montaža bow thruster

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: montaža bow thruster

OdgovorNapisal/-a weta » Sr Dec 14, 2022 08:14

pri čem se motim? lastništvu? ali pri lastnostnih sodobne ženske? to zadnje je bilo pisano bolj sarkastično.
Aky
Kontraadmiral
Prispevkov: 288
Pridružen: Sr Apr 01, 2009 17:15
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

Re: montaža bow thruster

OdgovorNapisal/-a Aky » Sr Dec 14, 2022 09:16

Nikola T. napisal/-a:
punta napisal/-a:...
2. Moj prijatelj je moral plačati kazen za delo na črno, ker je njegova partnerka prala barko!??
... Po pomolu do barke pride neka oseba in ogovori: "Dobar dan možete zvati vlasnika plovila?"
...


Podobno zadevo lahko potrdim iz prve roke.

Enako, v marini Veruda, redno vzdrževanje barke na suhem. S fotrom sva obnavljala antifouling.

Prideta policajka in policaj z enakimi vprašanji. Na srečo sva oba lastnika. Sta bila kar malo razočarana, a sta se pozneje "pomirila" nekaj bark naprej, kjer sta uspela spisati položnico.

Pismo, pa kolikokrat smo naredili žur-vikend s prijatelji, kjer smo ob obilici zajebancije v enem vikendu zrihtali barko. Ti časi so izgleda mimo. :roll:

A.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: montaža bow thruster

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Dec 15, 2022 16:04

A na pivo se gre lahko v Verudo, imam občutek, da če bi ga pil na pomolu, bi že plačal kazen. To kar berem, je sramota za poslovanje marine, da bi me tako štrafal, kot tisto partnerico z metlo, bi v petih minutah zapustil tako marino.
mašinfirer
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: montaža bow thruster

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Dec 15, 2022 18:58

Nimaš kam Habibi, ker je več ali manj že povsod tako.

V Portorožu je treba že par let plačat marini 80€ na dan za vsakega izvajalca, ki dela na barki (razen če sam delaš, al pa če delajo izvajalci, ki so zaposleni v marini, ali imajo z njo pogodbo). Tolk sm plačal lani. Mogoče je zdej že dražje.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: montaža bow thruster

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Dec 15, 2022 22:08

Poj je pa kr drag špas če maš partnerko več kot en dan v marini. :lol:

Drgač pa oblečeš se v trasnvestita in nastaviš eno kamero nekam da te snema ko delaš, tko al tko ne bo nobenega zraven, če pa pride policaj je pa transfoben in je konc sveta, tožbe, dnevniki, novice. Stavim da ti transič komot zalaminira bowtruster sred verude brez da kdo reče a.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
aleks09
Admiral
Prispevkov: 1138
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Re: montaža bow thruster

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Pe Dec 16, 2022 10:08

Bowtruster ti lahko montira tudi Žužić Serđo https://www.zuzic.eu/. Plovila dviguje in spušča v kampu Valkanela. Doma je sicer iz Baderne, kjer ima tudi delavnice in ogromen suhi vez (depo), kamor plovila za večje posege tudi prepelje z njegovimi prikolicami in tovornjaki. Pri njemu v Baderni imaš možnost tudi zimovanja. Ima tudi precej pokritih mest. Ima 3 dvigala tako da ni problem dvigniti plovilo nekje do 15 m (mogoče tudi več?). Montažo bowtrusterja ti naredi od A do Ž, se pravi od svetovanja, nakupa, montaže, preizkusa in kontrole, da kaj ne pušča. Seveda ti da za delo in za vse vgrajene komponente (motor, eliso, kable, ročico ali tipke...) garancijo. Samo vgradnjo bowtrusterja ti naredi v Valkaneli. Koliko časa traja je odvisno od vremena tako na počez, bi pa rekel da cca 8 dni (se od lani ne spomnem koliko časa je delal meni :wink: ). Cena je zelo konkurenčna. Lahko pa vse kupiš sam in ti on to vgradi, pa vendar ti svetujem, da se z njim posvetuješ glede moči in velikosti bowtrusterja in da si potem ogleda plovilo kam in kako bo to montiral. Plus tega je potrebno dogovoriti termin. Dokler je plovilo na suhem lahko opraviš tudi kakšne druge stvari. On ti ga itak dvigne in postavi na mesto, pri tem pa tudi očisti spodnji del in motor, v kolikor je to potrebno. Meni je vse opravil on, le elektriko mi je povezal prijatelj, ker smo imeli še neke popravke na drugi inštalaciji. Se pravi, da lahko na plovilu delaš sam ali s prijatelji. Jaz sicer ne vem da bi bila kdaj tam kakšna kontrola, imel pa sem vseeno pogodbo o delu s prijateljem. Na vstopu v kamp samo rečeš da greš k Žužiću. Kakšenkrat te spustijo brez nič, kakšenkrat ti vzame osebno in reče, da moraš imeti ob izstopu žig od Žužića. Sicer ti nudi tudi servise za skoraj vse motorje (ima ali naroči/dobavi vse dele, olja, maziva,...), ima in dela antifaulinge, nudi tudi peskanje starega AF-ja, lahko ti posodi tudi razno orodje... itd, itd. Lahko rečem da ni da ni. In kar je tudi pomembno, so vsi zelo prijazni in korektni, cene pa kot sem že napisal.. zelo zelo konkurenčne. Da o praktičnosti vsega skupaj (vse na enem mestu) niti ne govorim. Če kdo misli da mu delam reklamo.. Prav.. saj tak človek si jo tudi zasluži, čeprav je moj namen pomagati morjeplovcem priti do ugodnih storitev, ne pa delati Žužiću reklamo, katere verjemite ne rabi saj ima vsako sezono na tisoče raznih opravil s plovili. Je pa mislim da eden redkih, ki ni "draguljar" in tudi zato si zasluži mojo pohvalo. Tudi v Baderni (suhi vez) ima in s trem imaš tudi ti, skoraj vse na razpolago. Od dvigala, viličar, lestve, razno orodje, vode, elektrike, prevoza, WC in tuš, les, vse za AF, peskanje, pokrite površine (doplačilo)...itd, itd . Če na plovilu kaj delaš lahko na njem tudi prespiš. Tudi tu ni bilo, da bi jaz vedel, nikoli še nobene kontrole. Vse je pod kamero in še en njegov delavec spi v hišici poleg vhoda na suhi vez tako da ni problema okoli tega da bi kaj zmanjkalo. Če pustiš kaj odprto je edina nevarnost, da ti kakšna klateška mačka ne zvali mladičev notri. Tudi cena zimovanja je pri njem zelo ugodna. In suhi vez je odprt non-stop. In po telefonu so dosegljivi tudi skoraj non-stop. Lahko ga za kakšen nasvet pokličeš tudi iz Dalmacije. Znanja imajo ogromno. Na pa si misliti, da je vsemogočen. Kakšna napaka (jaz ne vem za nobeno) se seveda lahko pripeti vsakemu, a kolikor ga poznam, verjamem, da se vse lahko ugodno reši. Seveda pa je na koncu odvisno od vsakega posameznika kaj in za koliko bo kaj naredil ali hotel. LP
sovjet
Kontraadmiral
Prispevkov: 285
Pridružen: To Okt 13, 2009 16:03

Re: montaža bow thruster

OdgovorNapisal/-a sovjet » Ne Jan 15, 2023 22:25

@Aky: V marini Veruda ali v Bunarini? Ker tudi tisti primer ki ga je omenil NT z Ošpico se mi zdi da je bil v Bunarini.


Aky napisal/-a:
Nikola T. napisal/-a:
punta napisal/-a:...
2. Moj prijatelj je moral plačati kazen za delo na črno, ker je njegova partnerka prala barko!??
... Po pomolu do barke pride neka oseba in ogovori: "Dobar dan možete zvati vlasnika plovila?"
...


Podobno zadevo lahko potrdim iz prve roke.

Enako, v marini Veruda, redno vzdrževanje barke na suhem. S fotrom sva obnavljala antifouling.

Prideta policajka in policaj z enakimi vprašanji. Na srečo sva oba lastnika. Sta bila kar malo razočarana, a sta se pozneje "pomirila" nekaj bark naprej, kjer sta uspela spisati položnico.

Pismo, pa kolikokrat smo naredili žur-vikend s prijatelji, kjer smo ob obilici zajebancije v enem vikendu zrihtali barko. Ti časi so izgleda mimo. :roll:

A.
Aky
Kontraadmiral
Prispevkov: 288
Pridružen: Sr Apr 01, 2009 17:15
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

Re: montaža bow thruster

OdgovorNapisal/-a Aky » To Jan 17, 2023 08:44

sovjet napisal/-a:@Aky: V marini Veruda ali v Bunarini? Ker tudi tisti primer ki ga je omenil NT z Ošpico se mi zdi da je bil v Bunarini.


Bilo je v Verudi. Sem pa od sosedaj slišal za podobno zgodbo v Bunarini. Sam imam barko v Bunarini a tedaj, pred 4 leti, ni bilo prostora zame na suhem.

A.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: montaža bow thruster

OdgovorNapisal/-a evovii » Sr Jan 25, 2023 13:00

habibi Vll napisal/-a:A na pivo se gre lahko v Verudo, imam občutek, da če bi ga pil na pomolu, bi že plačal kazen. To kar berem, je sramota za poslovanje marine, da bi me tako štrafal, kot tisto partnerico z metlo, bi v petih minutah zapustil tako marino.

V Verudi so itak čist ubrisani. Jaz sem tudi imel par takih zanimivih izkušenj prav iz strani recepcije, ko sem kupoval prvo barko. Na koncu so mi tko dvignili pritisk, da sem odstopil od nakupa in jo kupil drugje. Lastniku pa sem pustil aro. Vsakič ko sem šel na recepcijo kaj vprašat (dvig barke za pregled, po informacije če je vse plačano itd) je bilo en kup komplikacij...
Na koncu sem dobil občutek, da mi ta barka ni usojena ker so bile skoz komplikacije od prvega dne ko smo se začelo dogovarjati za nakup... potem pa smo raje kupili drugo...
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov