Honda BF20

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

tomos.mf
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Maj 24, 2023 22:38

Honda BF20

OdgovorNapisal/-a tomos.mf » Če Feb 29, 2024 14:38

Zdravo,

Od letos si lastim hondo BF 20 letnik 2008. Motor je kot nov je bil zelo malo v vodi.
Za konkreten servis že imam material, pa vendar imam vprašanje za lastnike hond.
V navodilih pri vzdrževanju ne piše nič konkretno o menjavi zobatega jermena. Piše samo naj se preveri na vsakih 100ur, o intervalu menjave nič :roll: . Vem da ima moj motor še originalni jermen, ki bi ga bilo dobro zamenjati že zaradi starosti.
Na kakšen interval ostali menjate jermen ure/starost.

Mirno morje 8)
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Honda BF20

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Feb 29, 2024 18:12

tomos.mf napisal/-a:...Vem da ima moj motor še originalni jermen, ki bi ga bilo dobro zamenjati že zaradi starosti...

V navtiki je tako... Čim pomisliš, da bi bilo nekaj potrebno narediti potem je po vsej verjetnosti to tudi potrebno narediti.
Mislim, da si že sam odgovoril.
Kolikor morjeplovcev poznam je morda en ali dva, ki bi šla sama menjat zobati jermen, kajti ko enkrat fališ fazo nisi naredil nič.
Mislim, da bo bolje, da ga pelješ na servis.

Pa dobrodošel na forumu.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Honda BF20

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Feb 29, 2024 20:09

Na ca 6-7 let ali 1000ur kar pride prej se menja jermen, uradno sicer na 5 let ali 1000 ur ampak ker navadno niti blizu 1000 uram ni po 5 letih, se interval za naše 20-30h/leto zamakne za leto, dve.

zamenjat ga ni pretiran problem, kot je rekel NT mora bit v fazi (poravnane oznake) problem je pa dobit dol vztrajnik sploh če ni apcigra pravega.

Tegale sem zanč menjal, je sicer zuzuki ampak tkole prbližn so vsi. Na sliki so vse oznake pravilno poglihane.

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
tomos.mf
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Maj 24, 2023 22:38

Re: Honda BF20

OdgovorNapisal/-a tomos.mf » Pe Mar 01, 2024 12:31

Hvala obema.
Menjavo imam itak namen naredit, že zaradi starosti. Zanimalo me je za v bodoče, saj 1000 ur nikoli ne bo naredil v 6 letih. Kar se menjave tiče me ne skrbi, sem strojnik z dušo in telesom :D, ne bo moja prva menjava zobatega jermena.
Bi pa prosil za info glede abcigerja, da ga poiščem/ si sposodim :lol: .
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Honda BF20

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Mar 01, 2024 17:06

Za hondo mora bit.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov