Brezogljična navtika

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator2, moderator

CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Feb 22, 2024 15:51

In kolike elektrike se na svetu proizvede iz nafte in plina? Cel arabski svet, srednja amerika....tudi florida ima kar nekaj elektraren na plin....
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Feb 22, 2024 16:22

Pa Poljaki puhajo koln, da lahko Nemčija žene mašine, pa Kitajci so lani vsak mesec pognali toliko novih premogovih elektrarn, kot je skupna kapaciteta premogovih elektrarn ostalega sveta. Vsak mesec! In mi si bomo vtaknili šteker v rit, da se bo propeler vrtel, medtem nam bodo pa oni z tem premogom izdelali sončne celice, elektro motorje in baterije. :mrgreen:
Ludistično ludo se imamo.

LiXX baterij še zelo dolgo ne bo delal nihče drug kot Kitajci, zelo dobro so poskrbeli za to!
Neodim magnetov po konkurenčni ceni še dolgo ne bo delal nihče drug kot Kitajci. Tudi za to so poskrbeli.
Sončnih celic ne dela nihče drug kot Kitajci!!! Za to je poskrbela ekologija. Razni Bisoli in ne vem kdo še, ti samo sestavljajo panele iz celic, ki jih nabavljajo na kitajskem.

V USA je glavni frajer marine tisti idiot, ki natakne po 5 ali 6 izvenkrmnih Mercurijev 500R na krmo svojega 15 m fišermena z 20 sedeži, čeprav bi z dvema 700 letelo enako hitro, ali še hitreje z dvema 1100 HP ampak ta šaržer na krmi mu je druga zlata ketna. :mrgreen:
V EU je glavni frajer marine tisti idiot, ki nabavi 15 m dolgo barko na elektro pogon z 20 kw dizel generatorjem, ki mu cel dan ropota, da se potem dve uri vozi. Noro, ampak to mu je vstopnica med ekoludiste. :mrgreen:
Oba sta cepca, ampak onemu čez lužo vsaj oči potegne iz jamic ko zabula gasa.

https://www.wavetowave.com/home/2021/6/ ... ion-system
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Feb 22, 2024 19:35

Je pa fajn, ker se da lepo zaslužit z emisijskimi kuponi ... za dobro barko. 30 let že gonijo to zeleno agendo, Zemlja pa vsako leto ruši rekorde v temperaturah v plus. Človek je tako malenkosten v primerjavi z naravo, da se mi zdi, da vse skupaj poteka zgolj v smislu, no, vsaj probali smo, na drugo kot izpust CO2 tako mislim, da ne moremo vplivat, razen, da se v kontra efekt krčijo gozdne površine po celem svetu. Samo spomnimo se onega vulkana na Islandiji, malo bolj je bruhnil , pa je bila cela Evropa prizemljena za dva ali tri tedne.
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Feb 22, 2024 21:54

1stofficer napisal/-a:nekaj bo potrebno naredit v tej smeri. IMHO


Velik problem je tudi, da je v vesolju tema. Že po morju po dnev je težko v nulo kurs držat par sto milj, kaj šele 400000km do lune v trdi temi.

Mislm, da bomo mogl neki narest (kitajci, LED) da osvetlimo vesolje drugač bomo šli v pogubo. Eventuelno...
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
jurko123
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: So Sep 12, 2020 10:47

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a jurko123 » So Feb 24, 2024 16:39

1stofficer napisal/-a:Zeleni prehod sicer res izpade malo na silo zadnje čase ampak nekaj bo potrebno naredit v tej smeri. Preprosto ne smemo si dovolit niti nimamo pravice počet s planetom to kar počnemo. Pa naj bodo to kemikalije, umazana industrija, plastika, živinoreja, ogljični izpusti, onesnaževanje voda in še kaj.

Sosed, dr. meteorologije, profesor in eden glavnih pri razvoju vremenskega modela ECMWF je nekaj nazaj lepo rekel. Nočem, da se nas vnuki spominjajo po tem, da smo uničili okolje. Če mi tukaj nekaj bluzimo vsak po svoje ker nam gre na živce ekologija, pa on najbrž precej dobro ve o čem govori. IMHO


Nekaj bo treba, če je pa to vodik precej močno dvomim, razen če dobimo neko novo možnost pridobivanja, ker to kar imamo sedaj je daleč od zelenega.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Feb 24, 2024 17:16

V kameni in delno bronasti dobi so za vsak naravni pojav-katastrofo, ki ga niso razumeli žrtvovali ljudi.
V Bronasti dobi in delno v železni dobi so iz istega razloga žrtvovali živali in hrano.
V srednjem veku so kurili čarovnice zaradi nerazumljivih naravnih pojavov, zaradi žlehtnobe in zaradi fanatizma.
Iz istih vzrokov kot so v srednjem veku kurili čarovnice bomo zdaj v imenu zelene agende skurili zahodno civilizacijo. Samo za to gre in nič drugega! Če bi mislili resno, bi z razpoložljivo trehnologijo delali preudarneje, ne pa da se farbamo z sončnicami, vetrnicami in elektro mobilnostjo. Vse te tri tehnologije so daleč od zelenega prehoda.


In še ena, ki sovpada z zelenim prehodom: Ko je padla šiviljina vlada so nasledniki zagnali tretjo razvojno os. Koordinator levice in oni, ki nas bi z bajoneti nagnal v morje sta zagnala vik in krik, kaj zdaj norimo z avtocestami, saj v prihodnosti sploh ne bodo potrebne. Takrat mi je bilo to rahjlo noro, ampak zdaj pa se vedno bolj kažejo obrisi točno takega sistema, v katerem ne bomo potrebovali avtocest. :evil:
Pri nas se zamenja še nekaj novih fac, pa smo v takem levem sistemu, ampak na srečo so se državljani starih demokracij pričeli puntat in na koncu bomo morda res imeli nek normalen sistem, ki bo porabil manj energije kot tole kar nam zdaj plasirajo.

Kot sem že nekajkrat ponovil bom še enkrat: "Evropa že zdaj prispeva le 5% k svetovni produkciji toplogrednih plinov." in namesto, da nas šefi pustijo take kakršni smo in pomagajo ostalemu svetu, da nas ujame, raje pošiljajo ekoidiote na ulice, da nam kravžljajo možgane, ter gospodarsko uničujejo cel kontinent za profit peščice, ki se nam reži.

In še ta, čisto resna:"Tisti od vas, ki si je iz ekoloških vzgibov nabavil električni avto, starega je pa prodal, tisti je tak hinavec, da še samemu sebi laže!" Če bi bil pošten, bi dal avto z motorjem na notranje izgorevanje v ekološki razrez!
In še: Kdo od vas ekološko zavednih preveri iz kakega vira je elektrika, ki jo polnite in kdo je preveril kakšen odtis je pustila na kitajskem izdelava baterije za njegov ekološki avto preden ga je kupil?
Kupec plovila gnanega na elektriko, ki jo polni z vgrajenim agregatom in par celicami na strehi kajute je pa itak zmagovalec v povsem svoji kategoriji. :mrgreen:

Navali narod na navtiko, na mercedese, na kurbe kapitalistične, ki itak samo kradejo! Napravimo referendum, kjer bomo odločali, ali je barabam še dovoljeno kurit gorivo po morju in se vozit z mercedesi. Če že mi nimamo za barko, je tudi te goljufive barabe ne bodo imele! In to je bistvo heca.

Pa še to v razmislek fanatikom; Sploh nimam rad nakupov in ko se ene stvari navadim, bi jo imel za vedno. Leta 2009 sem imel srečo z S-Maxom in brez večjih popravil mi še vedno odlično služi. Čeprav ima že fajn čez 300.000 km si ga želim imet vsaj še nekaj let. In zdaj mi povejte ekologi kdo je bolj ekološki:
- Jaz, ki že od 2009 nisem povzročil izdelave novega avtomobila?
- Ekološko zaveden državljan, ki vsake tri do štiri leta nabavi novi avto, ker ima nov model manj škodljive izpuste kot prejšnji, na koncu je pa pristal na električnemu z veliko LiFe baterijo, ter elektro motorji z permanentnimi magneti? Seveda so vsi "odsluženi" avti romali k drugemu kupcu.
Če temu drugemu avti čisto nič ne pokurijo je bolj zasral zemljo kot jaz, ki se že od 2009 vozim z istim dizlašem!

Pa pardon Jurko, oficer..., ne leti na nobenega osebno. :D
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Feb 25, 2024 15:15

Kapo dol, zadel si v bullseye.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Po Mar 04, 2024 08:27

SR 290,

vsa čast tvojemu razmišljanju.
Uporabniški avatar
Vinta
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: To Jan 20, 2015 18:28

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a Vinta » Po Mar 04, 2024 14:11

Bravo SR290 :)
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Po Mar 04, 2024 16:51

Jah.... Seveda proizvedemo najmanj odtisa, če pa vse uvozimo... Pa malo manj nas je ... Pa še kaj bi se našlo. Da pa se sedaj trkamo po prsih, ker vozimo 15let stare dizle... Nevem no... Potemtakem je BiH naš vzor...

Težke teme, za človeštvo verjetno precej pretežke. (In to nas tepe, pa še bolj nas bo..)

Sem pa ravno včeraj ugotovil, kaj je beseda prihodnosti...

NE RABIM
Hvala na razumevanju
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Po Mar 04, 2024 17:28

Ja, če ni kontra argumenta je pa treba začet z šimfarijo a ne. :mrgreen: Menda so v srednjem veku takoj po takem "prijemu" začeli sestavljat grmado, ker je nekdo moral zgoret, da je bil mir v hiši. In tudi takrat so vse sfurali koristni idioti, ter podganšeki.
Medtem, ko se jaz petnajst let vozim z istim avtom, ki gre povsem regularno skozi tehnični pregled, tudi izpušni plini gredo skoz, je en eko fanatik omogočil "Bosancem" (To si grdo povedal, nič kaj aktivistično!) med 3 in 5 iztrošenih avtov. Jaz jim tega nisem in bi morali kupit nove, ali pa bit brez avta. "Ekolog" bi v tem času moral ološko uničit 3-5 avtov, da bi bila njegova ponudba v "Bosni" enaka moji! Kaj je tu težkega?

Z zelenim prehodom ste uničili Evropo! Sam praviš, da vse uvozimo in ve se zakaj uvažamo. Tu nikoli nimaš dovolj filtrov na dimniku, Kitajci pa rokajo nove termoelektrarne kot so Američani letalonosilke v drugi svetovni vojni. Normalno, da cenovno ne moreš konkurirat. Zdaj, a je zadaj Soroš, ali Putin, ali Mao, ali vsi trije skupaj je popolnoma vseeno. Dejstva so mizi in svet leti mimo nas z svetlobno hitrostjo, mi pa v globalnem smislu nimamo vpliva na količino toplogrednih plinov v ozračju, saj največji onesneževalci še desetletja ne bodo dosegli evropske ravni. In tega bi se vsi skupaj morali lotit, če bi tresno verjeli v toplogredne pline, ne pa da se nas fotra z sončnicami, vetrnicami in ostalimi eko idiotizmi.
Absolutno se strinjam o tem kaj nas tepe in kaj nas bo teplo. Na srečo se je prebudila kmečka pamet.
Nazadnje spremenil SR 290, dne Po Mar 04, 2024 17:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Po Mar 04, 2024 17:56

Bravo, dobro napisano.
Hvala na razumevanju
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Po Mar 04, 2024 17:58

Cinizem je učinkovit kadar imaš podporo večine, drugače pa trapasto izpade. :D
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Po Mar 04, 2024 18:09

Mogoče pa ni cinizem...
Hvala na razumevanju
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Brezogljična navtika

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Po Mar 04, 2024 18:25

Praviš, da sem mogoče prehitro in narobe reagiral? OK, se zgodi. :oops:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti