GPS Tracker za nadzor plovila

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: GPS Tracker za nadzor plovila

OdgovorNapisal/-a modro morje » Po Apr 17, 2023 13:50

inspiron napisal/-a:Glede power consumptiona: ena od resitev bi bila naprava, ki podpira LTE-M in/ali NB-IoT protokole, ki ima izredno majhen power consumption (lahko tudi v letih na eno baterijo - seveda radijski del, pa tudi na 5G je protokol pokrit). V Slo/Cro podporo nudi A1.... Pa se penetracijo signala ima vrhunsko.Nisem pa gledal ali obstajajo GPS trackerji na to temo...
No, FMB 920 je bil tako uspešen model, da so izdelali še različice 4G in končno še LTE-M/NB-IoT (=FMM 920). Cena 67 Eur (vključuje DDV), evo tukaj: https://www.getic.com/product/teltonika ... rrency=EUR : Plus poštnina. Argumenti o cenenosti zaradi 2G in nepokritosti torej odpadejo.
Navigare vivere est.
Goldy22
Višji praporščak
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Mar 07, 2019 06:09

Re: GPS Tracker za nadzor plovila

OdgovorNapisal/-a Goldy22 » Pe Jul 07, 2023 16:10

Živjo
ker se ukvarjam s podobnim problemmom sem si nabavil FMM 920 .. uporabil sem hoferjevo kartico, sedaj malce preračunavam porabo podatkov..bomo videli. Teltonika omogoča tudi brezplačno uporabo android aplikacije, kar mi zadošča.

Dobra stran je tudi uporabniški vmesnik, ki omogoča res veliko nastavitev, SMS komunikacijo in podobno, nisem pa še rešil vprašanja izklopa/vklopa geo ograje in alarmov. Če sem na krovu ne rabim da mi vsakič pošlje SMS ko izplujem. Enako ne rabim da mi poroča o vsakokratnem vklopu motorja. Ali je mogoč ročni vklo izklop brez da bi vsakič priklopil modul na PC?
lp Andrej
pzaksek
Prispevkov: 1
Pridružen: So Avg 21, 2010 15:58

Re: GPS Tracker za nadzor plovila

OdgovorNapisal/-a pzaksek » Sr Feb 07, 2024 08:06

Pozdravljeni,

Iz čolna so mi sunili motor....

Prosim za pomoč ker pojma nimam o gps lokatorjih in sicer:
- kateri gps tracker- firma, da bo življenjska doba baterije čim daljša, cena npr do 300€,
- da se mu spremeni lokacija za 10 m in šele nato mi javi oziroma pošilja na oblak nove lokacije, želja je, da čim manj troši lastno baterijo
- katero sim kartico uporabiti- firma paket, da jo moram čim manjkrat filat

Fora je v tem, da ko pripelje lopov motor domov oziroma na neko lokacijo, ga jaz potem že najdem.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: GPS Tracker za nadzor plovila

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Feb 18, 2024 18:20

Si bom kar tole temo izposodil.

Iscem nek modul, ki ima moznost priklopa nekaj stikal (bilge alarm ipd), senzorje temperature, vlage, morda veter gps. Za razliko od tu omenjenih (GSM) mora bit povezljiv na WiFi in omogocat seveda dostop do padatkov prek interneta.

Trenutno imam namrec na barki iz ST1 in nmea0183 senzorje povezane na WiFi multiplekser, plus tega imam prenosni GSM 2,3,4GLTE rutercek na katerem visi vse skupaj. Na telefonu/tablici imam torej vse Raymarine senzorje vkljuno z nadzorom avtopiloa. Potrebujem torej se nek modul, ki bo nadziral zgoraj omenjene senzorje (in senzorje) in bil priklucen v WiFi (z dostopom od zunaj.

Kaksna ideja?
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: GPS Tracker za nadzor plovila

OdgovorNapisal/-a Lure » Ne Feb 18, 2024 18:23

@1stofficer torej iščeš nekaj takega?
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: GPS Tracker za nadzor plovila

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Feb 18, 2024 18:35

Lure napisal/-a:@1stofficer torej iščeš nekaj takega?


Sem videl tvoj oglas. Verjamem, da zna to in se veliko vec a nimam potrebe za vse to, niti nimam casa se s tem ukvarjat.

Tako da iscem raje en simpl plug&play modulcek, ki zna to kar rabim.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov