Testiranje 4 različnih antifoulingov hkrati na enem plovilu

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Testiranje 4 različnih antifoulingov hkrati na enem plovilu

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Po Mar 27, 2017 14:41

Pozdravljeni.
Odločil sem se, da bom moj čoln žrtvoval, za realno testiranje kako se obnesejo različni antifuoulingi v Jadranskem zalivu.
Čoln bom pobarval s štirimi različnimi antifoulingi v štirih različnih pasovih in čez čas primerjal obraščenost plovila.
Barko bom vsakih nekaj mesecev dvignil iz vode ter poslikal ter fotografije objavil.


Prvi pas bom pobarval z Hempel Hard Racing antifoulingom. http://goo.gl/xSK4uE
Drugi pas bom pobarval z Jotun Sea Quantum Ultra S antifoulingom https://goo.gl/Qz7EWv
Tretji pas bom pobarval s silikonskim International Intersleek 1100RS http://goo.gl/1OVQYH
Četrti pas še nima določenega antifoulinga.

Sprejemam predloge za četrti pas, ima kdo kako željo kateri antifouling testirat ?
Nazadnje spremenil Bonaparte, dne Po Mar 27, 2017 15:32, skupaj popravljeno 2 krat.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

OdgovorNapisal/-a Lure » Po Mar 27, 2017 14:46

SeaJet (ker ga precej ponujajo/reklamirajo...)?
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Po Mar 27, 2017 14:48

Zanimiv predlog. Hvala.
Razmišljal sem tudi o Veneziani antifoulingom.
Mogoče pa jo naredimo na 6 pasov s šestimi antifoulingi.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3223
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Mar 27, 2017 15:27

International Micron EU
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Mar 27, 2017 15:40

Jaz sem imel pred 7 leti zelen Veneziani.V Zadru ni bla obraščena,v Valdoltri pa se je močno obrastla.Pol sem imel mile dynamic na Rivettu in Jotun na drugi barki ki je bila na sosednjem vezu.Po 1 letu je mille odpovedal total.Propeler se je spremenil v eno veliko kepo školjk ki se rastle od trupa dol...
Aky
Kontraadmiral
Prispevkov: 288
Pridružen: Sr Apr 01, 2009 17:15
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a Aky » Po Mar 27, 2017 15:51

Coppercoat?

A.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Po Mar 27, 2017 18:22

Verjetno ne smem imeti veliko različnih antifoulingo hkrati, ker ne bodo rezultati točni. Alge so kot plevel, če na njivi ni plevela tudi sam nebo iz nič se posejal. Če je na njivi ogromno plevela ki cveti, bo neprestano poganjal nov plevel.

Enako verjamem da je tudi z antifoulingom. Če imaš celo barko zaščiteno z dobrim antifoulingom bo dlje časa zdržal antifouling čist kakor če je cela barka grdo zaraščena in si z antifoulingom premazal le en košček. Hitro bodo alge ki že obstajajo in so odrasle prerasle tudi ta sveže prebarvan košček.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Po Mar 27, 2017 21:47

Pred časom sem razmišljal podobno stvar, testirat več različnih antifoulingov. S tem, da s prodajo nimam nič, bolj zaradi lastnega firbca.
Razmišljal sem o splavih, ki jih imajo v marinah ali klubih. Odlična površina za statični test.
Res pa, da od ideje nisem prišel dalje.
Greš v marino ali klub, ponudiš ugodno ceno za prebarvanje podvodnega dela splava. Poveš svoj namen, mogoče pa se bo komu zdela ideja dobra, pa še plačal bo.
L.p.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Mar 27, 2017 21:58

:) Bonaparte, zanimiva odločitev, me prav zanima kako se bodo različni premazi obnesli, je pa tudi odvisno od gibanja barke, ali pluje ali miruje. l.p. alesjo
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Mar 27, 2017 22:44

1. težavo si že sam odkril. Na razdalji 20 cm bo deloval še sosednji AF.
2. problem pa je, kar je tudi nekdo omenil. Neprestano stanje naših bark. Preprost izračun pove, da neše barke stojijo 99% časa. (če narediš letno cca 100ur)

Torej zmagal bo proizvajalec, ki bo na trg plasiral AF, za mirujoče objekte.

BTW. Sam sem premazal z JOTUN SeaForce 90. To zdrži (naj bi) na potujočih, delovnih barkah 90 mesecev. Sam pa sem prepričan da bo po dveh-treh letih že vse kosmato. Ampak whatewer. Da le dve leti zdrži čista, pa bom happy. 3.sezono moraš ven že zaradi drugih stvari.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » To Mar 28, 2017 08:18

Kr en, prav to mi je potrdil sorodnik, zaposlen v Uljaniku na področju barvanja ladij, ko me je zanimalo, kako to da velikh ladij ne barvajo vsako leto. Zato ker večino časa plujejo in antifouling opravlja prav to, za kar je namenjen.
__________________
lp
motorni
bilo
Kapitan korvete
Prispevkov: 91
Pridružen: To Jun 27, 2017 18:51
Kraj: Podkum - Bilo

Re: Testiranje 4 različnih antifoulingov hkrati na enem plovilu

OdgovorNapisal/-a bilo » Pe Jan 18, 2019 14:28

Bonaparte napisal/-a: ... Odločil sem se, da bom moj čoln žrtvoval, za realno testiranje kako se obnesejo različni antifuoulingi v Jadranskem zalivu.
Čoln bom pobarval s štirimi različnimi antifoulingi v štirih različnih pasovih in čez čas primerjal obraščenost plovila.
Barko bom vsakih nekaj mesecev dvignil iz vode ter poslikal ter fotografije objavil ...

Bonaparte a si test izvedel? Če bi ga, bi rezultate verjetno objavil ... ali pač?!
p.s. Imaš privat sporočilo! :wink:
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5979
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Testiranje 4 različnih antifoulingov hkrati na enem plovilu

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jan 18, 2019 15:37

International VC Offshore.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: Testiranje 4 različnih antifoulingov hkrati na enem plovilu

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » So Jan 19, 2019 10:17

Ne testa nisem izvedel.
Testa nisme izvedel, ker sem kupil nov čoln 10m ki mi je bil zelo lep in pri srcu in ga nisme želel barvati v mavrico ampak sem ga ušminkal.

No, če sem natančen, sem v bistvu test na nek način izvedel.

Saj sem na novem deset metrskem čolnu res uporabil 4 različne barve za podvodni del.

Propeler je pobarvan s silikosnkim antifoulingom international intrsleek rs1100
Peta je pobarvana s Seajetom
Trup je pobarvan s jotun sea quntunom
Ker sem vodno linijo pobarval milimeter višjo kot je bilo morje običajno preden sem kupil čoln, je barka zelo lepo izgledala v morju, antifoulinga se praktično ni videlo. Ampak ko sem napolnil rezervoar z nafto 400l, 50 pijače, 23kg tećje sidro spredaj, pa 200l vode za tuširanje. sem ugotovil da sem se nekoliko zafrknil saj jaz imam barko vedno parkirano v takem stanju da lahko kadar koli izplujem in grem na dopust, prejšnji lastnik pa se je vedno vozil na rezervi in z vsemi praznimi rezervoarji.
Posledica tega je, da je pod vodo tudi del trupa kateri ni pobarvan z antifoulingom, tako da bo mogoče videti kako izgleda barka ki je bila par mesecev v morju brez antifoulinga. Moram vam povedat da tam raste že kar precej velika solata :) Peto nisem videl. Trup pa je popolnoma čist.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
pero123
Admiral
Prispevkov: 914
Pridružen: So Sep 04, 2010 23:50

Re: Testiranje 4 različnih antifoulingov hkrati na enem plovilu

OdgovorNapisal/-a pero123 » So Jan 19, 2019 11:29

silikosnkim antifoulingom international intrsleek rs1100 - a si s tem inox prope barvu in v kaksnem stanju so ?
--Bodybanger--

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov