AKUMULATOR

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Mils
Kapitan korvete
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Avg 08, 2018 17:15

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a Mils » Pe Maj 29, 2020 17:14

Sem opazoval in je Cyrix odklopil, sicer ne vem pri kateri napetosti točno ampak v baterijah je bilo 12,4V in motor 115KM je brez težav zavrtel, tako da Boris1 ni res da ko Cyrix sklene da več ne odklopi, ne vem od kod ti ta ideja?
Sicer trenutno samo testiram in imam poleg štartnega cikličnega 100Ah še enega klasičnega 55Ah in zadeva deluje, bi pa dodal za porabnike po mojem še enega 100Ah samo ne vem kateri tip baterije izbrati da bom imel od nje čimveč, kajti pri zgoraj omenjenem klasičnem akuju. ne vem koliko časa bi zdržal hladilnik 5A, kajti če vklopim hladilnik pri 12,4V napetost med delovanjem hladilnika pade na 12V ali še manj, ko pa ga izklopim po recimo 10min. zopet zraste na 12,3V "ali je to ok?".
Razmišljam da bi dodal nek panel za vzdrževanje baterij ampak bi moral biti fleksibilen in ne prevelik, ker gre za gliser 6m.
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a mato » Ne Maj 31, 2020 10:00

Mato :wink:
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a boris1 » Po Jun 01, 2020 02:19

Mils napisal/-a:Sem opazoval in je Cyrix odklopil, sicer ne vem pri kateri napetosti točno ampak v baterijah je bilo 12,4V in motor 115KM je brez težav zavrtel, tako da Boris1 ni res da ko Cyrix sklene da več ne odklopi, ne vem od kod ti ta ideja?
Sicer trenutno samo testiram in imam poleg štartnega cikličnega 100Ah še enega klasičnega 55Ah in zadeva deluje, bi pa dodal za porabnike po mojem še enega 100Ah samo ne vem kateri tip baterije izbrati da bom imel od nje čimveč, kajti pri zgoraj omenjenem klasičnem akuju. ne vem koliko časa bi zdržal hladilnik 5A, kajti če vklopim hladilnik pri 12,4V napetost med delovanjem hladilnika pade na 12V ali še manj, ko pa ga izklopim po recimo 10min. zopet zraste na 12,3V "ali je to ok?".
Razmišljam da bi dodal nek panel za vzdrževanje baterij ampak bi moral biti fleksibilen in ne prevelik, ker gre za gliser 6m.

Mils ti bodi kar pameten in lepo počasi sulfatiziraj akuje pri 12,4 V pa navzdol. Ne vem ti kaj drugega svetovati. Se boš počasi naučil, ko boš zamenjal par baterij. Ker vidim, da si trmast in ne sprejemaš nobenega nasveta, sem s teboj zaključil v tej temi. Upam da boš razumel.
LP
Boris
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a motorni » Po Jun 01, 2020 23:35

Mils napisal/-a:ne vem koliko časa bi zdržal hladilnik 5A, kajti če vklopim hladilnik pri 12,4V napetost med delovanjem hladilnika pade na 12V ali še manj, ko pa ga izklopim po recimo 10min. zopet zraste na 12,3V "ali je to ok?".
Razmišljam da bi dodal nek panel za vzdrževanje baterij ampak bi moral biti fleksibilen in ne prevelik, ker gre za gliser 6m.

Če se ti napetost hitro sesede pod 12V, je aku že blizu konca. Vgradiš enega izmed tistih iz linka zgoraj, ne dva, cyrix pa prodaš.
Na 6m gliser pa lahko namestiš tudi fiksno celico. Z dvema gumama jo pripneš na ograjo.
Slika
Še to, kompresorska hladilna torba porabi kakšnih 20Ah v 24 urah, pa bo v njej ledeno pivo, termoelektrična pa kakšnih 5x toliko, pa bo v njej mlačno pivo.
__________________
lp
motorni
Mils
Kapitan korvete
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Avg 08, 2018 17:15

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a Mils » To Jun 02, 2020 00:39

boris1 napisal/-a:
Mils napisal/-a:Sem opazoval in je Cyrix odklopil, sicer ne vem pri kateri napetosti točno ampak v baterijah je bilo 12,4V in motor 115KM je brez težav zavrtel, tako da Boris1 ni res da ko Cyrix sklene da več ne odklopi, ne vem od kod ti ta ideja?
Sicer trenutno samo testiram in imam poleg štartnega cikličnega 100Ah še enega klasičnega 55Ah in zadeva deluje, bi pa dodal za porabnike po mojem še enega 100Ah samo ne vem kateri tip baterije izbrati da bom imel od nje čimveč, kajti pri zgoraj omenjenem klasičnem akuju. ne vem koliko časa bi zdržal hladilnik 5A, kajti če vklopim hladilnik pri 12,4V napetost med delovanjem hladilnika pade na 12V ali še manj, ko pa ga izklopim po recimo 10min. zopet zraste na 12,3V "ali je to ok?".
Razmišljam da bi dodal nek panel za vzdrževanje baterij ampak bi moral biti fleksibilen in ne prevelik, ker gre za gliser 6m.

Mils ti bodi kar pameten in lepo počasi sulfatiziraj akuje pri 12,4 V pa navzdol. Ne vem ti kaj drugega svetovati. Se boš počasi naučil, ko boš zamenjal par baterij. Ker vidim, da si trmast in ne sprejemaš nobenega nasveta, sem s teboj zaključil v tej temi. Upam da boš razumel.


Boris hvala za nasvet samo ni mi jasno da je lahko nek posameznik bolj brihten "Boris" od korporacije ki lansira nek produkt na trg in je že nekaj let v uporabi..... čudi me da sploh kak Cyrix prodajo glede na to da ti praviš da ne deluje ampak ne argumentiraš svojih trditev....povej svoje izkušnje in ne govori na pamet .
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a boris1 » To Jun 02, 2020 17:29

Mils napisal/-a:
Boris hvala za nasvet samo ni mi jasno da je lahko nek posameznik bolj brihten "Boris" od korporacije ki lansira nek produkt na trg in je že nekaj let v uporabi..... čudi me da sploh kak Cyrix prodajo glede na to da ti praviš da ne deluje ampak ne argumentiraš svojih trditev....povej svoje izkušnje in ne govori na pamet .


Mils ne kvasi traparij in ne obračaj besed. Sam imam 2 Cyeixa montirana tako kot je svetoval strokovnjak za elektriko in elektroniko na tem forumu, NT. Meni lahko oporekaš, njemu pa ne moreš. Itak pa vsi nasveti, ki jih dobiš so za tebe brez veze. Drugič pa ne postavljaj vprašanj, ker noben odgovor za tebe ne bo dovolj brihten :lol: :lol: :lol:
LP
Boris
Mils
Kapitan korvete
Prispevkov: 100
Pridružen: Sr Avg 08, 2018 17:15

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a Mils » To Jun 02, 2020 20:30

boris1 napisal/-a:
Mils napisal/-a:
Boris hvala za nasvet samo ni mi jasno da je lahko nek posameznik bolj brihten "Boris" od korporacije ki lansira nek produkt na trg in je že nekaj let v uporabi..... čudi me da sploh kak Cyrix prodajo glede na to da ti praviš da ne deluje ampak ne argumentiraš svojih trditev....povej svoje izkušnje in ne govori na pamet .


Mils ne kvasi traparij in ne obračaj besed. Sam imam 2 Cyeixa montirana tako kot je svetoval strokovnjak za elektriko in elektroniko na tem forumu, NT. Meni lahko oporekaš, njemu pa ne moreš. Itak pa vsi nasveti, ki jih dobiš so za tebe brez veze. Drugič pa ne postavljaj vprašanj, ker noben odgovor za tebe ne bo dovolj brihten :lol: :lol: :lol:


Boris, brez zamere samo NT ni rekel da Cyrix ne izklopi, to so tvoje besede , NT je napisal da Cyrix po osnovni shemi deluje tako kot sem predvideval in je samo predlagal svojo vezavo če želiš da štartno baterijo ohraniš pri polni napetosti pri izklopu kontakta, drugače pa brez zamere cenim vsak nasvet ki je na mestu.
parkodlak
Štabni vodnik
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Okt 20, 2019 20:45
Kraj: Kranj

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a parkodlak » Ne Okt 25, 2020 08:52

Lep pozdrav.

sicer je že nekaj napisanega ampak nisem zasledil kaj podobnega kot je v mojem primeru...
Imam gumenjaka 320 z trdnim dnom, na njem je tuhatsu 30 2 T, zdaj pa bi rabil akomulator.
Se pravi bi akomulator bil za zagon, in pa kakšen USB izhod za filat telefon itd... Čoln bi bil v vodi 4 x na sezono.
Kakkšen akomulator bi potreboval? lp
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a Darh » Ne Okt 25, 2020 09:16

Najcenejsi z najvec garancije, ker ti bo itak crknil zaradi neuporabe in se ti bo najverjetneje sesedel.
Lahko ti ga tudi kaksen naliv zalije, ali pa bilge pumpa sprazne, kot ga je meni in posledicno potopil...... in to en teden starega!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Okt 25, 2020 10:33

Ne se kregat...rele odklaplja,se pa vklopi tudi, ko celice dvignejo napetost kar ni fajn, saj je posledično več različnih akujev skup povezanih,zato je fajn una NT verzija ,da se rele vklop sam ob kontaktu mašine..
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a Darh » Ne Okt 25, 2020 11:37

Fajn je ze marsikaj, sam teh zadev elektronskih pa raznih relejev se manj pa celic ne dajemo na gumenjake, sploh pa ne na 320, kot je vprasanje.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Okt 25, 2020 11:55

OPROSTI sem na splošno mislil...rele in kontaktmašine pa nima veze z dolžino čolna...drugače pa jaz imam občasno celico na 2 m gumonu..
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a Darh » Ne Okt 25, 2020 12:08

Za kaj jo pa rabis na 2m gumonu?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Okt 25, 2020 13:26

Za filat aku
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: AKUMULATOR

OdgovorNapisal/-a Darh » Ne Okt 25, 2020 14:43

:D
polanc napisal/-a:Za filat aku

Kdo je na strani

Po forumu brska: mVolk in 16 gostov