Dusseldorf Boot Show 2021

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a CAR » To Jan 05, 2021 08:09

Kot lahko vidim so sejam prestavili na 17.4. - 25.4. Očitno imajo še vedno upanje, da ga realizirajo, me pa zanima če bo, koliko bo razstavljalcev in ali se ga splača obiskat.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jan 05, 2021 08:28

Dvomim, da jim bo sploh uspelo Car. Po moje ga bodo na koncu odpovedali, tako kot so Cannes. Iz lastnih izkušenj vem, da se razstavljalci težko pripravijo na sejem od danes na jutri... sploh v teh negotovih časih. Razstavljalci recimo hotelske sobe rezervirajo že leto vnaprej. Dvomim, da so hoteli in restavracije v Dusseldorfu sploh odprti. Da letalskih povezav niti ne omenjam.

Že zaradi odpovedanega sejma v Cannesu so razstavljalci vrgli stran ogromno priprav in denarja. Azimuta recimo letos kot kaže ne bo v Dusseldorfu. Pa ni edini. Če bo organizatorjem kljub vsemu uspelo izpeljat sejem, bo zelo okrnjen.

Korona bo očitno naredila masaker (tudi) v navtični industriji. Jaz sem imel več sreče, kot pameti, da sem se še pravi čas, tik pred začetkom epidemije pobral iz nje.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a evovii » To Jan 05, 2021 13:44

Mislim, da iz tega ne bo nič. Govoril sem z enim od proizvajalcev slovenskih plovil in pravi, da je bila njihova zadnja izkušnja precej slaba. Pravi, da so že vse pripravili (razstavni prostor, plovla, marketing, itd), dan pred dogodkom pa so dobili obvestilo, da sejem odpade zaradi Covida....
Mi smo imeli tudi nekaj planiranih sejmov v letošnjem letu in smo se odločili, da se ne udeležimo nobenega. Tudi če bi sejem speljali dvomim, da bo prišlo kaj obiskovalcev oz. bi jih bilo zelo malo tako, da se ne splača....
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jan 05, 2021 14:55

H2O napisal/-a:Dvomim, da jim bo sploh uspelo Car. Po moje ga bodo na koncu odpovedali, tako kot so Cannes. Iz lastnih izkušenj vem, da se razstavljalci težko pripravijo na sejem od danes na jutri... sploh v teh negotovih časih. Razstavljalci recimo hotelske sobe rezervirajo že leto vnaprej. Dvomim, da so hoteli in restavracije v Dusseldorfu sploh odprti. Da letalskih povezav niti ne omenjam.

Že zaradi odpovedanega sejma v Cannesu so razstavljalci vrgli stran ogromno priprav in denarja. Azimuta recimo letos kot kaže ne bo v Dusseldorfu. Pa ni edini. Če bo organizatorjem kljub vsemu uspelo izpeljat sejem, bo zelo okrnjen.

Korona bo očitno naredila masaker (tudi) v navtični industriji. Jaz sem imel več sreče, kot pameti, da sem se še pravi čas, tik pred začetkom epidemije pobral iz nje.

bil v Genovi in je 70% uspela, tako, da upanje je :mrgreen:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jan 05, 2021 15:01

Bomo videli... Septembra je bila še drugačna situacija.

Btw, a letos boš odpotoval kam na toplo?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jan 05, 2021 15:27

H2O napisal/-a:Bomo videli... Septembra je bila še drugačna situacija.

Btw, a letos boš odpotoval kam na toplo?

sva z ženo že gledala Tajsko ali Laos pa čakava na podatke , na Tajskem se blazno dviguje, Laos in Cambodia ne testirajo skoraj nič, pa mi ni, da dol zbolim slučajno
če ne pa kot lani ponovno Japonska, bilo je fenomenalno potovanje, Shinkasen pa pičiš po celi Japonski v par urah
manjka nam še skrajni jug(par eksotičnih otokov okol Tsunagu-ja) in skrajni sever Hokaido
če bo mogoče, gremo maja, ko cvetijo češnje :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jan 05, 2021 15:36

MareC napisal/-a:če bo mogoče, gremo maja, ko cvetijo češnje :mrgreen: :mrgreen:

Mi smo bili pred leti (v Tokiu). Ampak ni bilo toplo :x . Sploh, ker smo tja prileteli iz Malezije.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a MareC » To Jan 05, 2021 15:55

H2O napisal/-a:
MareC napisal/-a:če bo mogoče, gremo maja, ko cvetijo češnje :mrgreen: :mrgreen:

Mi smo bili pred leti (v Tokiu). Ampak ni bilo toplo :x . Sploh, ker smo tja prileteli iz Malezije.


res je ni toplo(toplega zadnjih 20 let več kot dovolj) je pa drugi Svet in meni zelo všeč
priporočam komurkoli, nepozabna je Japonska :D :D
al

Re: Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a al » Če Jan 21, 2021 18:34

Boot uradno odpovedan.
Termin januar 2022...
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Jan 21, 2021 19:48

Dusseldorf kot mesto mora imeti full krizo. Enkrat so mi na sejmu rekli da celo mesto in okolica živijo od sejmov, in če se prav spomnim imajo letno preko 260 dni zasedenih s sejmi.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Jan 21, 2021 19:49

MareC napisal/-a:
H2O napisal/-a:
MareC napisal/-a:če bo mogoče, gremo maja, ko cvetijo češnje :mrgreen: :mrgreen:

Mi smo bili pred leti (v Tokiu). Ampak ni bilo toplo :x . Sploh, ker smo tja prileteli iz Malezije.


res je ni toplo(toplega zadnjih 20 let več kot dovolj) je pa drugi Svet in meni zelo všeč
priporočam komurkoli, nepozabna je Japonska :D :D


Se strinjam :)
viewtopic.php?f=7&t=4506
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a andrejv » Če Dec 30, 2021 19:06

Ravnokar so me obvestili, da je tudi Boot 2022 odpovedan zaradi novih omejitev v Nemčiji . Me že vabijo na Boot 2023. :roll:
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Dusseldorf Boot Show 2021

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Dec 30, 2021 21:36

Hvala za info. Glede na situacijo in razvoj vsega verjetno tudi 2023 ne bo.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta