Zodiac futura

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Zodiac futura

OdgovorNapisal/-a cibro » To Jun 12, 2007 19:44

Pozdravljeni, ne vem če to paše v ta kotiček pa vseeno naj admin prestavi če ne.
Gre za čoln zodiac futura mk2 gt. to je uni ki ima pod tubami še male tubice. Baje da je normalno da ko čoln stoji na miru ali se počasi vozi, da se pod podnom nabere voda da je bolj stabilen ko je prazen, da ti ga npr ne odnese, ko pa daš gas naj bi to šlo ven. Sprašujem za to ker imam ta čoln in sem ga šel testirat v soboto na ljubljanico in se lepo polahko vozil po eni uri in pol kar naenkrat opazim da zadaj ful vode(čepe sem imel zaprte). Valda panika in hitro nazaj. Kličem predpredprejnjega lastnika ki me ne pozna in ga vprašam če je imel on težave z vodo v čolnu in mi poda zgoraj omenjeno razlago. Da so tam reže ki prepuščajo vodo pod poden in ko daš gas steče ven. jaz sem te reže hotel zapreti ker sem mislil da ne smejo biti odprtine sedaj pa sem malo nameden. Kaj vi menite? Poleg tega me zanima ali so čepi zadaj na zrcalu lahko odprti med vožnjo ali ne?
Do sedaj nisem imel takega čolna in se ne spoznam.
LP, Gregor
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Jun 12, 2007 21:01

Tega čolna pa res ne poznam. Možno je sicer to, kar praviš, mi pa po drugi strani vse to napisano diši po tem, da ima čoln samodrenažno dno. To je izvedeno s pomočjo gumijastih ventilov, ki so ob mirovanju za radi tlaka vode zaprti. Ko čoln izglisira in če je v njem kaj vode, pa se ti ventili zaradi mase vode v čolnu odpro in voda izteče... Je možno, da je samo to in so ventili zanič???

LP
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » To Jun 12, 2007 21:08

ja ne vem, imam ga šele malo časa. Čepa zadnja dva sta ok sem pa opazil da ima gre voda ven in not iz čolna v kotih ob zrcalu. Zdaj ne vem ali naj te luknjice zaprem ( z materialom zalimam) ali ne. Jaz nakako nimam potrebe po tem, da imam pod podnom vodo. Se ne bojim, da bi ga kar dvignil veter ko ga zasidram čez noč,
Kaj ti misliš admin, ali naj jih zaflikam?
Kaj pa čepi zadaj ali naj bodo med vožnjo v luknjak ali ne?
v luknjah je membrana ki prepušča vodo v smer da gre iz čolna.
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » To Jun 12, 2007 21:11

Če je membrana, potem ne, tako da se ti voda ki se nabere npr. od dežaja sama izprazni, ko prvič pluješ... Sicer ne poznam ampak jaz osebno sploh ne bi hotel imeti vode pod podnom. Vsekakor bi luknje "zaflikov".

LP
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » To Jun 12, 2007 21:26

Hvala admin.
bom zaflikal. Sikaflex in material. So mi iz seawava za poslali.
LP, gregor
zobar
Viceadmiral
Prispevkov: 447
Pridružen: Ne Mar 11, 2007 08:32

OdgovorNapisal/-a zobar » To Jun 12, 2007 21:33

Čestitam za čoln. Mislim, da si kupil najboljše kar se da kupiti v tem segmentu.
Zodiak ima na zrcalu čep za izpust vode , ki deluje kot nepovratni ventil.Vsa voda ,ki pride v čoln kot dež ali pa kot pršenje med glisiranjem izteče ven.Malo me motijo tiste luknjice ob zrcalu.Kaj se ti zdi, so narejene tovarniško ali je kaj prevrtano.Tudi meni ni logično, da bi voda morala pritekati v čoln.
Pri nas je uvoznik za Zodiac Seawy iz Bleda. Mogoče bo najbolje,da vprašaš kar njih.
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » To Jun 12, 2007 21:42

Hvala, jih bom vprašal samo baje da je tako, da gre voda res notri, sem bral na nekem ameriškem forumu. Samo meni ni do tega da se mora motor najprej matrati(posledično več goriva kuri) da izglisira z vso to vodo in potem še čakati da vse to steče ven. Nabere se okoli 10 litrov vode . Imel pa sem zaprte čepe in ni tekla voda ven. Ni bilo fajn ker ne veš kaj se dogaja kar ne lepem zadaj poksna zaplava.
LP
ribon
Kapitan fregate
Prispevkov: 119
Pridružen: To Jul 10, 2007 22:59
Kraj: vrhnika

OdgovorNapisal/-a ribon » Če Jul 12, 2007 01:44

Težava teh ventilov, ki naj bi se sami praznili čoln jev tem, da ko so novi (čisti) delujejo Ok (to je teorija) ko pa se umažeko (morska trava) ali druge smeti pa puščajo in ti čoln lepo napolnijo z vodo. Sam sem ga na svojem gumenjaku obilno zalil z silikonom, pa je mir

Kdo je na strani

Po forumu brska: jozko in 15 gostov