Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jan 30, 2020 16:06

Odprimo novo temo ,prikolice in lahki priklopniki ter potrebni izpiti in pjača..pa se bomo tam mal o dirkah čolnov pomenili..
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Jan 30, 2020 22:46

Eh Polanc, včasih je potrebno, sedaj pa ne bomo več smetili, imamo drugo temo o istem problemu skoraj.

Če admin smatra, da v dveh straneh ni napisano nič koristnega (res niso dirke ampak prevoz na dirke), lahko komot pobriše.... zdaj bomo pa pridni :oops:
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Jan 31, 2020 08:04

thundercat napisal/-a:Ok.
Za tole ste porabl 2 strani.
Lahko kaj blizje temi?


brez zamere, ampak za tebe zakoni ne veljajo. tako državni kot tudi ne fizikalni.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Jan 31, 2020 08:08

franc5e napisal/-a:Seveda, BE je eno, B je drugo, lahki priklopnik je eno, "nelahki" priklopnik pa drugo, točno se ve, kaj spada pod BE.


no, ni temu tako. Včeraj sem govoril z osebo (uradno), ki je več kot 20 let v tem, večinoma ravno v tem. in mi je rekel, da karkoli vleče avto, če je fizična oseba, nima veze z 0.0, tudi če je BE.

ko sm pokazal zakon da je BE tudi v 105 členu povzet, je pa bilo rečeno, da je to novo. no spodaj piše da je že par let tako.

sedaj se pa pojdi....zgleda da bom naslovil vse skupaj na kakšno institucijo, za uradno razlago. ne more biti, da tako enostaven zakon kot je Zvcp lahko vsak po svoje tolmači!
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Jan 31, 2020 09:25

Ni tako in ne more biti, taka oseba sem tudi jaz, lahko pa daš v presojo na infrastrukturno ministrstvo....lp
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Jan 31, 2020 09:27

franc5e napisal/-a:Ni tako in ne more biti, taka oseba sem tudi jaz, lahko pa daš v presojo na infrastrukturno ministrstvo....lp


Mislim, da te pa čist nisem razumel sedaj, kaj točno si vprašal.. :?:
McKenzy
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 137
Pridružen: So Feb 08, 2014 20:17

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a McKenzy » Pe Jan 31, 2020 11:37

kr3mn1 napisal/-a:
franc5e napisal/-a:Seveda, BE je eno, B je drugo, lahki priklopnik je eno, "nelahki" priklopnik pa drugo, točno se ve, kaj spada pod BE.


no, ni temu tako. Včeraj sem govoril z osebo (uradno), ki je več kot 20 let v tem, večinoma ravno v tem. in mi je rekel, da karkoli vleče avto, če je fizična oseba, nima veze z 0.0, tudi če je BE.

ko sm pokazal zakon da je BE tudi v 105 členu povzet, je pa bilo rečeno, da je to novo. no spodaj piše da je že par let tako.

sedaj se pa pojdi....zgleda da bom naslovil vse skupaj na kakšno institucijo, za uradno razlago. ne more biti, da tako enostaven zakon kot je Zvcp lahko vsak po svoje tolmači!



Tudi sam sem povprašal osebo v modrem, ki se dnevno ukvarja z prekrškarji-pa mi je zagotovil, da je že kr nekaj let, da mora oseba imeti o,ooo promila ne glede kakšen je priklopnik in kdo ga vozi.

Sem pa že par postov nazaj napisal, da moram podaljševat kodo 95-temeljno poklicno kvalifikacijo in na enem izmed predavanj je nastal cel vik in krik, ko nam je predavatelj omenil zgoraj napisano-je rekel, fantje, to je na novo-je bilo pa to nekaj let nazaj.

Zdej pa bodi pameten.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a Darh » Pe Jan 31, 2020 11:51

No meni je pa tudi danes en policaj, sicer dela na OKC Ljubljana, da bo delal izpit EkB, ker je kupil vecji coln, da je 0,0 pr voznji kakrsnekoli prikolice in da bos sedaj lahko peljal avto 3500 NDM in prikolico 4000 NDM, da bo lahko skupna 7500, zaradi Nemcije, smo v nekem navzkrizju. To so mu tudi na izpitnem centru rekli, ko se je ta teden prijavil na cpp.
Franc5 , pozanimaj se še ti, če to res drži, k si v teh vodah zaposlen.
Se policaji ne vedo tocno.
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a pinosat » Pe Jan 31, 2020 13:51

...in pol se čudimo, če nihče ne ve točno, eno leto po sprejetju novega zakona, kako bo letos s plačevanjem paušala na Hrvaškem... :roll: :roll: :roll: vsebina ista, embalaža drugačna, vsak po svoje ...policaj bi to moral vedet iz prve :lol: :lol:

mimogrede, Thundercat, se še ti niso javili, iz kluba ?
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Jan 31, 2020 16:28

Darh napisal/-a:... in da bos sedaj lahko peljal avto 3500 NDM in prikolico 4000 NDM, da bo lahko skupna 7500,...

Morda kdo ve s katerim avtom NDM 3.500 kg, bi lahko peljal prikolico NDM 4.000 kg :?:

Kolikor mi je znano takšnih avtov ni :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a Darh » Pe Jan 31, 2020 17:02

To naj bi spremenil zaradi Nemcev, ker tam lahko peljes 7500, nevem pa jaz s kaksnim avtom lahko peljes. To mi je danes omenil zato pa sem apeliral na Franca da preveri oz se pozanima,ki je blizje tem zakonom kot jaz.
Imam opravljene vse kategorije razen D, tko da glede tega se mi ni treba ubadat prav veliko kaj lahko peljem in kaj ne, samo alkota ne sme biti. :wink:
Lpd
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Pe Jan 31, 2020 18:07

jozko napisal/-a:
Darh napisal/-a:... in da bos sedaj lahko peljal avto 3500 NDM in prikolico 4000 NDM, da bo lahko skupna 7500,...

Morda kdo ve s katerim avtom NDM 3.500 kg, bi lahko peljal prikolico NDM 4.000 kg :?:

Kolikor mi je znano takšnih avtov ni :idea:


Kolikor je meni znano, je to dovoljenje v smislu počitniških-kamper vozil.
Zapneš boljšega kemperja, zadaj prikolico z avtom, motorji, kolesi,itd, ker kemper je itak potem v kampu nameščen, ali pa dober čoln zadaj, pa je teža tukaj.

Tudi osnovni izpit se je teža povečala na 4.250kg. Kemper 3.500kg plus lahki priklopnik 750kg.

Zdaj pa udri z rekla kazala!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Jan 31, 2020 18:57

pajer1 se strinjam, samo običajno so taki "kamperji" večji in težji :!:

Posledično je zanje že potreben izpit kategorije C :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Jan 31, 2020 19:21

Hm, nikjer izrecno ne piše, ampak skupina vozil naj bi res bila 0.0, to pomeni tudi traktor in prikolica, clio in lahki priklopnik, bom pa zdaj jaz na ministrstvu preveril pri naših...zanimivo, pri nas napišemo zakon tako, da si ga lahko vsak po svoje razlaga.

Svašta, drugi teden bomo sigurni... lep vikend

Veste kako je Marija Terezija pisala zakone? Ko je zakon bil napisan je poklicala kmeta in ko ga je ta razumel, je potem zakon šel ven.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Organizacija tekme colnov na sladkih vodah

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Jan 31, 2020 19:23

Pajer1 imaš prav, kamper 3500 in 750 lahki priklopnik 4250 in B kategorija...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov