Brzinomer ne dela

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Morski Jelen
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Avg 15, 2014 22:08

Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a Morski Jelen » So Avg 11, 2018 12:14

Pozdravljeni.

Mi lahko prosim kdo pojasni, kaj bi bilo narobe, da mi brzinomer kaže narobe ali pa sploh nič. V bifejih vsi vejo, da je nekje ena cevka ali luknjica samo za spucat potem se pa neha. Snel sem cevko na števcu in pihnil skozi. Gre, pretok je, ampak res komaj da, ne vem pa kako bi moralo biti. Motor je 2006 Mercury 115, števci pa tudi na sliki.

Hvala in lep pozdrav,
Uroš

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a cibro » So Avg 11, 2018 12:31

Je na drugem koncu na mlincku ali motorju?
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a Domi » So Avg 11, 2018 12:58

Na notranji strani pete motorja imas eno luknjico (1-2mm). To imas zamaseno. Dvigni motor ali se lazje pojdi v vodo z enim zobotrebcom in porini not za pol cm. Luknjica je proti dnu pete oz. kakih 10cm visje.
Uporabniški avatar
SebastjanM
Admiral
Prispevkov: 639
Pridružen: Po Maj 22, 2017 15:16
Kraj: Celje

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a SebastjanM » So Avg 11, 2018 13:25

Pri meni je na mercu luknjica ca 5 cm nad torpedom na sprednjem najožjem delu pete. Luknja je globoka vsaj 5 cm, premer okoli 2mm. Če je dovolj zamašeno, kot je bilo pri meni, bo potrebno sneti peto in jo očistiti tudi od vrha, kjer pride nataknjena gumi cevka. Probaj z žico pobezat, ne moreš ničesar predret, če pa imaš ma voljo kompresor pa probaj tudi pihnit not. Ampak nujno prej odklopi števec, da ne bo nastala kakšna škoda.
Uporabniški avatar
Morski Jelen
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Avg 15, 2014 22:08

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a Morski Jelen » So Avg 11, 2018 14:14

Hvala, grem takoj pogledat za tole luknjico.

Cibro, nisem zastopil tega z mlinčkom in motorjem??
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a polanc » So Avg 11, 2018 15:33

En cca 10 cm dolg kos pletenice od zavore za kolo daj v akumulatorco,lepo potisni v luknjo spodaj in nato suči z akumulatorco in vleči počasi not in ven..bo spucano u nulo.
Uporabniški avatar
Morski Jelen
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Avg 15, 2014 22:08

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a Morski Jelen » So Avg 11, 2018 19:24

Hvala Polanc, ravno na to vižo sem hotel vprašati nadalje. Luknjico sem našel takoj. Probal sem potisniti vanjo 2 ali 3 imbus pa se po cca 2cm povsem ustavi. Pojma nimam, kako stvar izgleda od znotraj, zato nisem upal kaj dosti na silo bezati globlje. Če prav sklepam iz tvojega nasveta notri nimam kaj poškodovati ali potrgati. Bom poskusil z zajlo, kot si predlagal, ampak je trenutno seveda nimam pri roki. Kaj pa kak manjši fi sveder pa na roke z občutkom, bi to šlo??
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Avg 11, 2018 20:36

Glih luknje zvrtat not ni treba. Na števcu snami cevko in pihaj notri, nekdo pa naj preveri če piha ven iz luknjice. Če piha je števec zanič.

Glede na to, da na sliki kaže dol je po moje kr sigurno zanič.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Morski Jelen
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Avg 15, 2014 22:08

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a Morski Jelen » So Avg 11, 2018 23:50

Ja AEgir, na prvi sliki je dol, na drugi pa pri 26 vozlov kaže ene 18. Seveda je še zmerom možno, da je števec zanič, mi je pa fejst ceneje najprej očistiti cevko. Bom res probal jutri z zajlico, kot je predlagal Polanc.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Avg 12, 2018 10:37

Števc je gotof. Na srečo zgleda da je navadn Faria števc tko da ga nebi smel bit problem dobit.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Avg 12, 2018 11:32

Lahko je pa tudi ta cevka...pitotova cev se imenuje kje stisnjena in tko čudn kaže.Kak predmet je morda na njej ali jo stiska in pol med vožnjo jo morda kdaj stisne bolj kdaj manj
Uporabniški avatar
Morski Jelen
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Pe Avg 15, 2014 22:08

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a Morski Jelen » Ne Avg 12, 2018 15:59

Evo, sem ravno s projekta čiščenja luknje, kot je predlagal Polanc. Ni šlo, bom pa za hec malo opisal, kaj vse sem dal skozi, da bi ja nekako zrihtal.

Vedel sem, da nimam zajle pa še nedelja je, da še nove ne morem iti nikamor kupiti. Kot nalašč sem tudi dva tedna nazaj stran vrgel eno staro baterijsko, saj je bila po polnjenju precej hitro prazna, ampak danes za pod motor 10cm nad vodo bi bila pa ravno še taprava.

Tako tuhtam ves togoten ob špricerju, pri ene ta tretjem pa so se zamisli začele tako postavljati v red, da bi me najverjetneje sam McGyver potrepljal po rami.

Spomnil sem se, da imam v kleti en pokvarjen kitajski biaks, ki ima zraven v kovčku še tist fleksibilen podaljšek in mi s samim strojčkom sploh ni treba tik nad vodo. Zamenjam krtačke, ki so začuda priložene in zadeva dela. Sem že korak bliže!
Slika

Potem je treba nekako uštimati 220 do čolna, ki pa je seveda predaleč za podaljšek. Se spomnim jaz, da imam nekje v avtu tisti inverter s Petrola za ene 30€. Biaks je 170W, inverter piše, da je do 150. Gremo v avto probat in glej hudiča, stvar dela.
Slika

Zdaj mi manjka samo še zajlica!! In ko je že kazalo, da se bo tu ustavilo..., zna bit, da ne bom glih očka leta?!
Slika

Poln elana pičim na pomol na čoln in sproti še nafilam hladilno kišto. Malo zase in pa, če slučajno kdo pride na obisk.
Slika

Orodje pripravljeno, sestavljeno, uštekano skratka "race ready"!
Slika

Zamisel s fleksibilnim podaljškom je bila sicer super...
Slika
Slika

...a globlje od tista dva centimetra pa vseeno ni šlo.
Slika

Jebat ga, saj ni taka reč. Ampak po vsem tem cirkusu, ki sem si ga napravil sem pa res pričakoval, da bom zadevo uštimal. Bo treba očitno konec sezone sneti peto in pogledati kaj je notri oziroma probati z druge strani.

Če pa ima slučajno kdo fotko, kako reč izgleda od znotraj bi mu bil pa tudi hvaležen. Saj ne, da bi mi bilo kaj v pomoč, bolj me firbec matra, kako je narejeno.

Lep pozdrav,
Uroš
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Ne Avg 12, 2018 16:27

Caki malo...tu pri peti kaj imas? Kot nek razdelilec kotni? Kakor jaz vem tu mora bit cev iz enega dela

Meni se je tudi blokiralo in sem vzel sfeder fi 3 in z vijacnikom potrdu kupicek alg in je steklo ven crna tekocina polna umazanije.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Avg 12, 2018 17:18

Pa akumulatorca vrti lepo počasi in dovoli zajli da se malo zvije in najde pot,biaks pa vrti prehitro.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Brzinomer ne dela

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Ne Avg 12, 2018 17:37

Hoj!

Saj imaš GPS, pa še natančnejši je 8) . Raje uživaj na morju, boš že doma v miru "porihtal" števec hitrosti. :D

Mirno morje!!!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov