Kent in Sika

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Kent in Sika

OdgovorNapisal/-a mirante » Sr Okt 19, 2016 19:28

Na temo primerjave Kenta in Sike pri zatesnitvi različnih spojev in lukenj na barki je bilo v preteklih letih že veliko napisanega na Morjeplovcu, a moje izkušnje s Kentom so žal slabše, kot sem lahko videl v prispevkih glede primerjave.

Za osnovno zatesnitev sem pred 13 leti uporabil Siko. Brez težav je ta lepilno tesnilna masa opravljala svojo nalogo do pred nekaj leti, ko je po 10 letih začela preperevati.
Za zatesnitev vijakov, lukenj in nadomestitev spojev na tiku sem nato začel uporabljati Kent, a imam vse več težav. Tam, kjer spoja s Kentom ne dosežejo sončni žarki, je vse v redu, tam pa, kjer je tesnilna masa na soncu, imam težave.
Kent se ob nanašanju lepo strdi in prvih nekaj mesecev je vse videti OK, potem pa se zečane mehčati in postane lepljiv. Obleke se nepopravljivo umažejo ob sedenju na tiku, kjer sem za fuge uporabil Kent, prav tako se umažejo noge in potem s podplati prenašaš lepljivo maso po barki, ki kmalu postane črna in poflekana, kot so tla v slabih mehaničnih delavnicah.

Pred tremi leti sem prvič odstranil Siko iz fug na tiku in jo nadomestil s Kentom. Po enem letu so fuge postale lepljive in sem jih lani zato odstranil in ponovno nanesel Kent. Včeraj, ko sem se vrnil na barko, je bila Kent tesnilna masa med fugami v tiku spet zmehčana in lepljiva. Da bi med jadranjem lahko normalno hodili po palubi, sem bil prisiljen Kent ponovno odstraniti in očistiti palubo.
Za tik ne uporabljam olja, niti nobenih čistil za čiščenje. Zgolj vodo in krtačo.

S Kentom sem zdaj že drugič nasankal in ga kljub zalogi na barki ne mislim več uporabljati.

Nekaj vas je na forumu mojstrov za polaganje tika in vzdrževanje plovil. Kaj naj storim? Ima kdo podobne težave? V čem je težava?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Okt 19, 2016 21:45

Jaz sem skozi zagovarjal Kent,ker mi Sika v barki postaja lepljiva.Za teak sem pri Primožu-Primus R dobil mislim da Tikal.2 leti je ok.Mi je pa Žiga tudi pojamral da se mu je Kent začel po 2 letih zunaj pacati tko da bom previdnejši z hvalospevi o kentu.Pa jaz sem 2 krat naoljil tik in jasno tud fuge v teh 2 letih.Mal se pa na nogah prnese vseen ja.
Morda bi Primoš vedu kaj vzet v roke saj skoz polaga.
LP
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Okt 19, 2016 22:31

Jaz uporabljam siko, pa sem zadovoljen.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Okt 19, 2016 23:20

Kaj pa kakšen teroson PU 8596 ali kaj podobnega, ki se sicer uporablja za lepljenje avtomobilskih stekel, je to že kdo poskusil?
__________________
lp
motorni
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Če Okt 20, 2016 17:58

:D
Tudi jaz sem uporabljal Tikal. Pokazal se je super. Ker ga Primož ne uvaža več sem prešel na Merbenit.

Rad bi samo opozoril, da se pri dobavitelju pozanimajte katerega vam priporoča glede na namen uporabe.

Tesnim vodne luči , okna, vijake za motor in se je pokazal super.

Tudi cenovno je najbolj ugoden.
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » Če Okt 20, 2016 18:16

Žal je tako , kdor dela tudi zgreši..
Kenta sem jaz nehal uporabljati pred leti, pa ne zaradi kvalitete ampak zaradi cene. :lol:
Začel sem uporabljati Tikal, kljub zadovoljnim strankam , je prišlo do slabe sarže bele barve.Reklamcij za cca 12K. Tudi z črno so bile reklamacije.. :cry:
Sedaj uporabljam Bosti(SIMSON) za enkrat BP le Matej ima težave pa ne vem zakaj.. Prihaja zima pa bova tudi to uredila kljub temu , da sem mu jih že 2x zamenjal.. Upam , da mi bo dovili vzeti en vzorec , ker ga bom nesel na METS s seboj in ga dal direktno proizvajalcu za testirat , zakaj do tega provblema pride. Zastopnik , se odziva zelo korektno,, Nategni pobegni!!!
Nič dramatičnega ..
Tako je s temi lepili.. pride sarža pa se ti JE...I.Stranka nezadovoljna, zastopnik odreagira nič , mi se pa ukvarjamo po svoje..
Pa lep in miren deževen večer..
Fiat Justitia ... Some day....
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Okt 20, 2016 21:13

v glavnem ko bo cajt bom tikovino z moje barke seštemal dol in jo zakuril doma v peči,na barki pa lukmje zalil s smolo in poštrihal z farbo.Namest da bi plačal 8000 e za nov tik in se pol še jebal s fugami bom pa drugač zapravu ta težko prisluženi denar.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Če Okt 20, 2016 21:40

primusr napisal/-a:Žal je tako , kdor dela tudi zgreši..
Kenta sem jaz nehal uporabljati pred leti, pa ne zaradi kvalitete ampak zaradi cene. :lol:
Začel sem uporabljati Tikal, kljub zadovoljnim strankam , je prišlo do slabe sarže bele barve.Reklamcij za cca 12K. Tudi z črno so bile reklamacije.. :cry:
Sedaj uporabljam Bosti(SIMSON) za enkrat BP le Matej ima težave pa ne vem zakaj.. Prihaja zima pa bova tudi to uredila kljub temu , da sem mu jih že 2x zamenjal.. Upam , da mi bo dovili vzeti en vzorec , ker ga bom nesel na METS s seboj in ga dal direktno proizvajalcu za testirat , zakaj do tega provblema pride. Zastopnik , se odziva zelo korektno,, Nategni pobegni!!!
Nič dramatičnega ..
Tako je s temi lepili.. pride sarža pa se ti JE...I.Stranka nezadovoljna, zastopnik odreagira nič , mi se pa ukvarjamo po svoje..
Pa lep in miren deževen večer..

:D
Uvoznik za Merbenit mi je povedal da ga od njih kupuje Seawave in da so zadovoljni z kvaliteto.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Okt 21, 2016 09:25

polanc napisal/-a:v glavnem ko bo cajt bom tikovino z moje barke seštemal dol in jo zakuril doma v peči,na barki pa lukmje zalil s smolo in poštrihal z farbo.Namest da bi plačal 8000 e za nov tik in se pol še jebal s fugami bom pa drugač zapravu ta težko prisluženi denar.

Dobra ideja. Potem pa še Kivigrip go pa si zmagal.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » Pe Okt 21, 2016 13:07

NOVI FOSIL napisal/-a:
primusr napisal/-a:Žal je tako , kdor dela tudi zgreši..
Kenta sem jaz nehal uporabljati pred leti, pa ne zaradi kvalitete ampak zaradi cene. :lol:
Začel sem uporabljati Tikal, kljub zadovoljnim strankam , je prišlo do slabe sarže bele barve.Reklamcij za cca 12K. Tudi z črno so bile reklamacije.. :cry:
Sedaj uporabljam Bosti(SIMSON) za enkrat BP le Matej ima težave pa ne vem zakaj.. Prihaja zima pa bova tudi to uredila kljub temu , da sem mu jih že 2x zamenjal.. Upam , da mi bo dovili vzeti en vzorec , ker ga bom nesel na METS s seboj in ga dal direktno proizvajalcu za testirat , zakaj do tega provblema pride. Zastopnik , se odziva zelo korektno,, Nategni pobegni!!!
Nič dramatičnega ..
Tako je s temi lepili.. pride sarža pa se ti JE...I.Stranka nezadovoljna, zastopnik odreagira nič , mi se pa ukvarjamo po svoje..
Pa lep in miren deževen večer..

:D
Uvoznik za Merbenit mi je povedal da ga od njih kupuje Seawave in da so zadovoljni z kvaliteto.


Sea way uporablja tudi TKK , tako v info.. :lol:
Pri sea way-u je pomembna samo cena.
Da ti ne povem kaj še vse ni uporabljal.... :wink:
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Pe Okt 21, 2016 13:30

Oj TKK ima v ponudbi Tekaflex MS Marine Deck Caulking in lahko je bolši od Sike in Kenta za uporabo z tikom samo slovenci si nočemo priznat, da je lahko tudi domač produkt dober oziroma lahko tudi bolši od tujih
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Okt 21, 2016 14:26

Zarad mene lahk piše tud ušesno maslo od prababice gor in komot made in slo sam da ne paca kopalk,brisač,riti..
Markoz
Kontraadmiral
Prispevkov: 252
Pridružen: Ne Nov 25, 2012 11:54
Kraj: Hraše Medvode-Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a Markoz » So Nov 05, 2016 20:35

Pozdravljeni,
tudi pri nas v podjetju ogromno lepimo pa smo isto imeli probleme z Kentom ker je na UV svetlobi začel razpadati. Sedaj že 2 leti uporabljano lepila od nemškega proizvajalca GLUETEC, imajo tudi vse za navtiko. Link: http://gluetec-industrieklebstoffe.de/
Zastopstvo pri nas je pa podjetje: http://www.bizi.si/GLUETEC-D-O-O/
pošljejo lepila tudi po pošti možno je tudi samo naročiti 1 tubo.
gs nautica
Kontraadmiral
Prispevkov: 266
Pridružen: Sr Mar 04, 2009 18:51
Kraj: GROSUPLJE-KRK

Re: Kent in Sika

OdgovorNapisal/-a gs nautica » Sr Mar 13, 2024 16:22

Kaj pa je trenutno "in"? Kaj uporabljate za tesnenje? Ne samo teak, tudi ostalih stvari.

Hvala.

Lp
Mirno morje.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Kent in Sika

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Mar 13, 2024 17:31

Sikaflex 291i za tesnenje bronastih vsisov in navojev na trudesign ventilih pod vodno linijo. Pred 4 leti sem to vgradil.
__________________

lp

motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov