Kje bi kupil takle konektor

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Nov 28, 2020 12:42

Rabim konektor za 9 portni RS 232 port kot je tale na desni spodaj. Le da ima moški priključek na RS 232 9 pol (tale na sliki ima ženski čeprav se ne vidi).

Ali pa kaj podobnega, rabim na drugi strani da se kabli privijačijo kot je na sliki.

Slika
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a pinosat » So Nov 28, 2020 12:58

Bom pogledal, če še imam kake kable za RS232, včasih sem programiral kartice in module za sat, pa sem jih imel, nekje še ležijo...le da boš moral polotat ...take za privijačit sigurno nimam...če ti bo kaj pomagalo...moški konektor na tistem kablu je sigurno razstavljiv...

p.s. sem pogledal, nimam več...tako kot ti je kr3mn1 odgovoril, v Mariboru pa HTE ali ASWO...
Nazadnje spremenil pinosat, dne So Nov 28, 2020 15:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Nov 28, 2020 14:42

conrad, Ic-elektronik, TME, etc...en dan pa maš doma
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a kasaudio » So Nov 28, 2020 15:31

Jaz si te stvari kar sam naredim. Je najhitreje in povsem takih timenzij kot rabim.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Nov 28, 2020 19:02

Ql hvala, to sem iskal ja :!:

Rabil bi pa se 'luster kleme' sam ne klasicnih ker niso ok za tanke zicke. Najbols bi bli na ta nacin kot so zgoraj pri konektorjih, le da so dvostranski in da se dajo lepo privijacit.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Dec 02, 2020 11:00

Iščem 'luster sponke', take, ki se dajo privit na nosilno ploščo in imajo na koncu vijaka ploščico ki žico enakomerno stisne (za tanke žičke, ne rabim za luster). Vijak namreč tanko žičko preprosto precvika. Ker so stacune zaprte gledam on-line pa mi ni čist jasno če je to to.

S potisno ploščo?
https://www.elektrotrgovina.si/dvoredna ... ov-2-5-mm2

Ali pa podobna zadeva ki bi izgledala nekako tako kot na sliki spodaj, sam da je dvovrstno in da se privije na podlago kot luster sponka:

Slika
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Sr Dec 02, 2020 11:23

Dve vrsti teh na sliki daš na "proto" pcb, pine z žičkami pociniš skupaj, proto pcb z malo žagico održeš na mero, izvrtaš še pritrdilne luknje in imaš super po meri rešeno.
Kot žičke uporabim odcvikane žice elektronskih elementov, ki si jih vedno nekaj shranim za te namene.

Te kleme ko so nasliki, obstajao tudi v izvedbi po ena, dva, tri,... in se stackajo v linijo po želji.

V tem cajtu ko sem ti ta odgovor napisal, imam tako stvar skoraj že narejeno.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Dec 03, 2020 10:00

Prejšnji teden sem jih kupil v tracon electric. Imajo ploščico. Mislim pa da tista zgoraj omenjena elektro trgovina prodaja robo od tracona. tole
Ampak ne boš menda tako šlampasto naredil, da boš žico samo olupil in vtaknil v sponko? votlico natakni gor!
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Dec 03, 2020 12:01

motorni napisal/-a:Prejšnji teden sem jih kupil v tracon electric. Imajo ploščico. Mislim pa da tista zgoraj omenjena elektro trgovina prodaja robo od tracona. tole
Ampak ne boš menda tako šlampasto naredil, da boš žico samo olupil in vtaknil v sponko? votlico natakni gor!


Ok, hvala. Vcasih votlice lih nimas pri roki al pa ni prave dimenzije, pol pa ti srauf cvika zicke. Drgac jih nacelno dajem gor
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Dec 04, 2020 10:28

motorni napisal/-a:Prejšnji teden sem jih kupil v tracon electric. Imajo ploščico. Mislim pa da tista zgoraj omenjena elektro trgovina prodaja robo od tracona. tole
Ampak ne boš menda tako šlampasto naredil, da boš žico samo olupil in vtaknil v sponko? votlico natakni gor!


Morda veš, ali se da dobit samo 2 komada? Več ne rabim, pa da se ne prijavljam brezveze samo zato da to preverim ker hočjo ful podatkov.

Trgovina katere link sem navedel zgoraj za isti produkt namreč prodaja samo če vzameš nad 20 eur.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a boris1 » Po Dec 07, 2020 00:11

motorni napisal/-a:Prejšnji teden sem jih kupil v tracon electric. Imajo ploščico. Mislim pa da tista zgoraj omenjena elektro trgovina prodaja robo od tracona. tole
Ampak ne boš menda tako šlampasto naredil, da boš žico samo olupil in vtaknil v sponko? votlico natakni gor!


Bolj kot votlica je da žico pociniš. Sploh če rabiš za barko :wink:
LP
Boris
Darh
Admiral
Prispevkov: 1167
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a Darh » Po Dec 07, 2020 05:14

No kaj je bolje? Eni so za votlico drugi da pocinis?
Ce polotan kabel potem parkrat zategnes in odtegnes z vijakom v sponki ga stisne do te mere, da ponavadi “ odleti”. V tem primeru je bolje votlica.
Kaj pa votlica in vazelin, ce je za navtiko?
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a motorni » Po Dec 07, 2020 08:05

Pocinjena žica je najslabše, kar lahko narediš. Zelo velika verjetnost je, da bo takšen spoj počasi popustil. Vibracije povzročijo, da spajka, ki jo stisneš z vijakom, počasi izgublja silo stiskanja, ker je njena dinamična trdnost nič. Cinjenje je dobro povsod tam, kjer ne nosi mehanskih obremenitev.
__________________

lp

motorni
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Kje bi kupil takle konektor

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Dec 07, 2020 09:12

Za debelejse zice je, ce pocinis, OK. Za tanke zicke pa se isto precvika ce prevec zategnes, kot ce nisi pocinil. Tko da votlinca je bols pomoje.

Ce ima barka se kaksne posebnosti poleg tega, pa nimam izkusenj. Razen to, da mas namensko zico namest bakra.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov