Vodovodni vezni členi

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

majval
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: Ne Maj 14, 2017 08:09

Re: Vodovodni vezni členi

OdgovorNapisal/-a majval » Če Feb 15, 2024 23:58

Kar komplicirana tale tvoja varianta, motorni. Kar nekaj časa sem iskal po spletu in ničesar pametnega našel...Povsem logično mi je in se tudi strinjam z NikoloT glede maksimalne temparature vode v bojlerju in na kak način jo ohranjati...Pri meni je bojler vgradil prejšni lastnik naknadno in bi pričakoval, da so varčevali in ni bilo narejeno tako, kot naj bi bilo...samo nikjer tudi nisem zasledil, da bi bila ta zadeva rešena s strani proizvajalca motorja, ali proizvajalca bojlerja, da se voda v bojlerju ne segreje do delovne temperature motorja. In tudi tega ne, da bi uporabniki imeli težave zaradi visoke temperature v bojlerju, pa je na morju nešteto plovil...tudi v navtičnih trgovinah nisem zaznal, da bi prodajali opremo za preprečevanje tovrstnih težav...??!!
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Vodovodni vezni členi

OdgovorNapisal/-a motorni » Pe Feb 16, 2024 07:45

Saj vroča voda ni problem, tudi če imaš teflonske cevi, ti ne bo nič spustilo. Sem enkrat nastavil termostat do konca, pa je imela voda na pipi blizu 100°C. Vse tisto sem naredil zato, da voda ne kroži, ko je motor še mrzel, ker ti to hitro ohladi bojler, res pa je da se ta tudi hitro nazaj segreje. Omejitev max temperature je pa bonus, ki ga dobiš zraven. Če imaš pa tokokrog hladilne tekočine direktno priključen brez ventilov in te prevroča voda moti (da se kdo ne opeče), montiraš na bojler termostatski ventil:
KLIK
__________________
lp
motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov