateja sem ti že omenil, prej pa mi je šraufal Željko iz Pule, ki mi je npr. svetoval, naj ne kupujem original Volvo filtrov za olje in dizel ampak Perkins, ki so pol cenejši. Ista roba 8)

Kateri motor imaš? in Kateri S-drive?
Kovač
Viceadmiral
Prispevkov: 556
Pridružen: Sr Okt 02, 2019 22:01

Re: Deli za Volvo Penta

OdgovorNapisal/-a Kovač » Ne Jan 30, 2022 22:11

imam motor : Volvo Penta 2002
S-drive: Volvo Penta 120 SB 22:1
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Deli za Volvo Penta

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Jan 30, 2022 23:02

Kovač napisal/-a:imam motor : Volvo Penta 2002
S-drive: Volvo Penta 120 SB 22:1

Mogoče ti bo kaj prav prišlo

Volvo Penta 2002 workshop manuals
https://drive.google.com/file/d/19MrCRO ... zva7d/view


Repair kit za sdrive 120sb
https://www.volvopentashop.com/epc/sl-S ... 26000_9900

https://www.volvopentashop.com/epc/sl-S ... 26000_4400
AS
Admiral
Prispevkov: 614
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 23:20

Re: Deli za Volvo Penta

OdgovorNapisal/-a AS » Sr Feb 09, 2022 22:36

Marchi napisal/-a:Če boš sam šraufal, potem moraš itak naštudirat part listo in workshop manual za tvoj motor. Poišči na internetu.
In potem boš naročal dele s številko rezervnega dela, kjer koli ti bo želja. Vsi večji dobavitelji imajo ok cene, kakšen majhen posrednik pa pač še svojo maržo.
Najbolj pa se mi je obneslo, da sem stvari prepustil serviserju in je dele dobil ceneje, kot bi jih jaz kjerkoli. Naročil je tudi kaj, kar sem potem sam zmontiral :wink: . Mateja sem ti že omenil, prej pa mi je šraufal Željko iz Pule, ki mi je npr. svetoval, naj ne kupujem original Volvo filtrov za olje in dizel ampak Perkins, ki so pol cenejši. Ista roba 8)

Kateri motor imaš? in Kateri S-drive?


Mi lahko pomagaš; kje najdeš Perkinsove filtre ? Oz kako bi vedel kateri so pravi za Volvo D 6 .?
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Deli za Volvo Penta

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Feb 10, 2022 07:48

Jaz vse kupujem tukaj že vsa leta.
Pri izbiri poštnine je opcija, da je ta nekaj eur višja in ne plačaš DDV in ostalih pristojbin od kar niso več v EU.
Do sedaj vedno prišlo točno, vse kar sem naročil....


https://www.parts4engines.com/
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Deli za Volvo Penta

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Feb 10, 2022 08:06

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Deli za Volvo Penta

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Feb 10, 2022 09:45

AS napisal/-a:Mi lahko pomagaš; kje najdeš Perkinsove filtre ? Oz kako bi vedel kateri so pravi za Volvo D 6 .?

Kjerkoli prodajajo Volvo dele, napiši model motorja in povprašaj za Perkins filtre.
Nazadnje sem jih kupoval v Puli pri Željkotu. Imam pa samo njegovo telefonsko št. Ne vem pa kako se imenuje njegova štacuna. Povprašam in napišem tu.
Bilo je celo tako, da sem ga prej poklical in se zmenil, da mi zalogo filtrov za 5 let dostavi kar v marino. Na poti iz Italije na jug, sem naredil pit stop v Puli v Bunarini, spil pivo in prevzel škatlo z zalogo filtov in še eno rundo olja. Ker se nisva dobro razumela, je mislil, da mi bo naredil še menjavo olja, pa sem to potem sam. Ni kompliciral. Sem pa verjetno imel srečo s tajmingom, da nisem čakal več kot eno uro. Cena Perkins filtrov je bila vsaj pol cene Volvo filtrov. Olje pa je bilo tudi ne-Volvo in zato precej cenejše.

Glede na model motorja, pogooglaj "perkins oil filter Volvo Penta D 6....." pa boš našel.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4390
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

Re: Deli za Volvo Penta

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Feb 10, 2022 10:26

Kot že 100x napisano...volvo, perkins, caterpillar, cummins....so firme ki izdelujejo motorje in ne fitrov. Filtre za ta podjetja izdelujejo Mahle, Mann, Donaldson, Fleetguard, Fiamm....z njihovim logom in X kratno ceno. Malo se je treba potruditi in najti ustrezen filter na trgu ali pri specializiranih prodajalcih, ki imajo filtracijo v malem prstu...jaz že dolga leta vse kupujem v Prima filtertehniki...cena sitnica :wink:
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Deli za Volvo Penta

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Feb 10, 2022 10:46

Tole je naslov
BRODSKI MOTORI
OBRT ZA POPRAVAK I ODRŽAVANJE BRODSKIH MOTORA
ŽELJKO MARINIĆ
TRŠĆANSKA UL. 20, 52100 PULA
sandramarinic@net.hr

Tako kot pravi grega, je pametno za svoj motor malo raziskat šifre za potrošni material. Nekaj se prišpara.
Recimo za Perkins olni filter sem dal cca 6€, enkrat pa nisem hotel komplicirat in iskat, sem pa v marini Vrsar dal cca 25€ za Volvo oil filter. Niso velike cifre, sploh za navtiko, ampak mal se bedast počutiš, kot tudi sicer v navtiki vsepovsod, ko gre za cifre :lol: :?
AS
Admiral
Prispevkov: 614
Pridružen: Ne Jul 18, 2010 23:20

Re: Deli za Volvo Penta

OdgovorNapisal/-a AS » Pe Feb 11, 2022 16:08

Super,hvala vam vsem. Sem na brzino pobrskal, tega je res dosti. Največji problem bo najti ustrezne filtre ampak bom že.
Olje tako ali tako že dolgo nimam več od Volvota.
Kaj pa cinki ? So tudi dobre zamenjave za njihove ?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov